Skocz do zawartości

F-16C Gwardii Narodowej s. Arkansas w 1:48


sokol

Rekomendowane odpowiedzi

Model Academy w skali 1:48. Zakupiony z myślą o budowie z niego "Jastrzębia". Nawet na to konto dokupione zostały żywiczne elementy z CMK, ale po obejrzeniu wyprasek i zakupie nowego modelu F-16 z Mastercafta (Italerii), stwierdziłem iż jednak zostanę przy malowaniu "spudła" - czyli powstał Viper Gwardii Narodowej Stanu Arkansas (swoją drogą dzik na stateczniku bardzo zacny jest )

 

Model, tak jak napisałem wcześniej, został wykonany bez przeróbek i dodatków. Wymaga dużo szpachli przez nieszczęsny podział technologiczny wyprasek (według mnie model "Italerii" jest pod tym względem lepiej przemyślany).

 

Pomalowany farbami Vallejo. Na dyszy testowałem transparentny kolor granat metaliczny do przebarwień przegrzanego metalu. Transparenty brązowy został wykorzystany do malowania osłony kabiny. Academy dołączyła zupełnie przezroczyste osłony kabiny, co nie bardzo jest zgodne z rzeczywistością.

Transparentne kolory zostały wykorzystane też na światła pozycyjne.

 

PICT0007-1.JPG

 

PICT0001-4.JPG

 

Więcej zdjęć: http://www.modelarstwo.koszalin.pl/index.php?option=com_rsgallery2&Itemid=12&catid=40

 

sokol

 

PS.

W zestawie były cztery Sidewindery, ale dwa wzbogacą "Jastrzębia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście pod but

No jakżeby inaczej... pod but

 

I kadłub za szeroki, i lufka za cienka...

Wezmę go kiedyś na budynek PK i z dachu zrzucę

Kolega Plindzia by tak zrobił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście pod but

No jakżeby inaczej... pod but

 

I kadłub za szeroki, i lufka za cienka...

Wezmę go kiedyś na budynek PK i z dachu zrzucę

Kolega Plindzia by tak zrobił

 

Lufka tak cienka, że jej nie widać ...i nie zapomnij podpalić, a po tym co zostanie przejedź się walcem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysto sklejony i pomalowany, podwozie i wnęki sterylne jak sala operacyjna. Jeśli założenia były takie że jest to maszyna prosto z fabryki to ok. Trochę śladów ekspoloatacji zdecydowanie uplastyczniłoby efa.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie założenia, to swego rodzaju obsesja

Jakoś mam hamulce moralne przed brudzeniem samolotów, jak robię wozy bojowe to je mogę upaprać w błocie. A z samolotami ... jakoś nie mogę

 

Inna rzecz, że wozy bojowe zdecydowanie łatwiej (technicznie) się brudzi, niż samoloty.

 

I tak na marginesie, kiedyś na efach piętnastych byli w Słupsku (Redzikowie) Amerykanie. Wierzcie lub nie, ale te samoloty pachniały jakby je przed chwilą umyli i pronto wypucowali

 

Pozdrawia

sokol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt. Amerykańce pucują swoje maszynki, widocznie mają takie procedury techniczne że samolot musi cyklicznie odwiedzać myjnie . Co do modeli to też mam opory przed brudzeniem, ale jakoś się powoli przełamuje. Pancerniacy chyba mają łatwiej jeśli chodzi o unoranie swojego modelu.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Pancerniacy chyba mają łatwiej jeśli chodzi o unoranie swojego modelu.

Pozdr

 

To fakt Ponieważ robię i samoloty i pancerkę, to na własnej skórze tego doświadczam. Czołg się tak jakoś "naturalnie" brudzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem w czym problem, brudzenie samolotu jest proste jak konstrukcja cepa, problem tkwi jedynie w tym, że trzeba bardziej "myśleć".

 

Model ładny, ale zdecydowanie zbyt czysty.

 

Pod but to są Marcina modele, ten co najwyżej pod obcas

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak będę się upierał przy swoich sterylnych samolotach, łot takie zboczenie

 

A, że pod but to inna sprawa. Ostatnio padło takie hasło: "Koszaliński Pluton Modelarski ... Modelarstwo Pod But ..."

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.