Skocz do zawartości

Panzer I Ausf.A Ambulance Version MasterBox 1:35


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wszyscy proszą się o malowanko, to ja też. Zastosujesz malowanie takie jak na pudełku czy jakieś fikikuśne kamo?

Szpachla to chyba był twój najlepszy przyjaciel przy składaniu tego modelu.

Fajny modelik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, malowanko jest standardowe-pudełkowe. Nie malowałem jeszcze Panzer Grau Vallejo - teraz miałem okazje. Trochę rozjaśnień i na razie starczy. Teraz pomalować koła i detale i się zalakieruje.

Najpierw podkład z Humbrola:

P6010001.JPG

P6010002.JPG

I Vallejo:

P6010004.JPG

P6010005.JPG

P6010006.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym z całego serca przeprosić KALKI ACADEMY, które obraziłem w poście z relacji M10 Duckbill:

viewtopic.php?p=110020#110020

Szanowne KALKI ACADEMY - nie jesteście najgorsze. Zabierając się za nakładanie kalek na tegoż Panzera już sobie myślałem co napiszę w relacji: "MasterBox należy pochwalić za to, że dał każdą kalkę w podwojonej ilości". Napisałbym tak z chęcią, gdyby nie to, że kalki z definicji powinny się nakładać na model, a nie wręcz eksplodować na miliard części w kontakcie z wodą i płynami zmiękczającymi.

Mówi się trudno, zamalowali oznaczenia.

Nieutulony w żalu idę spać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłubawszy... Podmalowany i zasidoluxowany, w geście rozpaczy udało mi się dwie kalki położyć...

P6030106.JPG

P6030108.JPG

P6030109.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widze że praca wre. Małe pytanko z mojej strony, dlaczego ten właz(jeżeli tak to można nazwać) jest brązowa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karetczak dostał wash'em po kadłubie. Farby do wash'a, ze względu na ciemną karnację Panzera to mix Brązu Van Dycke i Czerni Kostnej. Po wyschnięciu pryśnięty cudownym lakierem satynowym Vallejo Model Color.

Teraz eksperymentów z olejami ciąg dalszy, zapewne mocne obicia i miastowe przykurzenie. Następnym razem pokażę też Panów Figurantów - obecnie mają pomalowane mundury, zostały tylko twarze i akcesoria w rodzaju obandażowanej nogi i głowy.

P6050008.JPG

P6050012.JPG

P6050013.JPG

P6050014.JPG

P6050015.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eksperymentów z robieniem obić ciąg dalszy. Kolor panzergrau jest ku temu bardzo wdzięczny i myślę, że efekty są akceptowalne.

Przepraszam za ciut gorsze jakościowo fotki, ale nie straciłem zdolność robienia zdjęć w świetle jednocześnie sztucznym i słonecznym

P6120011.JPG

P6120012.JPG

P6120013.JPG

P6120015.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chusteczka higieniczna jaką użyłem, to nie ta taka zwykła co są pakowane po 10 w paczki, tylko jedna z tych pakowanych po 100 albo więcej w kartonowych dystrybutorach. One nie mają tak wyraźnej faktury włókien. Dodatkowo lepiej ją "rozwarstwić" i użyć tylko jednej warstwy. I nie jest ona nakładana na wikol, tylko na sidolux. Wycinasz kształt, nakładasz na model, formujesz zgięcia i dopiero zaczynasz moczyć sidoluxem, np. nakładasz go pędzlem żeby przepłynął na chusteczkę. Potem możesz jeszcze poprawić zgięcia i zostawić do wyschnięcia. Trzyma się to pięknie modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nakładałem przed malowaniem wszystkiego.

I z urzędu proszę o przestrzeganie ortografii i interpunkcji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

DEŻA WU No. 1

Jedziemy od nowa Tym razem będzie lepiej.

Skleiłem budę - poszło niepomiernie lepiej. Ciekawa rzecz - w pierwszym zestawie obie wypraski kadłuba były w jednym kolorze - teraz jedna jest z jasnego a druga z ciemnoszarego plastiku. Dodając że ramka figurek jest biała a gąsek czarna, to mam już 4 odcienie szarości w pudełku.

Ale - jak już mówiłem tym razem kadłub poszedł łatwiej - oczywiście włazy i tak nie pasują i specjalnie nie próbowałem żeby pasowały. Nadal musiałem obciąć przednią płytę nadbudówki o 0,5 cm, a tylna płyta nad silnikiem nie pasuje i trzeba "poprawić kąty". Ale czego się nie robi dla miłości.

P7180026.JPG

P7180029.JPG

P7180031.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.