Skocz do zawartości

M10 Duckbill Gun Motor Carriage/ Academy+Eduard 1:35


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

No to podmalowałem trochę. Zacząłem już sidoluxować, gdy uświadomiłem sobie, że nie pomalowałem bandaży gumowych na kołach ... Dobrze że nie przejechałem kół sidoluxem bo malowanie po błyszczącej powierzchni miłe nie jest. No więc póki co jest tak jak na fotkach, pora na wash...

Błyszcząca powierzchnia bardzo przejaskrawia fakturę powierzchni, ale już widzę oczyma wyobraźni, że po washu to będzie fajnie wyglądać

P5280006.JPG

P5280008.JPG

P5280011.JPG

P5280013.JPG

P5280014.JPG

P5280016.JPG

P5280017.JPG

P5280021.JPG

P5280022.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dobrze że nie przejechałem kół sidoluxem bo malowanie po błyszczącej powierzchni miłe nie jest.

Ależ wręcz przeciwnie, puszczając tam "czarnofarb"..omija Cię maskowanie kół.

A sam model, jak dotąd-"jest dobrze, nie trza psuć"

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi się lepiej pactrami maluje po błyszczącej powierzchni... bardzo dobrze w tedy kryje szczególnie czarna farba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde no model I Klasa jak dla mnie !! Miałem nawet zamiar jakiś czas emu sobie go kupić ale zdecydowałem się na coś innego. Czekam na efekt końcowy i pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no Reggy cóż ja tu widzę?? a no widzę, że sie nie opierdzielasz. Co do modeliku to muszę prwdziwe arcydzieło znowu wykonałeś.

Brawo!! oby tak dalej.

A i jeszcze takie pytanko z mojej strony, ile cie kosztował ten modelik z blaszkami??

Za ta robotę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik miałem jako nagrodę za konkurs w zeszłym roku, a za blachy dałem dwa razy po 35zł w Olsztynie.

Cieszę się, że póki co się podoba, aż chce się robić dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem pierwszego lekkiego wash-o-filtra. Farba poszła na cały model bez ścierania, bo uznałem, że kolor mi się nie podoba i jest za mało "olive drabbowy" Teraz jest chyba okej. Ale punktowo (szczególnie na osłonie transmisji) muszę poprawić bo jest za słabo. Po washu sobie przypomniałem, że zapomniałem nałożyć kalki... Swoją drogą, to już 3 raz z rzędu. Szczęściem w nieszczęściu kalka była tylko jedna, więc lokalnie zmyłem wash i nałożyłem kalkę. Zastanawiam się czemu Academy pokrywa swoje kalki teflonem? Bo jak inaczej wytłumaczyć to, że żadne płyn ich nie bierze ani od spodu ani od góry? Koreańcom się w głowach przewraca. Ale żarty żartami, kosmiczne ilości Mr. Mark Settera nie zrobiły na kalce wrażenia. Dopiero zmywacz Wamodu nałożony dokładnie na kalkę trochę ją zmiękczył. I git, choć i tak kalka zwiększyła znacznie grubość przedniego pancerza... Póki co jest tak:

P5310008.JPG

P5310011.JPG

P5310012.JPG

P5310014.JPG

P5310016.JPG

P5310019.JPG

P5310022.JPG

P5310025.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęściem w nieszczęściu kalka była tylko jedna, więc lokalnie zmyłem wash i nałożyłem kalkę. Zastanawiam się czemu Academy pokrywa swoje kalki teflonem? Bo jak inaczej wytłumaczyć to, że żadne płyn ich nie bierze ani od spodu ani od góry? Koreańcom się w głowach przewraca. Ale żarty żartami, kosmiczne ilości Mr. Mark Settera nie zrobiły na kalce wrażenia. Dopiero zmywacz Wamodu nałożony dokładnie na kalkę trochę ją zmiękczył

Wyszło, jak wyszło - całkiem ok. Troszkę nierówno ta kalka, ale to w końcu czołg. Jeśli chodzi o kalki to w przypadku Academy, warto zmienić na Techmod - za grosze nakupisz arkusz gwiazd na kilka modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piekne... czy to sepia czy umbra? wysoko stawiasz poprzeczkę, nie ma co... podziwiam, właściwie to nawet nie wiem czy bardziej model czy zdjęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piekne... czy to sepia czy umbra?

Brąz van Dycke od Talensa (Van Gogh). Moja najulubieńsza farbka. Teraz poczekam dwa dni aż wyschnie i zalakieruję na satynę - potem pójdą w ruch inne kolorki.

Troszkę nierówno ta kalka, ale to w końcu czołg.

Oj tak, nie jest idealnie równo. Ale po zmiękczeniu Wamodem już z pozycjonowaniem był problem i musiało tak zostać... Mea Culpa

wysoko stawiasz poprzeczkę, nie ma co

Aj tam, jaka znów poprzeczka. Ona jest już pod Twoimi nogami! Ty wysoko z mundurami figurek w 1:72 postawiłeś - tak że dłuuuugo nie przeskoczę.

model czy zdjęcia...

Kurczę, ja mam starusieńkiego Olympusa i to jeszcze kompakt Co prawda wiem co do czego w nim służy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo to na pewno ci sie należy. Modelik I klasa, tylko gdybyś dodał jakieś graty, Academy chyba jakieś dodała prawda?

No to Reggy

Oby tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja nie chce dawać gratów. Chce zrobić golasa specjalnie, choć gratów mam trochę i od Academy i żywicznych, i z innych zestawów nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, do tego modelu nie robie ani figur ani dioramek. To ma być taki goły model, gdzie można zdjąć górę i sobie pooglądać co miał w środku. Przy następnych czołgach obiecuje coś zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli modelik już skończony??

Bynajmniej. Jeszcze ciekawy rozdział p.t. "Farby olejne cz. II" przed nami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się olejami.

Kadłub do fotki mi krzywo wskoczył, więc z jest szpara (tak jakby co).

P6030083.JPG

P6030084.JPG

P6030086.JPG

P6030089.JPG

P6030091.JPG

P6030093.JPG

P6030094.JPG

P6030096.JPG

P6030098.JPG

P6030103.JPG

P6030105.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i co dalej Reggy planujesz?

No właśnie sam do końca nie wiem. Muszę go obejrzeć w dziennym świetle i oddać medytacji, bo nie mam wyraźnej koncepcji. Nie chce go mocno tyrać, bo wtedy głupio by wyglądał bez gratów na pace. Pewno usyfię go delikatnie. W każdym razie, to nie koniec!

 

tylko prosze Cie nie matuj go hehe, tak jest fajnie metalowy.

Się wie. Już od czasów konkursowego Tigera lakiery matowe odeszły u mnie do lamusa. Są inne sposoby na osiągnięcie pożądanego połysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Reggy gdybyś poprawił zamek do armaty, mam na myśli srebrzysty połysk efekt wkładania pocisku do armaty takie wytarcie metalu, wiesz o co mi chodzi? a i jeszcze jakbyś mu troszeczkę błotka albo jakiegoś kurzu to byłaby gitara.

bardzo fajny modelik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.