Skocz do zawartości

Supermarine Spitfire Mk-II - Revell 1:48, nr katalogowy 4324


barszczo

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy model w skali 1:48 który kupiłem w roku 1988. Edycja z roku 1982. Zakupiony w czeskiej Pradze razem z Mustangiem w tej samej skali. Malowany z pędzla farbami Revell, odtworzony na podstawie zdjęć kokpit. Litery kodowe wycinane, numer seryjny składany z kilku, godło Dywizjonu 303 i napis Krakatao malowane na bezbarwnych fragmentach kalki. Mocno się do niego przyłożyłem choć to generalnie bardzo słaby model z wypukłymi liniami i wieloma uproszczeniami. Nadal jest w ofercie Revella. Do dzisiaj przetrwał gdzieś tylko kadłub, jak go znajdę to uzupełnię galerię.

Pudełko i zawartość (zdjęcie z sieci):

Spitfire1982.thumb.jpg.5728db33e9108c88d0d645fda673fcb2.jpg

 

Model:

IMG_20210826_131217.thumb.jpg.3ebaa51818d343cf74658f0d3a490294.jpg

 

IMG_20210826_131233.thumb.jpg.5f257e8e391d44af1607866ef185e033.jpg

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
13 godzin temu, jmx62 napisał:

Pełen szacun za te "kalki"

 

1 godzinę temu, Staryfajter1954 napisał:

Chociaż tyle,’że kadłub ocalał. Jak na lata, w których powstawał to ten model musiał whgladać całkiem nieźle. 

 

Dzięki panowie, to był pierwszy zbudowany przeze mnie model w skali 1:48. Podszedłem do niego bardzo ambitnie, malowane i wycinane kalki z bliska wygladają jak wyglądają, ale wtedy nie było kompletnie nic. Teraz po latach jak go oglądam, zastanawiam się jakim cudem wymalowałem go z pędzla bez maz. O rozcieńczaniu miałem pojęcie dość ogólne i raczej jeszcze nie zaprzątałem sobie tym głowy. Od góry Revell brąz i Model Master zieleń, od dołu Sky Humbrola.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, barszczo napisał:

 

 

Dzięki panowie, to był pierwszy zbudowany przeze mnie model w skali 1:48. Podszedłem do niego bardzo ambitnie, malowane i wycinane kalki z bliska wygladają jak wyglądają, ale wtedy nie było kompletnie nic. Teraz po latach jak go oglądam, zastanawiam się jakim cudem wymalowałem go z pędzla bez maz. O rozcieńczaniu miałem pojęcie dość ogólne i raczej jeszcze nie zaprzątałem sobie tym głowy. Od góry Revell brąz i Model Master zieleń, od dołu Sky Humbrola.

Dałeś radę i to się liczy ! Ja podobnie ambicjonalnie podszedłem do Spitfite z Froga/NOVO. Dokładnie tak samo podchodziłem jak Ty a nawet startowałem z nim na Mistrzostwach Polski w Dąbrowie Górniczej chyba jednych z ostatnich jakie organizował Aeroklub RP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.