Skocz do zawartości

Jagdtiger z Neustadt marzec 1945 (1/35)


wodzik730

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Rykoszety Dremelem czy jakimś rozgrzanym narzędziem robiłeś ?

Robiłem to lutownicą z grotem spiłowanym na kształt kulki.

 

Mam do Was pytanie. Czy ktoś może robił model harleya WLA w 1/35 i mógłby polecić jakiś dobry zestaw (znalazłem tylko model firmy Bilek, ale nigdze nie ma zdjęć zawartości)? Chciałbym coś jeszcze ustawić przy tym jagdtigerze na dioramie, bo będzie przedstawiała żołnierzy amerykańskich jak go sobie oglądają. Myślałem jeszcze o willysie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nie popisałem się dobrymi zdjęciami, więc teraz to poprawiam. Zakończyłem zabawę z uszkodzeniami i w tej ilości już pozostaną. Pozostało tylko zamontować peryskopy (schną) i można łączyć górę z dołem. Dorobiłem ślady po obróbce na krawędziach płyt i wstępnie spasowałem maskę jarzma działa. Po niedzieli rzucę pierwszą warstwę minii....

Na razie wygląda tak...

P602222.jpg

P60222.jpg

P11111.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do fotki pierwszej. Czy tak duże odłamanie jarzma w okolicach lufy był możliwe??? Wzorowałeś się na jakimś zdjęciu??? Poza powyższą kwestią, cały pojazd jest bardzo ładny - porządna praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EEhh, trochę się pospieszyłem z tą euforią z toczonej lufy i żywicznego jarzma Armorscale.... Walneli babola i dobrze, że to wyłapałem. Jak to poprawię, to wrzucę fotkę o co dokładnie chodzi. Druga sprawa to w instrukcji podali żeby montując ichnie jarzmo skrócić o 7 mm wystający ze środka kawałek działa.... Dobrze, że ściąłem około 6mm, bo byłaby totalna lipa- i tak pasuje na styk.... Ehhhh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tak duże odłamanie jarzma w okolicach lufy był możliwe??? Wzorowałeś się na jakimś zdjęciu???

To zdjęcie najlepiej to obrazuje

ScreenShot011.jpg

 

Okazuje się jednak, że takie uszkodzenia jarzma zdarzały się częściej. I tak np na tych dwóch zdjęciach jest jagdtiger nr 323, który został również porzucony w Neustadt i stał naprzeciwko tego 331. Uszkodzenia jarzma są podobne. Niestety mam tylko takie małe zdjęcia, ale i tak wyraźnie widać te odłupania.

ScreenShot009.jpg

ScreenShot010.jpg

 

 

Celowanie w te miejsca jest jak najbardziej zrozumiałe. Pancerniacy wiedzieli, że nie mają szans na przebicie pancerza tego potwora z bezpiecznej odległości, więc jedyną szansą było uszkodzenie działa, podjechanie bliziutko i kaboom!!! w zadek. Na zdjęciu gdzie przed jagdtigerem stoi amerykański żołnierz widać wyraźnie kilka trafień w okolicę jarzma- czyli nie za pierwszym razem wyszło. Z resztą rosjanie również praktykowali te metody i tak np z uporem maniaka walili z czego popadnie od dział po rusznice do luf armat uszkodzonych ferdynandów i tygrysów- widziałem sporo zdjęć spod Kurska gdzie lekko uszkodzone wozy mają zmasakrowane lufy. A Ruscy byli w tym na prawdę dobrzy- gdzieś czytałem, że do tego celu byli specjalnie szkoleni- holowano uszkodzony czołg, a ćwiczenie polegało na odstrzeleniu lufy i ponoć byli artyści, którzy potrafili to zrobić w trzech strzałach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam po dłuższej przerwie spowodowanej urlopem (:szampan: ). Wreszcie się jednak skończył i można spokojnie odetchnąć w pracy i podleczyć skołatane zdrowie . Zeby nie było, że projekt upadł zamieszczam kilka zdjęć z mozolnego postępu prac.

przod.jpg

tyl.jpg

Pozostało jeszcze przykleić wieszaki na zapasowe ogniwa i kilka drobiazgów no i czekać na zamówione blachy Voyagera- z nich będą uchwyty na narzędzia i przedni błotnik. Grille są produkcji Abera. Poza tym kadłub już kompletny- wszystkie spawy dorobione, drzwi tyłu nadbudowy też już gotowe. W międzyczasie poskładam gąsienice. Aha, no i poprawiłem jarzmo działa. Zeszlifowałem ten pierścień zewnętrzny i dorobiłem po swojemu (dzięki temu można go było trochę powyginać jak widać na zdjęciach z muzeum). Trzeba było też powiększyć otwór bo w oryginale pomiędzy lufą a jarzmem był luz, a tu na wcisk spasowali ( eh te żywiczne dodatki)

P7112717.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak to zazwyczaj bywa potrzeba spojrzenia kogoś z zewnątrz aby wyłapać babola. Dzięki Rafał- osłona peryskopu kierowcy już została odcięta, porządnie zeszlifowana i spasowana- tylko podmalować i przykleić, ale nie mam już na to dzisiaj czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny stan rzeczy:

-poprawiona osłona peryskopu

P7162748.jpg

-zapasowe ogniwa gąsienic. Sworzeń zrobiony ze szpilki, której stoczyłem łepek (chyba jeszcze go stoczę trochę, bo wydaje mi się za duży)

P7162751k.jpg

- no i tył kadłuba. Wydechy rozwiercone i dorobiłem te "przedziałki"

P7162747k.jpg

P7162753k.jpg

Teraz tylko blaszki i malujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypaśny jest nie lubię tego wozu, ale ten egzemplarz wygląda cokolwiek atrakcyjnie. Kiedy zobaczyłem tą fotkę od przodu (pierwsza od góry) to myślałem, że to jakiś muzealnik. A Twój model ma bebeszki też zrobione ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo ostatnio tych "wdzięcznych" konstrukcji. Wdzięczny StuG, wdzięczny Hetzer, wdzięczna jedynka, wdzięczne "wszystko-co-kotowate-w-nazwie"...

 

Jagdtiger faktycznie jest wdzięczny, nawet estetyczny, tylko czy masz zamiar poprawić mu to światło po lewej na tylnej płycie wanny (ta rurka powinna mieć kolor zielony/niebieski, więc warto by ją było wyciągnąć na gorąco z kolorowego transparentnego plastiku, to by mu dodało niewątpliwie realizmu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.