Skocz do zawartości

Relacja z Volvo FH12


Pszczółka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 117
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A co z przednim zawieszeniem. Jeśli potrzebujesz jakieś fotki przedniego zawiezenia to daj cynka.

 

No właśnie nie wiem jakie zrobić na poduszkach czy na piórach??

 

Jeśli masz fotki ze jezt na poduszkach to poślij mi na maila fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie wcale to tak źle nie wygąda, jak widać - łączenia silnika i zbiornika powietrza są zeszlifowane, natomiast przód silnika można sobie odpuścić bo zakryje to dekiel z kołami pasowymi.

 

Masztal napisał:

Łączenia juz mam zrobione i nawet jest juz pomalowany na taki jaki powinien byc

a gdzie są fotki

 

No właśnie nie wiem jakie zrobić na poduszkach czy na piórach??

Masz trzy możliwości:

1. kupić zawieszenia z KFS - koszt kilkadziesiat zł. lub więcej

2. kupić model Scani i z tamtąd wziąść zawieszenie - ale ma tyko tylne na poduszkach

3. zrobić z pudła - czyli resorowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Andrzeju żadna firma ani KFS anie M&G anie H.Anderson nieprodukują z odlewów żywicznych przednich zawieszen do Volvo opartych o poduszki. Kiedyś rozmawiałem na ten temat z Urbańskim.B.

 

A więc albo pozostaje zrobić samemu albo wpakowac piura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Andrzeju żadna firma ani KFS anie M&G anie H.Anderson nieprodukują z odlewów żywicznych przednich zawieszen do Volvo opartych o poduszki. Kiedyś rozmawiałem na ten temat z Urbańskim.B.

 

A więc albo pozostaje zrobić samemu albo wpakowac piura.

 

Faktycznie KFS nie robi przednich zawieszeń, konwersje do FH także robi mała duńska firma H.A. Models:

 

c0c54eb845e3d300.jpg

foto pochodzi ze stronki B. Urbańskiego.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju ale chodziło o przednie zawieszenie a nie Tylne

 

Tylnie zawieszenie do FH robi KFS i H.Anderson

Masz racje Miłosz, mi chodziło o to że jest jeszcze jeden producent kowersji. Sorki za wprowadzenie w błąd -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam:!:

 

A tutaj są dzisiejsze postępy pracy nad modelem. Częsci które zostały pomalowane w zeszły tygodniu są poskładane do kupy :D

61a22bf1674bbd97med.jpg

000db87bdfc1ce5dmed.jpg

A tutaj mam Felgi które pomalowałem dzisiaj :D:D i przy okazji jak robiłem zdjęcia to czyjaś główka została mi na kliszu :D:D:D

7d4f5f2f8739cc58med.jpg

ebb9ca9573dd3b7emed.jpg

8193d5156c09cf5dmed.jpg

59140bc83043a4d0med.jpg

c49edfbdfab974a6med.jpg

8630ba2cf90f2438med.jpg

 

A tutaj są przyłozone kółka do ramy

06aec2e8d2e335a1med.jpg

20fc8c036e4ed33amed.jpg

adf1baf1e35480dfmed.jpg

5b9b057d9588dfe1med.jpg

1df5349955c1c70emed.jpg

 

 

Cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że Piasty w przednich felgach jak i tylnich będziesz malował ??

juz sa pomalowane

Miłoszowi chodzi o to czy będziesz malował tylne piasty kół i dekielki na przedniej osi pod kolor podwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składasz zbiornik normalny Italieri i przecinasz go wzdłurzenia przez połowe a potem najlepiej jest dokleić połowkę ze zbiornika okrgągłego. Oczywiście opaski będziesz musiał zeszlifować i zrobić na całej długości nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składasz zbiornik normalny Italieri i przecinasz go wzdłurzenia przez połowe a potem najlepiej jest dokleić połowkę ze zbiornika okrgągłego. Oczywiście opaski będziesz musiał zeszlifować i zrobić na całej długości nowe.

 

 

Dziekuje za podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś przeglądał inne relacje z budowy modeli, to nie musiałbyś się pytać o takie rzeczy jak wykonanie zbiornika paliwa. Zagladnij do tematu Nobla - Volvo FH16 610 Ocean Race, są tam fotki przedstawiajace przerobiony zbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś przeglądał inne relacje z budowy modeli, to nie musiałbyś się pytać o takie rzeczy jak wykonanie zbiornika paliwa. Zagladnij do tematu Nobla - Volvo FH16 610 Ocean Race, są tam fotki przedstawiajace przerobiony zbiornik.

 

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.