Skocz do zawartości

Avro Lancaster Revell 1/72


HubertK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czas rozpocząć nowy projekt . Zabrałem się za nowego Lancastera z Revella.

INBOX

WALKAROUND

 

Przygodę swą zacznę od odwzorowania kokpitu, mianowicie przedziału pilota i nawigatorów. Wszelkie skrzynki itp. zostały przeskalowane i powycinane.

dsc06870bh9.th.jpg

Także musiałem wprowadzić istotne zmiany w konstrukcji samego modelu ;)

dsc06882yb6.th.jpg

No i oczywiście trzeba było załatać kilka śladów po wypychaczach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Rozumiem że powstanie w barwach jedynie słusznej jednostki ?

 

PZDR

 

Znaczy 100 dywizjonu RAF'u z Elsham?;> Hehe żartuję oczywiście, ale szczerze to się bardziej na pudełkowe malowanie nastawiłem (bo nabyłem żółtą farbę nawet ). Muszę sie na spokojnie zastanowić czy nie zrobić w polskim malowaniu... hmm może być ciekawie Jakieś kalkomanie+foty/schematy dało by się skołować?

 

Dzięki za obsadę widowni Postaram się aby było ciekawie:)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie byłem na stronie Eduarda i się okazało, że już do tego Lancastera są: Klapy, Zoom do wnętrza oraz maski*

 

Klapy - trochę mnie to przeraża bo trzeba się bawić w cięcie gondoli od podwozia

Zoom - będę mieć swoje, przeskalowane

Maski - nie wiem czy to są aby te bo nie napisali przy nich "new" więc może to są do lancastera - dumbastera z revella?

Może wkrótce pojawi się jakiś ładny exterrior...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj źle oj źle oj niedobrze...

dsc05874tx9.th.jpg

Po co Revell zrobił te okienka w kadłubie? Długo szukałem w Internecie i takiego Lancastera z okienkami nie znalazłem :/

 

Może mi ktoś odpowiedzieć o co kaman?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Lancaster okienka miał. B III wg planów jakie posiadam już nie ale inne jak najbardziej.

 

Pewny jesteś

 

Mk.I różnił się od Mk.III TYLKO I WYŁĄCZNIE silnikami - Mk.I miał oryginalne RR Merlin , natomiast Mk.III posiadał silniki produkcji Packarda .

 

Mk.I i Mk.III były produkowane równolegle a różnice występowały pomiędzy poszczególnymi seriami produkcyjnymi .

 

Okna wzdłuż kadłuba posiadały maszyny wczesnych serii produkcyjnych .

 

Przykładowe serie Mk.III to : ED , EE , JA , JB ...

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli okienka jak najbardziej w pewnych seriach były. Poducent robiąc model musiał wybrać pomiędzy ich obecnością i koniecznością maskowania a ich brakiem i późniejszym wierceniem. Inna sprawa, że okienka w postaci listwy plastiku to dla purystów nie do przyjęcia rozwiązanie. Nikt jednak nie jest doskonały a każdy model dla "zawodowca" to tylko materiał wyjściowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli powoli....

 

Pogrzebałem trochę przy skrzyneczkach, wkleiłem okienka, i właśnie jestem na etapie ożebrowania (właściwie uzupełnianiu braków)

 

dsc07054wq0.th.jpg

 

Noc jest jeszcze młoda, wiec drugą połówkę też dziś skończę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Tfu ile kurzu!

 

W końcu mogę na spokojnie się dobrać do Lancastera. Ostatnio potroiłem jego wartość wzbogacając go o druty miedziane:

dsc08364nk1.th.jpg

A także zaszpachlowałem niepotrzebne okienka:

dsc08368zy0.th.jpg

 

Nie wiem czy robić to poziome(plastykowe) ożebrowanie wzdłuż całego kadłuba...

 

Ja ktoś w posiadaniu jakieś dokładniejsze plany wnętrza Lancastera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Taki mały progres:

 

dsc08398kw9.th.jpgdsc08399ra6.th.jpg

 

Zakończyłem też bój z okienkami.

urządzenia nawigatora już prawie skończone, parę innych detali też. gdybym miał czerwoną farbkę to bym mógł je pokazać. Jutro/w poniedziałek wybieram się do modelarskiego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie byłem na stronie Eduarda i się okazało, że już do tego Lancastera są: Klapy, Zoom do wnętrza oraz maski*

 

Klapy - trochę mnie to przeraża bo trzeba się bawić w cięcie gondoli od podwozia

Zoom - będę mieć swoje, przeskalowane

Maski - nie wiem czy to są aby te bo nie napisali przy nich "new" więc może to są do lancastera - dumbastera z revella?

Może wkrótce pojawi się jakiś ładny exterrior...[/quo

 

Witam

 

Zerknij czasem na ta stronke co prawda jest to angielska strona ale nie ma tragedji z cenami i nawet czasem wychodzi taniej jak w polskich sklepach internetowych http://www.modelhobbies.co.uk milego buszowania pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Sierpień, wrzesień, październik, o kurcze już listopad . wracam po niemałej przerwie. Wieczory coraz dłuższe, więc w końcu coś drgnie (mam nadzieję)

 

Co nowego?

-przedział nawigatorów w 90% skończony

-Przerobiłem całkowicie fotel pilota

-dorobiłem rozkładane siedzenie drugiego pilota.

-ArmiA za schematy i zdjęcia

 

Mapka, fotel są na sucho położone

DSC08852.jpg

DSC06299.jpg

th_DSC08851.jpgth_DSC08854.jpgth_DSC08846.jpg(1 grosz)

 

 

Wielkie dzięki dla hadzi'ego za użyczenie mapek.

 

P.S

czy ktoś ma zdjęcie przedziału nawigatorów bez "ulepszeń" i mógłby mi takiego zdjęcia użyczyć abym mógł zrobić porównanie?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary, szacun, ale mam Lanca Hasegawy i nie masz co ulepszać bo i tak tego nie widać, ledwo co ale nie dużo... no niestety, prawda modelarska :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie będzie tego widać:/ . Ale robie to dla własnej satysfakcji, chodź początkowo miałem szatańską koncepcję jak by to wyeksponować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że znowu nic nie robię

 

wyczarowałem takie ot słuchaweczki małe

dsc08856xe8.th.jpgthpix.gifdsc08858xn5.th.jpgthpix.gif

i sukcesywnie posuwam sie do przodu (przerobiłem przedział pilota)

dsc08859qm3.th.jpgthpix.gif

Mało bo mało, ale jest

A w przyszłym tygodniu biorę się za miejscówkę bombardiera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.