Skocz do zawartości

Fairey Firefly Mk.V, Airfix nr kat.02018, skala 1/72


jmx62

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszego Fireflya to zobaczyłem na zdjęciach  w SP z lat siedemdziesiątych ale był to Mk.I z Froga, tak mi się ten samolot spodobał że musiałem go mieć.

Pierwsza edycja tego modelu była w 1966, miałem wówczas 4 lata i nie wiedziałem, że po angielsku jest to robaczek świętojański/świetlik🙂

firefly v.298. 1966.jpg

Oczywiście los spłatał psikusa i podesłał mi Fireflya Mk.V z Airfixa z czarnej edycji 1982.

firefly v.02018. 1982.jpg

Model na zdjęciach z 1998 sklejał go już mój syn Łukasz i pochodzi z początków jego przygody z modelarstwem.

firefly v.02018. 1998f.jpg

Tu instrukcja zapożyczona z internetu z edycji 1982

instr.jpg

W oryginale model miał wypukłe linie i nity ale poszły pod szlif, kalkomanie z lekkim przesunięciem kolorów nadruku(co u Airfixa było rzadkością niemniej akurat tu się trafił taki bubel).

Dla "nieczających tematu" jak taki samolot ma latać z połamanym skrzydłem śpieszę wyjaśnić, że w takiej konfiguracji jak na zdjęciu to na pewno nie poleciałby, no chyba że na śmietnik😁

Tutaj pokazana jest hipotetyczna sytuacja jaka może wystąpić podczas hangarowania tzn. jedno skrzydło jest już złożone a drugie jeszcze nie.

Przy robieniu fotek wyszło na jaw, że Świetlik gdzieś jak latał po krzakach to zgubił rury wydechowe chociaż okopcenia miał.

Później zmienił właściciela, a później te rury  znalazły się ale już nikt o nie się nie upomniał😉

IMG_20190302_192121.jpg

IMG_20190302_192131.jpg

IMG_20190302_192141.jpg

IMG_20190302_192157.jpg

IMG_20190302_192227.jpg

Edytowane przez jmx62
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.