Skocz do zawartości

Jak-9D Modelsvit 1/48


MIRO

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, MIRO napisał:

Jasne, że można je mieszać. MRP i Bilmodele sukcesywnie zastępują w moim  warsztacie Gunze, Tamkę i inne, których używałem dotychczas. Stare zapasy wykorzystuję na bieżąco i w to miejsce kupuję mrp i bile. Niektóre zostaną jednak ze mną. NATO black, czy off white tak po prostu lubię i nie mam zamiaru z nich rezygnować. Tak na marginesie to wszystkie farby, których używam (gunze c i h, tamka, AK RC, hataka orange, bilmodel i mrp) są kompatybilne i można je mieszać między sobą.

Tak też myślałem, chociaż zdarzyło mi się, ze farby tego samego rodzaju i producenta nie dawały się mieszać ze sobą i się wyraźnie rozwarstwiały, a nawet bym powiedział grudkowały. Na 100% tak miałem przy mieszaniu Vallejo Color z Vallejo Air, ale nie tylko. Będę musiał spróbować tych MRP, jak już wrócę do możliwości poświęcania wolnego czasu na hobby. Dotychczas uważałem że to właśnie farby Gunze są najlepszymi na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2022 o 20:21, ksc napisał:

Dotychczas uważałem że to właśnie farby Gunze są najlepszymi na rynku.

 

Nie zmieniałbym zdania pochopnie. Na jednym z forów poświęconych aeroplanom widziałem posty o dziwnych reakcjach kolorystycznych w jakie wchodziły MRP z kalkomaniami. I nie były to pojedyncze spostrzeżenia. 

Edytowane przez zaruk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, zaruk napisał:

Na jednym z forów poświęconych aeroplanom widziałem posty o dziwnych reakcjach kolorystycznych w jakie wchodziły MRP z kalkomaniami. I nie były to pojedyncze spostrzeżenia.

Nie strasz bo MRP u mnie coraz więcej... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2022 o 18:49, BHmodels napisał:

jak zrobiłeś te przebarwienia na dole

Delikatny preszading zrobiłem C366, potem kolor bazowy AMT-7. Później rozjaśniałem tu i ówdzie używając 2 odcieni niebieskich MRP-199 i 297 ale i troszkę przyciemniałem C366. Na koniec mgiełka bazy i gotowe.

 

W dniu 17.02.2022 o 18:57, zaruk napisał:

Nie zmieniałbym zdania pochopnie. Na jednym z forów poświęconych aeroplanom widziałem posty o dziwnych reakcjach kolorystycznych w jakie wchodziły MRP z kalkomaniami. I nie były to pojedyncze spostrzeżenia. 

Gunziaki są świetne ale MRP są wygodniejsze w użyciu. Na starość człowiek się rozleniwia... A z tymi kalkami to o co chodzi? Jakaś reakcja na płyny? Czy to konkretne kolory fiksowały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że nikt tam tego nie wiedział. Najpewniej reakcja na płyny, po nałożeniu kalki miały bardzo różne odcienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.