Skocz do zawartości

Supermarine Spitfire Mk Vb od HobbyBoosa /1:32/


anber888

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Choć modele w plastiku to raczej nie moja bajka. To właśnie ukończyłem mój drugi "plastik". Tak się złożyło zupełnym przypadkiem, że jest nim samolot Supermarine Spitfire Mk Vb z okresu walk o Anglię. Wykonany w zasadzie z pudełka. Tylko kalkomanie od Techmodu, dedykowane lotnikowi Tadeuszowi Schiele. Malowany akrylami ze "śmieciówki", kolorystyką własnoręcznie, empirycznie dobieraną;-). Opracowanie, jak na mój gust, godne polecenia. Zawiera ciekawostkę w postaci przeźroczystego poszycia fragmentów skrzydła, z której delikatnie skorzystałem. Ponadto aby uatrakcyjnić wizualnie ten mój amatorski wykon, pouchylałem co się tylko dało. A ostatnie dwie fotki (niestety wykonane fonem) są z etapu prac warsztatowych nad tym modelem, bo w środku też dużo się "nadziało". Życzę miłego odbioru. Pozdrawiam

01.JPG

02.JPG

03.JPG

04.JPG

05.JPG

06.JPG

07.JPG

08.JPG

09.JPG

10.JPG

11.JPG

12.JPG

13.JPG

Edytowane przez anber888
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego samolotu, to o ile to jest wersja Mk Vb, to nie mogła ona brać udział w bitwie o Anglię. Drugą sprawą jest to, iż ta czarna linia na skrzydłach powinna przechodzić pod rondlami a nie na nich (temat ten już był ostatnio poruszany na forum przy okazji galerii innego spita), kolejnym błędem są uchylone klapki na skrzydłach, które są w tej pozycji tylko podczas gdy klapy samolotu są opuszczone, a u Ciebie takowe nie są (czasami jednak lepiej nie uchylać wszystkiego co się da 😉 ), a ostatnią sprawą na którą zwrócę jeszcze uwagę, to jeśli chcesz prezentować model publicznie, to wypadało by go lekko odkurzyć do zdjęć, bo nie wygląda to za atrakcyjnie jeśli jest na nim kurz, lub inne paprochy 😉 

Edytowane przez piotr2498
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod słowami kolegi. Poza tym samolot pana Tadeusza miał inne śmigło, a co za tym idzie dłuższy kołpak. Chiński pomysł na prezentację uzbrojenia w skrzydle w postaci przezroczystych paneli to też nie najlepsze rozwiązanie. Lepiej było nic nie wklejać, wyglądało by to dużo naturalniej. Ale walcz, następny model będzie lepszy 👍.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze miło popatrzeć na Spita w polskich barwach 👍🍺

O merytoryce już się koledzy wypowiedzieli, zostaje się pod tymi słowami podpisać, model czysto wykonany, ładnie się prezentuje, czas na kolejny krok 🙂

 

P.s piotr2498 - anber888 nie napisał że maszyna z okresu bitwy i Anglię, lecz z okresu walk o Anglię - te jak wiadomo ciągnęły się dalej poza umowne ramy Battle of Britain, także zasadniczo nie jest to błąd w opisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za zainteresowanie i komentarze. Problematyka dla mnie jak najbardziej obca z którą, mierzyłem się  na bieżąco. Oczywiście biorę wszystko na klatę. Jednak, podczas prac nad tym modelem, bardziej istotne  było samo klejenie. Jak sobie poradzę.  Niż rys historyczny. W kwestii z jakiego okresu, chodziło mi przede wszystkim o podkreślenie, że nie był to D-Day, w którym ponoć Schiele, także miał brać udział. Jeśli idzie o czystość modelu to na białym obrusie model wylądował, niemalże prosto ze stołu warsztatowego i jego stan estetyczny raczej nie budził zastrzeżeń. Nie mniej uwagi wezmę do sobie na przyszłość. Choć w najbliższej czasie raczej nie zanosi się.  Ale jak to mówi klasyk " Nigdy nie mów nigdy". Więc na razie, bardzo  dziękuję i pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.