Skocz do zawartości

UE-sWG 40/32cm Wk Fl Wyrzutnia - 'STUKA ZU FUSS'


Constructor

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra... opadła mi szczena

A mi ręce...

Jeśli wytrwam i starczy mi cierpliwości to pobawię sie w blachy, ale na razie dokleiłem te plastykowe

Jak wolisz tak zrób. Nie będę więcej namawiał, chociaż wykonanie błotników z blaszki i samodzielne zrobienie nitów, nie zajmuje więcej niż godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Da się. Ale to wymaga duuuuuużo samozaparcia.

Co??? Wygięcie 4 blaszek i naklejenie kilku plastikowych nitów na nie??? Pafica, nie przesadzaj....

Jak dla mnie to jest problem, bo nigdy nie robiłem takich blaszek z doklejanym plastykiem. Na razie nakleję te błotniki które oszlifowałem.

Nastepny model chciąłbym kupić od razu z gotowymi blaszkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne blaszki jakie robiłem to mocowanie narzędzi na wózkach w flaku 37 myślałem że to przez okno wyrzuce.

Oprócz tego przeklinam dzień w kturym kupiłem model sd kfz 222 z tamki z blachami edka za 55 bo krew mnie zalewa przy tych blachah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy relacji

  • Poprawiłem i pomalowałem tłumik – uciąłem fragment rury wydechowej, który zastąpiłem igłą medyczną.
    p6108404bd4.th.jpgp6158450ri5.th.jpg
  • Pomalowałem kadłub pierwszą warstwą farby
    p6158442vp5.th.jpg
  • Pomalowałem pierwszą warstwą układ jezdny
    p6158446zr2.th.jpgp6158444vh1.th.jpg
  • Szpachlowanie i malowanie kosza
    p6158459xt3.th.jpgp6158451xb9.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo nałożyć lekko jakąś ciemniejszą warstwę.

W miejscach typowo zaciemnionych, na górnej płycie i miejscach wystawionych bezpośrednio na słońce daj jaśniej(dużo jaśniej).

Psiknij aero właśnie w te miejsca....

Machniesz to brązowym filtrem i już na tym poziomie będziesz miał odpowiedni efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Constructor, nie martw się tym dość jaskrawym odcieniem. Przed Tobą cały proces wykańczania (wash, obicia, zacieki, kurz) to wszystko zmieni i stonuje barwę pojazdu. Dziwi mnie tylko, że nie dopasowałeś ramy wyrzutni do kadłuba, przed malowaniem (a może się mylę, a Ty tylko nie zobrazowałeś tego?!)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor jest fajny! Jak moja kompielowa rodzinka kaczuszek!

Przepraszam, przepraszam. Faktycznie porównałem odcienie i wszystko się zgadza. Dobre Pafica, dobre...

Lech, Jarosław,... a ten trzecie to kto?

Albo żona Lecha, albo pies Jarosława...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo nałożyć lekko jakąś ciemniejszą warstwę.

W miejscach typowo zaciemnionych, na górnej płycie i miejscach wystawionych bezpośrednio na słońce daj jaśniej(dużo jaśniej).

Psiknij aero właśnie w te miejsca....

Machniesz to brązowym filtrem i już na tym poziomie będziesz miał odpowiedni efekt

w instrukcji sugerowany był Ochre, nawet na opakowaniu model wydawał się być taki zółty, więc uznałem, ze to dobry kolor, ale jak widać nie.

 

Dziwi mnie tylko, że nie dopasowałeś ramy wyrzutni do kadłuba, przed malowaniem (a może się mylę, a Ty tylko nie zobrazowałeś tego?!)...

Przymierzałem na sucho i się zgadza. Za pewne chodzi ci o przyklejanie części „na farbę”, ale już to przerabiałem i będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo farby humbrola to jest dobry odcień do niemieckich pojazdów ?

dziś tym pume malowałem i jakies grudki mi się na modelu zrobiły.

Przyczyn grudek może być wiele...

a) Stara farba

b) złe rozmieszanie

c) złe rozcieńczenie

d) brudki w farbie, albo na pędzlu

e) po prostu czsem humbrole tak mają, że coś im się nie podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy relacji

Oto co do tej pory zdziałałem. Dopiero na fotografiach zauważyłem, że odpadła mi farba w kilku miejscach, a dokładnie to ją zdrapałem niechcący

P6228609.th.jpgP6228611.th.jpgP6228608.th.jpg

 

Mam pytanie co do tego karabinu:

p6228620qx4.th.jpg

 

Rozumiem, że ten element powinien zostać zamocowany w miejscu tak jak pokazałem na obrazku?

kopiap6228620eu6.th.jpg

 

Ale co mam zrobić z tym magazynkiem? Gdzie go zamocować? Czy to w ogóle jest magazynek?

p6228620qz4.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przetrzyj krawędzie błotników bo wyglądają fatalnie takie postrzępione :]

 

co to ma być za karabin? bo wygląda jeszcze gorzej :] zastąp go czymś bo to jest wyrób "karabinopodobny", tak samo jak nóżki :] może warto by było te elementy od podstaw zrobić?

to na ostatnim zdjęciu przypomina jakąś klapkę od wizjera a nie trommel :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK a czy jest jakiś zestaw w którym znalazłbym ten karabin w 1:35?

Większość zestawów DML-a, zawierających grenadierów pancernych. Chociażby ten zestaw grenadierów SS: KLIKNIJ TU

Akurat w tym modelu występuje karabin Mg42, ale też się nada.

Koszty tych zestawów zazwyczaj zamykają się w 30zł. Wykonanie jest rewelacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.