Jump to content

Bristol M.1 C 1:48


pezetel
 Share

Recommended Posts

Model wykonałem "na czysto" z premedytacją . Z dwóch powodów :

 

1. oryginał służył w 150 Squadron R.F.C. w Salonikach - według nomenklatury brytyjskiej - Środkowy Wschód . Według źródeł w trakcie służby dolne powierzchnie - łacznie z kadłubem - były zamalowywane kolorem błękitnym , podobnym do późniejszego RAF Azur blue . Mnie osobiście nie spodobał się taki wzór malowania - takie moje fiksum dyrdum . Postanowiłem przedstwić samolot taki , jaki musiał wyglądać w chwili dostarczenia do jednostki , a więc "sztuka nówka" , nie przemalowny , bez odprysków lakieru na metalowych elemetach malowanych battleship gray i bez śladów zużycia na powierzchniach krytych płótnem .

 

2. znalazłem nieliczne tylko archiwalne fotki tego typu samolotu na necie . W zasadzie na żadnej nie widać intensywnego weatheringu -jedynie nieznaczne zacieki spod paneli znajdujących się z boku na kadłubie w przedniej częsci , no i spód kadłuba za silnikiem , gdzie intensywnie chlapało olejem . W tej sytuacji nie chciałem wymyślać sladów eksploatacji .

 

Pozdrawiam i dziękuję za uwagi .

Link to comment
Share on other sites

No i gitara. Ładny, czyściutki szmaciak . Fajnie dobrałeś kolor reddish brown. Mieszałeś, czy też użyłeś autentyka? Natomiast faktycznie spód powinien być raczej niebieski, ale Twój wybór - ma się podobać przede wszystkim Tobie. Zresztą moim zdaniem ten CDL na płatach wygląda ładnie. Tak trzymać.

zdrówka

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Piękna maszyna . Chociaż siedzę w odrzutowcach to chętnie zerkam na takie letadła, zwłaszcza tak precyzyjnie wykonane. Druga seria zdjęć przy dziennym świetle duzo lepsza. Jakim aparatem robiłeś zdjęcia?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.