Skocz do zawartości

Stodoła - diorama wrzesien 1939


Jendrass1

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogłem się powstrzymać i wyciągnąłem z pudła modele, taka wstępna przymiarka bez figur.

Plany na przyszłość - do jutra zamknąć kwestię trawy, w weekend walka z brukiem.

panorama.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

I dlatego trzeba by ten tłum przerzedzić, bo to niezbyt estetycznie wygląda.

Z żołnierzami już widziałem Twoją dioramke, ale nie pamiętam przy jakiej okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia z figurami były już kiedyś na modelarstwie, ale nijak mają sie do tego co jest teraz. Celem jest stworzenie zatłoczonej drogi w pobliżu frontu, a nie idyllicznej scenki z jednym czołgiem na pustkowiu. Na wojnie pojęcie estetyki nie istnieje, zwłaszcza kiedy trwa już trzeci tydzień - jak bitwa pod Tomaszowem Lubelskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, ze tak ale to pokusiłbym sie o kilka wozów drabiniastych, choćby rozbitych w rancie, wielu cywilów , bagaże. By wprowadzić całkowity chaos i dezorientacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wóz drabiniasty już jest na warsztacie ładniutki taki, jeden będzie na pewno. Cywile Preisera są jakościowo słabiutcy, może zdecyduję się (kiedyś) na zestaw MB z furmakną i rodzinką na niej. Kwestia drogowego tumultu już rozwiązana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajniaste... A z tą stodołą ileśtam postów wstacz. Niekoniecznie na przestrzał... Podczas pożaru jednego z gospodarstw mieliśmy problem z wynoszeniem sprzętu z płonącej stodoły. Było jedno weście i to palące się, a w środku maszyny za .... sami wiecie. Przebijaliśmy się przez ścianę. Tak więc moim zdaniem stodoła jest OK. (Troszkę spóźnione )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym być upierdliwy, ale skąd wzięła się koncepcja bruku na wiejskiej drodze? Chyba naturalniej byłoby zrobić taki klasyczny, bity trakt. Tak trochę jak z innej bajki ta droga . Ale być może tak ma być?

pozdrawiam

Avi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avi - gdybyś zadał sobie trochę trudu i dokładnie przejrzał ten temat oraz zdjęcia w nim zawarte, ew poszperał w sieci to nie musiałbyś pisać upierdliwych uwag. Na temat bruku pisałem już wiele, sporo jest też na innych forach. Droga nie jest z innej bajki, jest taka jaka była pod Tomaszowem. W razie wątpliwości odsyłam do literatury "Wobec zagrożenia wojną. Wojsko a gospodarka Drugiej Rzeczpospolitej w latach 1935-1939"

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Piękny stodołant,rzadko tu(u Ciebie) piszę,raczej obserwuję.

Co do wysokich traw,chyba wpadłbym w nie z nożyczkami...i gdzieniegdzie ciapnął.

Z niecierpliwościa czekam na to słoneczko z aero...w trawce(której gdzieniegdzie przydałoby się kilka ostrzejszych jej zbitek)

 

 

Śliczna budowa....to ja juz teraz siarap i wracam do oglądania

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rafale za miłe słowo! Trawa jeszcze będzie przycięta ale nie chcę też przesadzić, zależy mi na efekcie takiej wysokiej trawo-trzciny na podmokłym terenie. Słonko zrobię niebawem bo na razie trawa jest zbyt zielona (ciemna) i wtedy wrzucę foty. Co rozumiesz przez ostrzejsze zbitki ? ma być gęściej? o manio... to gdzie ja wtedy wstawię pojazdy...

Ja też bacznie obserwuję Twojego SonnderSchnellPanzerZugPlatforme mit Tiger an die Rampe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie połacia płaskiej jak stól trawki i prawie nic po środku(wysokość)

Na skrajniach tych "stosików" tej większej,jednak możnaby załamać ją conieco i przytulić/bardziej zwiesić/zróżnicować długościami/na końcu niektóre nawet złamać- do ziemi(robią wszystko,jak się ładnie poprosi :p )

Nawet,jak pojazd/czołg/piechota na niej staną-co z tego,przecież podczas poruszania zaczepiaja o nią,stoją na niej itp z itd na czele ;)

Czy w trzcinie będą pałki?

Jeśli nie, to może się przyda..fajnie się je robi z ciągnionych ramek.

Z między bruku tez mogłoby cośtam wystawać..a co,jak szaleć, to szaleć

Fajna trawka także wychodzi...ze zmywaków do naczyń ;)

Ta strona chropowata, zrywasz i możesz sobie modelować-dodawać,ujmować, na końcu malować.

 

 

 

 

 

Ja też bacznie obserwuję Twojego SonnderSchnellPanzerZugPlatforme mit Tiger an die Rampe Smile

Dzięki, wiesz,ja tez sie temu bacznie przyglądam....z sercem na ramieniu :(

 

 

Jeszcze raz gratuluję dłubaninki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie połacia płaskiej jak stól trawki i prawie nic po środku(wysokość)

Na skrajniach tych "stosików" tej większej,jednak możnaby załamać ją conieco i przytulić/bardziej zwiesić/zróżnicować długościami/na końcu niektóre nawet złamać- do ziemi(robią wszystko,jak się ładnie poprosi :p )

 

Będę jeszcze nad tym pracował, nie mam teraz za bardzo czasu i stale odkładam docinkę oraz malowanie. Musze mieć dzień do, bo nie chce spartaczyć roboty. Wysoka trawa jest z pędzla, a ma on włosie synteczyczne, które tak łatwo się nie łamie.

 

Nawet,jak pojazd/czołg/piechota na niej staną-co z tego,przecież podczas poruszania zaczepiaja o nią,stoją na niej itp z itd na czele ;)

 

Masz rację, ale pojazdów jaki figurek jest dużo. Jeśli nawciskam trawy to prawie nie będzie ich widać, a na i tak gęstej już dioramie zrobi się jeszcze gęściej. Poza tym na takiej trawie ustawienie figur jest przynajmniej kłopotliwe. Spojrzę na dioramę z góry i z pewnością dokleję kilka kępek trawy ale przesadzać nie mogę.

 

Czy w trzcinie będą pałki? Jeśli nie, to może się przyda..fajnie się je robi z ciągnionych ramek.

Poproszę o instrukcję

 

Z między bruku tez mogłoby cośtam wystawać..a co,jak szaleć, to szaleć

Fajna trawka także wychodzi...ze zmywaków do naczyń ;)

Ta strona chropowata, zrywasz i możesz sobie modelować-dodawać,ujmować, na końcu malować.

Trawka na bruku będzie, m.in po to wycinałem w nim dziurki (braki w kostce brukowej) i tam trawka będzie sobie rosła, na razie bruk trzeba wycieniować i potraktować pigmentem bo jest stanowczo za ciemny.

 

Niebawem wkleję fotki

 

Dzięki za uwagi, proszę o jeszcze !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawienie figur jest przynajmniej kłopotliwe.

EEEEEEEE....w pięty szpilki..i nawet doklejać nie trzeba

Poproszę o instrukcję

 

Ramka,świeczka...kawałeczek rozgrzewasz nad ogniem,rozciągasz do odpowiedniej grubości

 

Odcinasz potrzebne długości,obszlifujesz na półokrągło(możesz nawiercić mały otworek w jednym z końców) wsuwasz na trawkę,farbka na ciemny brąz i masz pałkę ;)

 

Jeśli nie chce się wiercić, możesz pomęczyć się z cyjanoakrylem...ale z otworkami będzie szybciej.

 

Tu pozwolę sobie wkleić Ci w relacje fotki,te zarośla są z włosa sztucznego,ławkowiec.

Użyłem włosów z różnych pędzli,u Ciebie zdaje się być wszystko cięte z 1(może się mylę)

Kępki robisz zbyt zbite,może troszkę je "wyprostować", by nie wyglądało jakby były związane u dołu:

IMGP3780.jpg

IMGP3846.jpg

 

Tu akurat dokładnie nie widać,ale by zgiąć taki sztuczny włos wystarczy zarówka 100,nie stopi a zegnie ;)

Wybierasz te najgrubsze,gniesz,wklejasz na skrajniach kęp.

Jak będę miał wszystko do wieży,tez wkleję kilka trawek między bruk,ale nie w miejscach jego wyrwy,ale między kamieniami ;)(o to mi chodziło)

 

 

pzdr i czekam na postęp(fotki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wieści z frontu pod Tomaszowem Lubelskim...

 

Prace nad brukiem trwają, największe i najtrudniejsze prace są już (jeśli chodzi o bruk) zakończone. Pozostało jeszcze dopieszczanie stadu obecnego - cieniowanie i poprawki łach piachu oraz kilka kostek brukowych do wklejenia w miejscu wyrwy.

IMG_0047.jpg

IMG_0048.jpg

IMG_0050.jpg

 

Jest znacznie lepiej niż było ( w porównaniu do zdjęć gołego PCV)

Przy okazji prac nad droga pojawiły się też słupy - teraz są już domalowane i z kilkoma małymi bajerami. Ale najważniejsze były porcelanowe izolatory. Czy ktoś z Was wie jak zrobić druty telegraficzne - z czego ?

IMG_0018.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm tak patrze na te foty, na dio w rzeczywistości i na zdjęciach wygląda jakoś hmm. zielono ? chociaż w rzeczywistości tak nie jest (serio, serio).Musiałbym bardziej piaskowego koloru żyć chyba ?! i postaram się zrobić lepsze fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.