Skocz do zawartości

Stodoła - diorama wrzesien 1939


Jendrass1

Rekomendowane odpowiedzi

Włosów ? raczej do trawy. Odcinki mają po 30 cm, nie ma aż takich długich. Już nad tym myślałem (trawa) ale nijak nie chce się zgodzić

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

myślałem nad nitką, obwiesi się ok

 

Może być spoko. Ta żyłka, o której wspominał cloner byłaby chyba zbyt sztywna, a drut 0,7 będzie sie giął i ciężko będzie mu nadać prawidłowy, równy, swobodny zwis.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitki sa włochate..jak nie na poczatku to w późniejszym czasie sie nastroszą.

Poza tym nicior to splot...a druciak w gumie jest gładki...ew. gdzieniegdzie mogloby sparcieć.

Szukaj Waść żylaków ew drucior jak powyżej wspomniano.

Gdzie szukać..no ja bym zaczął od odkurzacza w środku mają..fajne druciaki ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak potrzebujesz odcinków po 30cm to mógłbym Ci użyczyć własnych włosów. Jednak z doświadczenia wiem i mówię od razu, że to się nie nadaje. Drut tez jest słaby bo sie gnie i głupio wygląda, ciężko go idealnie naprostować. Nitka to już w ogóle.... Najlepsze są cienkie patyczki wyciągane nad świeczką. Jak poćwiczysz to masz patyczek grubości prawie włosa, długości na tyle ile Ci ramion starczy, a przede wszystkim prosty, nie pozaginany. W dodatku elastyczny, więc jak przykleisz z lekkim nadmiarem to masz delikatny zwis w dół. Jeśli znajdziesz ciemny kawałek plastiku to super cacy bo i malowanie odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SmokuHaous jak mawiali starożytni Rosjanie masz łeb do tych spraw. Popróbuje z tymi wyciąganymi wypraskami, ale to dopiero kiedy będzie już gotowe wszystko bo inaczej szlag je trafi.

Rafał - przecież nie rozmontuje odkurzacza bo mnie w domu obłożą ciężkim interdyktem i ekskomuniką, a ojciec mnie wydziedziczy, że rodowe dobra niszcze:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozmontuje odkurzacza bo mnie w domu obłożą ciężkim interdyktem i ekskomuniką, a ojciec mnie wydziedziczy, że rodowe dobra niszcze:P

 

Zrób to w nocy, to nikt się nie połapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popróbuje z tymi wyciąganymi wypraskami

To troszke sie namęczysz...żeby na odcinku 30 cm miały te sama średnicę

A czasem, w koło tych białych "tytków" na słupie nie powinny byc owiniete?

Jesli tak to drut jest lepszy.

Plastik bedziesz musiał rozmoczyć klejem...i moze sie z nim stać wszystko(włacznie ze zwichrowaniem -pod wpływem rozpuszczenia)

.

Najlepszy byłby taki w koszulce czarnej,miałbys gumę i drut zarazem:D

Po co prostować, drut ma mieć zwis

Wystarczy tylko przywiązać do klamki itp przeciagnąć czymkolwiek wzdłuż i juz jest prosty

Rafał - przecież nie rozmontuje odkurzacza bo mnie w domu obłożą ciężkim interdyktem i ekskomuniką, a ojciec mnie wydziedziczy, że rodowe dobra niszcze:P

Nie...ech, szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że się nie znacie

 

Śmoc rozciąganego plastiku jest wielka

Da się i owinąć (ma taką elastyczność jak włos) i grubość będzie dobra.

 

 

Mały eksperyment porównawczy na szybko. Od razu mówię, ze udało mi sięto wyciągnąć za pierwszym razem. Odcinek o pokazanej grubości ma jakieś 55-60cm ( nie mam tak długiej linijki) reszta ( z ok. metra )jest grubości trochę mniejszej jak włos na fotce.

p7160532pf3.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jeszcze jak to będzie z tymi kablami, ciągnięcie metrów ramek nad ogniem sobie chyba dopuszczę. Raczej drucik albo jakiś sznurko-zyłko-kabelko-sznuerk bliżej nie określony. Wpakowałem dziś wszystkie pojazdy na dio (bez figurek) i od momentu kiedy doszła trawa wygląda to nieco lepiej ale ciaśniej.

A niebawem dojdą dwa mocne akcenty - duże ale to niespodzianka.

 

Prace nad figurkami na razie odłożone, planuje ruszyć od sierpnia. Na razie poprawiam większe pojazdy - C4P i 7TP, jest sporo pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dobra męska decyzja. Patrze na ten bruk z PCV, ostatecznie wmawiam znany wszystkim przerywnik i przy pierwszej możliwiej okazji zrywam tą wykładzinę w trzy diabły. Odleję dużo płytek gipsowych i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, gdzieś w necie,lata temu jakis Azjata (Nippończyk?) wymyslił taki sposób, filmik jest jak to zrobić.

Z plasteliny, robisz odciski patyczkiem czy inszym wgniataczem - lepiej zrobic kilka i uzywać randomalnie - coby takie same wszedzie to nie było,zalewasz to gipsem i gotowe.

Decyzja męska i trafna !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mati

 

Stodoła - balsa 1mm, 2mm,3mm, kołeczki drewniane o kwadratowym przekroju 2mmx2mm oraz 4mmx4mm, garść wykałaczek.

Dach - pakuły lniane. Kolory - farby pactry. Klej - superglue, wikol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Diorka zajebiaszcz i ten Gabaryt!!!!!

 

Sierścia odpuść przy takim tumulcie dawno by nawiał w pole :):):)

 

Zamiast tego możesz walnąć w przy stodole taką scenkę:

 

Dwóch szkopów jako obserwatorzy pojmani w jasyr przez naszych.

 

http://www.modelcentrum.pl/go/_info/?id=5744

 

z tego oto zestawu.

 

Lub pojmanego zestrzeleńca z Luftwaffe (italerka robiła kiedyś chyba Pilota z Schwimmwagenem mogę się mylić)

 

 

http://www.modelcentrum.pl/go/_info/?id=7342 ciekawy motyw na pobocze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diorka zajebiaszcz i ten Gabaryt!!!!!

Gabaryt wprost proporcjonalny do skali problemów jakie rodzi.

Sierścia odpuść przy takim tumulcie dawno by nawiał w pole :):):)

Cio ?

 

Zamiast tego możesz walnąć w przy stodole taką scenkę:

Dwóch szkopów jako obserwatorzy pojmani w jasyr przez naszych.

http://www.modelcentrum.pl/go/_info/?id=5744

 

Ten zestaw już jest wdrożony, dwóch przerobiłem na Polaków, dwóch zostało w "starym klubie". Na dioramie jest możliwa mała "scena kaźni" mam podoficera grążącego pistoletem Niemcowi, który klęczy i wznosi ręce do góry

Lub pojmanego zestrzeleńca z Luftwaffe (italerka robiła kiedyś chyba Pilota z Schwimmwagenem mogę się mylić)

Zapoznam się ale z tego co ja pamiętam to figurki zerżnięte z fotki (Ardeny) i jeden gość jest w normalnym mundurze SS tyle, że ma skórzaną czapkę - pilotkę. Bo zima nie ?

Co do koni to mówimy o jednostce zmechanizowanej WP, tych dwóch ułanów jest tam przypadkiem, bo się pogubili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sierść to kotek :):):)

 

Koniki mogą być ,,cywilne,, troszkę leżało ich po poboczach we Wrześniu.

 

Ten ,,pilot,, może być faktycznie być spadochroniarzem, tylko mi świta że taki typek tam był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.