Skocz do zawartości

Merkava Mk.2D, Takom 1/35


Robbi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem Robert i jestem nowy na forum. Do tej pory tylko się przyglądałem po cichu, a teraz postanowiłem , że dam o sobie znać. O modelarstwie pojęcie jakieś mam, więc swój debiut na forum zaczynam z dość mocnym przytupem, ponieważ połasiłem się na Rydwan Takoma w wersji 2D. Dziś skończy się tylko na krótkiej zajawce, ponieważ pełną parą ruszę za około 2 tygodnie, z przyczyn niezależnych ode mnie. Przez ten czas postaram się zebrać jeszcze jakieś dodatki do modelu, choćby nieodzowny anti slip, prawdopodobnie od AK Interactive. W tej chwili jednakże, przydały by się zdjęcia jakiś konkretnych wozów. Szukam po internecie, ale chyba nie wiem gdzie dokładnie szukać, więc jeśli ktoś z szanownych kolegów "siedzi" w temacie, to będę wdzięczny za jakiekolwiek linki do walkaroundów, lub zdjęcia. Tyle na dziś. Na koniec rzeczony bohater wątku, na dość kiepskich fotkach, za które przepraszam. Pozdrawiam serdecznie. C.D.N

IMG_20220317_190313.jpg

IMG_20220317_190333.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie model wart jest tych pieniędzy, i jeśli ktoś interesuje się Merkavami, to z czystym sumieniem polecam model Takoma. Porównałem sobie ten zestaw z zestawem Academy i choćby po samej wannie widać ogromną różnicę. U Takoma wanna składa się z kilkunastu elementów, Academy nie rozdrabniało się tak bardzo i sporo elementów wanny, odlało razem z wanną. Takom dodał też jakieś blaszki, których nie ma w Academy, są metalowe, choć strasznie badziewne linki, więc Eureka XXL, też znajdzie się wśród moich dodatków. Nie wspominam już o tym, że w zestawie Takoma znajdziemy dwa, lub nawet 3, różne typy kół. Są nawet te bez gumowych bandaży. Mnie osobiście brakuje w Takomie jednej rzeczy, którą możemy znaleźć w Academy. System North Finder. Niby mała rzecz, a dodaje smaczku. O czym piszę? A o czymś takim (fotki poniżej). Można takie coś dokupić w zestawie firmy Quick Wheel, ale to bardzo ciężko dostępny zestaw anten itp. Reasumując można śmiało brać ten model, zwłaszcza, że na znanym serwisie aukcyjnym, można go wyrwać taniej niż w innych sklepach. Teraz wspomniane fotki North Findera... Tego nie znajdziemy u Takoma, a jest w Academy.

IMG_20220320_103036.jpg

IMG_20220320_103014.jpg

Edytowane przez Robbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
1 minutę temu, bulik58 napisał:

Rownierz z Takoma? Robiles ja prosto z pudla czy cos dodawales?

Tak, też z Takoma. Na razie nic nie dodawałem, ale mam do niej Droida, który mam zamiar dodać. Poza tym? Może Browninga na lufę, ale tego jeszcze nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bulik58 napisał:

Masz fotki ja wyglada instalacja kabelkow w nim, bo o ile dobrze pamietam Droid II ma ja inna jak w III. Bedziesz robic wykladzinke anty poslizgowa?

Zdjęć okablowania Droida nie mam, ale na FB, w specjalnej grupie, coś się wynajdzie. Antyposlizg będę oczywiście robił, ale muszę poczekać, aż w Moje hobby znów pojawi się AK Interactive Anti Slip Texture. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bulik58 napisał:

Trza miec nadzieje iz powroci, a nawet gdy nie, to moga z nich skorzystac ci ktorzy chca zbudowac ten model.  Piszesz iz chcesz wykorzystac AK Interactive Anti Slip Texture. , moim zdaniem nie nadaje sie zbytnio przy Merku IID. Jest bardzo drobny i pasuje np. dla Leosia. Abramsa , mozna uzyc np. piasku dla szynszyli jest bardzo drobny.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

 

To video dużo wyjaśnia 😉

 

 

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bulik58 napisał:

Inkoguto to ktos nowy , znalem jednego. ale ten nazywal sie Kukazamura 😂

a tak na powaznie kiedy planujesz powrocic do 

 

 

Coś tam planuje, ale na razie mam inne lotnicze "priorytety". Poniżej dwie fotki "w temacie" z użycia specyfiku VMS (o większej i mniejszej gradacji). Ten od Bilmodela nadaje się do zrobienia "anty-poślizgu" na F-14 niż na Merkavie  :

 

cNfvis5.jpg

 

BsozsdI.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.