Skocz do zawartości

Alien 1/6.


rafau

Rekomendowane odpowiedzi

Wrescie!!!!! 

Alien, moje marzenie skryte.       Dostalem zeby ubytki naprawic i ogolnie podpicować przed sprzedażą.   

Tak sie zarajem tym figsem  ze chyba sam go kupie.   :)   Klimat z łańcuchami mnie rozwalił.     Od razu przypomina mi sie alien 1.   

 

Tylko czemu łeb ma przezroczysty..... 

 

Musze pomyslec jak go przerobic , napewno duzo sliny....

IMG_20220318_215532.jpg

IMG_20220318_215258.jpg

IMG_20220318_215155.jpg

Edytowane przez rafau
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaje... fiigurka.
Można wiedzieć skąd?
Ja się ograniczyłem do całkiem niezłej jakości figurek z Aliiexpress ale czegoś takiego nie widziałem.

A co do głowy - też jestem zaskoczony że jest przezroczysta.

Nigdy nie widziałem czy to na filmach, grach czy artach żeby ten łeb był przezroczysty.
Z drugiej - jest tyle odmian obcego że pewnie by to nie był jakiś problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2022 o 11:02, mini21 napisał:

Zaje... fiigurka.
Można wiedzieć skąd?
Ja się ograniczyłem do całkiem niezłej jakości figurek z Aliiexpress ale czegoś takiego nie widziałem.

A co do głowy - też jestem zaskoczony że jest przezroczysta.

Nigdy nie widziałem czy to na filmach, grach czy artach żeby ten łeb był przezroczysty.
Z drugiej - jest tyle odmian obcego że pewnie by to nie był jakiś problem.

 

IMG_20220323_112547.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mini21 napisał:

To ktoś trafił "białego kruka".

Szukałem go swego czasu ale jedynie znalazłem na eBayu za ponad 2.000 zł...

Ceny rynkowe ponoc 1900-2500 pln. No ten ponoc byl wystawiany za 1150 pln  ze wzgl na kilka  polamanych czesci i odpryskow, ale chetnych niebylo.. .  Dodatko teraz w transporcie do mnie w oryginalnym pudle jeszcze mu sie ulamala noga i kilka innych czesci.   Spowodowane jest tym ze alien jest jakos luzno  osadzony i drgania zrobiły swoje.  

Córka 15lat jak i ja  jestesmy  fanami aliena, powiedziala ze go bardzo bardzo  chce, ( juz u niej stoi w pokoju) , no wiec go dostalismy w formie barteru  (cos tam innego odpicuje sprzedawcy).     

 

Skoncze Leonidasa i wezme sie za niego.     

 

IMG_20220323_161801.jpg

Edytowane przez rafau
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rafau napisał:

no w Alienie zaden nie mial  przezroczystej , chyba ze tu poszli w wizje   H.R. Giger    

W pierwszym filmie głowa była przezroczysta. Lecę teraz trochę z pamięci, a ta lubi być zawodna, ale powody były dwa - fabularny i praktyczny.  Pod przezroczystą kopułą było widać coś na kształt ludzkiej czaszki, co miało pokazać fakt związku obcego z człowiekiem (w końcu w jego wnętrzu się narodził). No i miało to ułatwić nieco pracę Bolaji'ego Badejo, ubierającego strój ksenomorfa. Na zdjęciu, które Ci podlinkowałem wyżej, jest właśnie strój z filmu. Obejrzyj też foty na tych stronach:

https://dangerousminds.net/comments/behind_the_scenes_photographs_from_alien_1979

https://alienseries.wordpress.com/2014/08/23/the-life-of-bolaji-badejo-2/

W samym filmie to, że czaszka jest przezroczysta widać chyba tylko w jednym momencie - jak obcy wyłazi spomiędzy instalacji na statku, którym Ripley ewakuowała się z "Nostromo". O tutaj:
PMgvteI.png

Edytowane przez kubisz
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mini21 napisał:

Myślałem że to raczej połysk a nie przezroczystość...

 

Czyli zasadniczo całkowita dowolność.

Na jednych ma przeźroczystą a w "Przebudzeniu" była matowa i nieprzezroczysta.

 

Z ciekawosci  jeszcze lukne  AvP  gdzie laska zrobiła sobie "tarcze"  z jego glowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kubisz napisał:

W pierwszym filmie głowa była przezroczysta. Lecę teraz trochę z pamięci, a ta lubi być zawodna, ale powody były dwa - fabularny i praktyczny.  Pod przezroczystą kopułą było widać coś na kształt ludzkiej czaszki, co miało pokazać fakt związku obcego z człowiekiem (w końcu w jego wnętrzu się narodził). No i miało to ułatwić nieco pracę Bolaji'ego Badejo, ubierającego strój ksenomorfa. Na zdjęciu, które Ci podlinkowałem wyżej, jest właśnie strój z filmu. Obejrzyj też foty na tych stronach:

https://dangerousminds.net/comments/behind_the_scenes_photographs_from_alien_1979

https://alienseries.wordpress.com/2014/08/23/the-life-of-bolaji-badejo-2/

W samym filmie to, że czaszka jest przezroczysta widać chyba tylko w jednym momencie - jak obcy wyłazi spomiędzy instalacji na statku, którym Ripley ewakuowała się z "Nostromo". O tutaj:
PMgvteI.png

faktycznie  kostium filmowy ma  przezroczystą  głową  ale w fimie nie bylo  tego widac  albo nigdy nie zwrocilem uwagi na to.    Na tym kadrze widac  przejrzystosc.            

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.