Skocz do zawartości

[Galeria] Supermarine Spitfire Mk.XVIe z 317 Dywizjonu Myśliwskiego ,,Wileńskiego"


Kolekcjoner WP

Rekomendowane odpowiedzi

Galeria ukończonego modelu Spitfire'a z Okęcia i później z Muzeum Wosjka Polskiego. Na początku lat 50 w ramach niszczenia przez komunistów wszelakich śladów po Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie, został zezłomowany...

 

 

Supermarine Spitfire Mk.XVIe 

317 Dywizjon Myśliwski Wileński 

Mistercraft ex. KP

1/72

 

 

20220424_174029 20220424_174018 20220424_174006

 

20220424_174041

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tlb napisał:

Szkoda, że są blachy wypukłe. Ale ogólnie ładnie.

 

No niestety wypukłe, ale jeśli chodzi o Spita Mk.XVIe to teraz jedynie jest Heller/Mistercraft w miarę dostępny. Sworda ciężko dostać, a AZ Model nie do dostania. Ale dla potrzeb mojej kolekcji Polskiego sprzętu wojskowego ten spit jest w sam raz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Baas ArK napisał:

Dobry jest. Zastanawiam się tylko cały czas , czy nie szeroko są rozstrzelone dolne rondle. Niby są zdjęcia na takie ułożenia, ale jakoś...

 

Sugerowałem się tym zdjęciem,  gdzie widać, że rondle są przy samych krańcach skrzydeł. Również Mistercraft w swojej instrukcji tak pokazał.

 

IMG_20220415_235126.thumb.jpg.e0a3331bd78f3d736d2017af626b8591.jpg.fe890376c42ec6bde3a45ea37a9a6fc9.jpgScreenshot_20220427-102330_Chrome.thumb.jpg.e0909d7c8bc86713700fdff2583617dd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Baas ArK napisał:

Wiem, wiem. Sam zapodałem Ci to zdjęcie w  "Warsztacie". Tylko trochę dziwnie wyglądają tak szeroko rozstawione, jak zez rozbieżny czy coś...

Czy dobrze znasz sida z epoka lodowcowa | sameQuizy

😉

 

 

 

*Sytuacja w Dowództwie Royal Air Force podczas ustalania oznaczeń samolotów:

-Panie Generale jak mamy rozmieścić roundle na spodzie skrzydeł?

+A jak były do tej pory?

-Duże i ładnie widoczne na środku skrzydła.

+mhm... kojarzycie może panie Pułkowniku takie zwierze, leniwiec?

-Taaaak, a co?

+Bo wiecie, on ma szeroko oczy rozstawione.

-I co w związku z tym Panie Generale?

+Jak to co? Roundle mają być małe i na obrzeżach skrzydeł!

-Panie Generale,a co z kodami samolotu i widocznością roundli dla naszej obrony plot?

+Za dużo zadajecie pytań Poruczniku. Szybko, bo dochodzi 5 i nam herbata wystygnie!

*kurtyna

 

🤣🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
W dniu 5.06.2022 o 06:13, Staryfajter1954 napisał:

Sympatyczny model ale szkoda, że zupełnie pozbawiony jakiegolwiek preshadingu czy postshadingu i jest strasznie monotonny.  Temu modelowi przydałoby się jakieś ożywienie chociażby jakimś skromnym, subtelnym postshadingiem.

 

Może wykonawca chciał wykonać egzemplarz będący już eksponatem muzealnym i dlatego model jest taki czysty.  Kiedy w jednym z egzemplarzy czasopisma "Lotnictwo" był poświęcony obszerny artykuł na temat obydwu Spitfire'ów i ich smutnego końca.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.