Jump to content

Czym zabezpieczyć?

Recommended Posts

..model po pomalowaniu ,lakierem czy jakimś innym wynalazkiem? (maluje pędzelkiem więc wykończenie także będzie tą techniką)

Pozdrawiam!

(POLECAM SIDOLUX)

Sidolux kojarzy mi się z płynem i nabłyszczaczem do parkietów!! ??

A ja daje Sidolux tylko pod kalkomanie...

Przeważnie wystarcza tylko POD, niekiedy, jak jest grubsza kalkomania dobrze dać i NA, żeby złagodzić schodki.

O pedagogiczne podejście to sięnie martw;) IV rok resocjalizacji mam za sobą więc coś tam wiem.

A że tak napisałem. Cóż ostatnio często się widzi po forach że młodzi ludzie przychodząc od razu nieomal żądają podania im wszystkiego na tacy. Często nie chce im się nawet wpisać do wyszukiwarki google (czy forumowej) poszukiwanego słowa. Sytuacja ta jest dość denerwująca dla starszych stażem modelarzy, którzy często długo doskonalili swoje techniki.

Młodzieży!! Szukajcie więc jak się da i gdzie się da a dopiero jak nic z tych poszukiwań nie wyjdzie uderzajcie na forum. I jeszcze jedno inaczej wygląda tekst "Znalazłem kilka adresów sklepów w sieci. Napiszcie który lepszy bo nie mam rozeznania" a inaczej " Podajcie mi linki do sklepów"

To raczej nic nie da... Zasada, ktora nalezaloby by propagowac i przestrzegac (czesc z nas juz to robi) mowi: "Chcesz pomoc? Odpowiadasz, zwracajac ewentualnie delikatnie uwage, zeby na przyszlosc innaczej podejsc do sprawy. Nie chesz pomoc? Olewasz, siedzisz cicho i nie klapiesz na darmo dziobem". Karcenie, opierniczanie i inne takie formy zazwyczaj powoduja wrecz odwrotny skutek. I sa punktem wyjscia do niemajacych konca, czczych dyskusji. No i kwasza atmosfere.

Nie zamykam tego tematu (choc wypadaloby to zrobic), bo moze ktos bedzie mial jeszcze cos do powiedzenia w poruszonej na poczatku kwestii.

Jezeli powierzchnia jest bardzo blyszczaca, to jedna warstwa lakieru nie zmatowi dobrze. Trzeba polozyc ze 3 warstwy. Druga sprawa, to to, ze moze zle wymieszales lakier i malowalwes praktycznie polyskiem. Bo mat to przeciez lakier blyszczacy z dodatkiem jakiegos talku. Jak zle wymieszasz, to "zmatwiacz" zostaje na dnie i lecisz zwyklym glossem. Malowales pedzlem?