Skocz do zawartości

Dobry Wietnamczyk


Hafes

Rekomendowane odpowiedzi

W ramach samodoskonalenia oraz walki z wolnym czasem udało mi się poskładać i umalować cosik takiego. Model Hasegawy w skali 1/72. Przedstawia Skyraidera lotnictwa południowego Wietnamu z 23 Skrzydła Taktycznego stacjonującego w bazie Bien Hoa.

Sam model bardzo "składalny". Trzeba było powalczyć tylko z przejściem kadłub-skrzydło. Malowany w całości Pactrami. Niestety kalki zrobiły mi przykrą niespodziankę bo pękały na każdym kroku i w kilku miejscach srebrzą na krawędziach, chć były kładzione na sidoluks.

Końcowy efekt na zdjęciach. Oceńcie sami

th_PICT0033.jpg

th_PICT0034.jpg

th_PICT0035.jpg

th_PICT0037.jpg

th_PICT0038.jpg

th_PICT0039.jpg

th_PICT0041.jpg

th_PICT0042.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Granica kolorów na krawędzi natarcia celowo jest nierówna. Przejrzałem sporo zdjęć i na jednych egzemplarzach była równa, a na innych nie. Nierówną było łatwiej zrobić Na płatach przy kadłubie to pigmenty udające brud w miejscu łażenia obsługi i pilota. Zrobię tam jeszcze chyba trochę odprysków farby, No i jeszcze trochę pobrudzę całość, tylko muszę się zastanowić jak, tak żeby nie przedobrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio oglądałem dwa modele tego samolotu z Tamyii. I przyznam, że kuszą Mam słabość do samolotów obciążonych dużą ilością sprzętu, a Skyraider prezentuje znaczne możliwości wykonania takiego wariantu.

Twój model wygląda na czysto sklejony i "jak spod igły" Nie należę do zwolenników ortodoksyjnego odłamu modelarstwa brudzącego wszystko co tylko jest pod ręką łącznie z nowo zakupionym sprzętem AGD do domu i świeżo odebranym samochodem z salonu Jeśli zostawisz go w takiej postaci, też będzie piękny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnyyy jest , ale mieli i inne malowania , więc może od razu kolekcja ? Jakich farb i odcieni użyłeś?

Skyraider prezentuje znaczne możliwości wykonania takiego wariantu
Taa, pamiętam jakiś zestaw Hasy z podwieszoną chemiczną toaletą prod. pod nazwą "Skyraider w/special bomb"

Mam pytanie, czy Wietnam [ale nie DemLudRepWiet] nie miał jakiś jednobarwnie malowanych , ciemnych Skajrajderów? Coś mi się w oczy rzuciło na AirlinersNet, ale nie dam głowy, czy to nie np. tajski czy malajski samolót\samólot ...Jakieś czarnozielone odcienie, góra jednolicie malowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bardzo cieszy mnie to, że wreszcie ujrzałem na forum najmniej popularną, a jednocześnie moją ulubioną wersję Skyraidera

Twój model wykonany jest bardzo czysto i bez baboli. Czystość sklejenia jest jego zaletą, czystość wykończeniówki natomiast już nie do końca.

Skyraidery były bardzo mocno eksploatowane podczas wojny wietnamskiej (szczególnie podczas jej pierwszej połowy). Misje ratunkowe, Air Strike, Napalm Strike, były tym, w czym załogi Skyraiderów czuły się najlepiej. Dlatego też tak czysta powierzchnia, z delikatnie zaznaczonymi liniami podziału, wygląda nieco nienaturalnie, tym bardziej, że pokusiłeś się o charakterystyczne dla Skyraidera okopcenia na kadłubie i okopcenia przy uzbrojeniu, a także odbicia lakieru. Tak elegancko wymalowanemu kamuflażowi należy się nieco wietnamskiego brudu No ale, to tylko moja opinia...

Żadynch innych błędów nie stwierdziłem. Modelik jest naprawdę bardzo przyjemny i bardzo fajnie z twojej strony, że postanowiłeś go wykonać.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LordDisneyland - kolekcja to niezła myśl, zwłaszcza ze to mój ulubiony samolot. Jeśli chodzi o farby to Pactra, numery: A44 od dołu, góra A31,A24 i A35 z kilkoma kroplami czarnej. Nie wiem jak z jednolitymi ciemnymi azjatyckimi malowaniami. Nigdzie się z takimi nie spotkałem. Tu jest kilka ciekawych http://wp.scn.ru/en/ww3/a/593/130

kornik_69 - model nabędzie jeszcze trochę przybrudzeń, ale na razie podchodzę do tego jak do jeża Ciągle jeszcze się zastanawiam co i jak ubabrać.

Ponadto kombinuję jeszcze jakieś bomby na podwieszenia bo Hasegawa nie dała

erkamo - cóż mogę powiedzieć... Na szczęście w realu nie rzuca się to w oczy. Owiewka jest generalnie węższa od kadłuba i z obu stron jest uskok

Dzięki za wszelkie opinie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej powiedział odwrotnie. Rób i to to jak najwięcej. Błędów nie powinno się ukrywać, tylko pokazywać je, żeby otrzymać rady, jak ich na drugi raz uniknąć.

To nie jest konkurs piękności, tylko forum modelarskie. Trzeba dążyć do jak najlepszego wykonywania modeli między innymi ucząc się na błędach. Jak je będziemy ukrywać, to niczego się nie nauczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też montuje Skyraidera.

CO mi sie nie podoba to zdarcia, nie podobają mi się też puste pylony, no i szkoda że śmigło malowałeś pędzelkiem bo widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, widziałem:) Czekam na finał.

Generalnie nie siedzę w tematach lotniczych i odrapania lakieru zrobiłem "na oko". Zresztą są one chyba kwestią gustu. Niektórym pasują, a innym nie;)

Co do pylonów, to już wcześniej napisałem że Hasegawa nie dała żadnych podwieszeń w zestawie:( Chętnie bym dał jakieś bomby, ale nie mam skąd wytrzasnąć (na razie). A śmigło jest już zmyte:) Czeka na ponowne malowanie i równe biało-czerwone paski. Ale to już po urlopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, u mnie na osiedlu jest lumpex pod szyldem "galeria odzieży zagranicznej"

 

Gdybym mial przyjac to porownanie za "dobra monete" to chyba musialbym sie wypisac z Modelworku.

Dla mnie, to forum, to raczej cos jak Ermitaz albo Luwr.

No..., knoty tez sie zdarzaja, ale w wiekszosci mamy tu na co popatrzec.

Chociazby na "dobrego Wietnamczyka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.