Skocz do zawartości

Italeri 1:72 MH-47E SOA Chinook


marciak90

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Obserwuję i życzę powodzenia.

Z tym kokpitem to jest tak, że pierwsze Chinooki miały wnętrza szare, ale potem jak wprowadzono do użytku gogle noktowizyjne, to trzeba było wszystko przemalować na czarno, żeby nie dawało to odblasku. Jeżeli można, to chciałbym doradzić, żeby użyć do malowania różnych odcieni ciemnego szarego, a nie czarnego jako takiego - w ten sposób będzie można oddać zróżnicowanie kolorów widoczne na zdjęciu, będzie też można położyć czarny wash, żeby podkreślić niektóre detale.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hhmm no dodaje chyba ostatnią fotkę , bo na szybkę wylał się klej, niestety jest nie do odratowania i pomalowalem ją tamiya clear blue.. wyrzucać modelu nie chcę czy tam coś. osobno szybki widzę że kupić się nie da, więc będzie stał na półce..

IMG_20220521_085424_831.jpg

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykładzie ostatniego zdjęcia :

- pomalowałeś połówki, potem skleileś, a na grzbiecie szew do obróbki dalej zostaje

- trochę nieumiejętnie nakładasz klej montując antenki- albo wieksza uwaga klejąc na gotowej powierzchni, albo montaż przed ostatnią warstwą farby(ryzyko ułamania zostaje), wtedy jeszcze mógłbyś usunąć kleksy po kleju. 

Skończ ten model mimo uszkodzonej szybki, potraktuj jako pole do nauki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem. że ta góra bez szpachli jakoś wyjdzie, no ale nie wyszła.. na szybkę nie fotunnie wylał się klej, a potem już pogubiłem kolejność montażu.. to mój chyba czwarty model a najbardziej skomplikowany w budowie jaki robiłem ;p..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, marciak90 napisał:

myślałem. że ta góra bez szpachli jakoś wyjdzie, no ale nie wyszła.. na szybkę nie fotunnie wylał się klej, a potem już pogubiłem kolejność montażu.. to mój chyba czwarty model a najbardziej skomplikowany w budowie jaki robiłem ;p..

W dziale masz wiele warsztatów różnych maszyn. Przejrzyj sobie,  zobacz chronologię co po czym koledzy robią, i wyciągnij wnioski.  które części powinno się robić przed, a które po. Poza tym, forum jest po to, że jeżeli nie wiesz zapytaj. Naprawdę wiele osób bardzo chętnie Ci udzieli informacji.

Trochę szkoda tego wiatraka, ale jeśli to pomoże rozwinąć Twój warsztat, to ofiara nie poszła na marne :szampan1: Dokończ go i pokaż...

Nie zostawiamy swoich 😎

Edytowane przez Mitrandir
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Tak się składa, że niedawno kupiłem ten model w przepaku Revella - u nich jest to zestaw 03876. To jest doskonała wiadomość, bo oznacza, że możesz od Revella dostać szkło jako część zamienną, może nawet bezpłatnie. Podaję adres:

https://www.revell-service.de/en/spare-parts-service/

 

Życzę powodzenia w budowie i pozdrawiam

 

Paweł

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

wyszło coś takiego.. nie powiem, i tak nie było to łatwe ale może następnym razem będzie lepiej :P.. aha, zastanawiałem się nad washem czarnym i szarym jeszcze go nie dalem, skonczyla mi sie farba olive drab a muszę jeszcze coś poprawić.. to tyle 😉 jutro wrzucę więcej fotek - problemy z aparatem 😕

 

 

 

IMG_20220521_124557_625.jpg

Edytowane przez marciak90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, marciak90 napisał:

myślałem. że ta góra bez szpachli jakoś wyjdzie, no ale nie wyszła.. na szybkę nie fotunnie wylał się klej, a potem już pogubiłem kolejność montażu.. to mój chyba czwarty model a najbardziej skomplikowany w budowie jaki robiłem ;p..

Raczej nigdy nie wychodzi. Bij-zabij, ale choć lekko papierkiem przypolerować trzeba albo szpachli jak pół łebka od szpilki nałożyć. Może jak linia podziału się pokrywa, może... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.