Skocz do zawartości

P-51B Mustang 1/48 Tamiya


Spit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie

 

 

W kolekcji moich Mustangów w 1/48 najbardziej brakowało mi jeszcze wersji B z kabiną typu bird cage.Do wyboru miałem zakup Mustanga Tamiyi lub ICM.

 

Tym razem wybrałem jednak Tamkę dodatkowo z tego względu iż zawiera doskonałe kalkomanie do samolotu Dona Gentila.

 

 

Mój pomysł jest taki, aby wykonać maszynę Gentila potężnie styraną i zniszczoną warunkami wojennymi, ale tak by to przyzwoicie i realistycznie wyglądało.

 

 

Na razie taki mały in box:

 

DSC00092.jpg

 

DSC00091.jpg

 

DSC00084.jpg

 

DSC00085.jpg

 

DSC00086.jpg

 

DSC00087.jpg

 

DSC00088.jpg

 

DSC00089.jpg

 

 

 

Niedługo aktualizacja mam nadzieję.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć

 

ICM skopiował Tamkę, jeżeli chodzi o detale to wyszło to dobrze, ale jeżeli chodzi o sklejalność i spasowanie to jest już kiepsko.

 

Mała aktualizacja

 

Porównałem kadłub z planami no i jest w porządku.

 

DSC00005.jpg

 

 

Rozwierciłem też pokrywy wlotów filtra powietrza.Lepiej to wygląda po malowaniu.

 

DSC00017.jpg

 

DSC00014.jpg

 

Na razie tyle, niedługo ciąg dalszy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ICM skopiował Tamkę, jeżeli chodzi o detale to wyszło to dobrze, ale jeżeli chodzi o sklejalność i spasowanie to jest już kiepsko.

Dzięki za wyjaśnienie nie bardzo sie orientuje kto co i kiedy pakował i kopiował ;p Istotnie w ICM musiałem się nieźle nagimnastykować żeby wszystko tam poupychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Do tego co powiedział kolega Spit, należy jeszcze dodać to, że ICM ma dość podłą jakość oszklenia, kalkomanii i nie posiada ustalaczy. Model ICM jest hybrydą modelu Tamiya i Accurate Miniatures.

Jeśli ktoś chce wykonać porządną replikę Mustanga w 48, to zarówno w Tamiyi, ICM jak i Accurate Miniatures, należy zwaloryzować kokpit (najlepiej płytkę PART, bądź żywicznym kokpitem AIRESA) oraz wymienić wnęki podwozia (tutaj również z pomocą przychodzi AIRES). Dobrze jest również wymienić nieco niedoskonały wirnik z zestawu na ten, który oferuje nam firma Ultracast. Śmigło będzie mieć wtedy idelany kształt i rozmiar.

 

Życzę powodzenia podczas budowy i w razie czego służę pomocą.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Jedno tylko zdjęcie.Powoli ale do przodu.

 

Może nie wygląda to pięknie ale będzie i spełni swoje zadanie.

 

 

DSC00043.jpg

 

 

Zacząłem malowanie wnętrza, w razie czego proszę o uwagi.

Zacząłem już powoli działać z kokpitem, zamierzam pomalować podłogę na czarno i przetrzeć na brązowo, myślę ,że tak będzie dobrze.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że tak bardzo sie pospieszyłeś z tym malowaniem. Nie wyszlifowałeś charakterysycznych okragłych sladów po wtrysku

Wygląda to nieestetycznie. Twoje wnętrze sie świeci. Trzeba było je dobrze odtłuścić i pomalować najpierw podkładem.

Wnętrze chłodnicy radziłbym jednak pomalować na kolor stalowy lub przydymione aluminium.

Yellow Zinc Chromate występował w Shangri-La w lukach uzbrojenia.

Wnęki podwozia były w tym samolocie aluminiowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Malowanie się świeci gdyż zdjęcia robiłem gdy farba była jescze mokra, ślady po wypychaczach nie będą widoczne bo to sprawdziłem ,a dopiero potem malowałem.Kolor wnętrza chłodnicy przemaluję.

 

Kolor wnętrza luku kółka ogonowego też na aluminium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Od siebie dodam jeszcze , że kolor kabiny jest zbyt jasny . Na zdjęciu wygląda to na Zinc Chromate w odcieniu zielonym . W P-51B stosowano poczatkowo Dull Dark Green , a później Interior Green . Fotel pilota mógł być Bronze Green .

 

Co do wnęk podwozia uściślę tylko ,że tzw. "aluminium" to powinna być ochronna farba aluminiowa , a nie naturalny metal poszycia .

 

Jeszcze jedno - podłoga czarna jak najbardziej - była wykonana ze sklejki i pociągnięta specjalną farbą antypoślizgową . Ale niektóre fragmenty podłogi były wykonane z metalu , który pozostawiano w naturalnym kolorze .

 

Powodzenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Kolejna mała aktualizacja, zacząłem pracować nad kokpitem. i mam pytanie czy podłoga może tak wyglądać?

 

DSC00011.jpg

 

DSC00014.jpg

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jak wcześniej pisałem - podłoga była pomalowana antypoślizgową farbą składającą się z mieszanki piasku silikonowego i zwykłej czrnej farby , a więc faktura powinna być raczej matowa . Taką samą mieszankę stosowano w amerykańskich samolotach do chodników na skrzydłach . Przypuszczam jednak , że w zamkniętym kokpicie efekt oksydowanego metalu nie będzie aż tak widoczny .

To , co na podłodze pomalowałeś na zielono powinno zostać w kolorze naturalnego metalu .

 

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wykończyłem kokpit, trochę poprawiłem jego kolory, niedługo zamknę kadłub, uwagi i wskazówki mile widziane.

 

 

DSC00177-1.jpg

 

DSC00178-1.jpg

 

DSC00181-1.jpg

 

DSC00183-1.jpg

 

DSC00185.jpg

 

DSC00190-1.jpg

 

 

 

Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, to wszystko powinno być czarne, z tym, że zbiornik był najprawdopodobniej matowy, a aparatura radiowa czarny satin (lub nawet gloss).

Przewód instalacji tlenowej napewno nie był takiego koloru jak jest teraz w twoim kokpicie. Był koloru oliwkowego i dość solidnie się brudził podczas użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kokpit został ponownie poprawiony według wskazówek Kornika 69

 

Constructor

 

Kokpit malowałem interior greenem Pactry

 

 

zdjęcia:

 

DSC00212.jpg

 

DSC00215.jpg

 

DSC00220.jpg

 

DSC00223.jpg

 

KopiaDSC00210.jpg

 

 

W rzeczywistości to wszystko się aż tak nie błyszczy.

 

Pozdrawiam i w razie czego proszę o uwagi bo kadłub jeszcze nie sklejony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.