Skocz do zawartości

Jagdtiger - 1:72 Italerii


Garand

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Oto mój pierwszy warsztat i zarazem pierwszy ''normalny'' model. Na model wybrałem Jagdtigera z Italerii. Jakość produktu może nie jest wysoka, ale kosztował mnie tylko 18 PLN, więc nie będę żałował jak wyjdzie mi straszna pokraka.

Na początku myślałem, że pomaluje go w dunkelgelb, ale że niezbyt mi się podoba ten kolor z palety Pactry(tylko taki dunkelgelb mam u siebie) i jasne kolory tych farbek nie za dobrze się maluje pędzlem, to zdecydowałem się na takie malowanie:

th_malowanie.jpg

Obrazek pochodzi z książki ''Jagdtiger i Jagdpanther'' wyd. Militaria.

 

Kółka są przyczepione jeszcze bez kleju, ale są już gotowe do malowania. Spód wanny wygląda brzydko, bo testowałem tam malowanie podkładu farbą ze sprayu i niezbyt to mi wyszło. Próbowałem też washa, tylko że były to farbki akrylowe i już wiem, że nigdy ich do ''łosza'' nie użyję. Spróbowałem wcierać suchym pędzlem jaśniejszą farbkę od bazowej na płaskie powierzchnie i całkiem mi się to podoba. Zrobiłem to tylko na przedniej części wanny. W rzeczywistości wygląda to troszkę lepiej, bo zdjęcia nie są dobrze doświetlone. Mam nadzieję poprawić to drugim razem.

th_1-6.jpgth_2-6.jpgth_3-6.jpg

th_4-7.jpgth_5-5.jpg

 

A tutaj zbliżenie na to wcieranie farby.

th_6-5.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość produktu może nie jest wysoka, ale kosztował mnie tylko 18 PLN, więc nie będę żałował jak wyjdzie mi straszna pokraka.

 

Zdrowe i sluszne podejscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość produktu może nie jest wysoka, ale kosztował mnie tylko 18 PLN, więc nie będę żałował jak wyjdzie mi straszna pokraka.

 

Zdrowe i sluszne podejscie.

 

 

Ja do modeli z innym podejściem nie mogę, póki co.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam dwa pytania, mam nadzieję, że mi pomożecie.

1. Jaki lakier matowy najlepiej nadaje się pod pędzel?(najlepiej akrylowy) Pactrą pomalowałem kilkoma warstwami powierzchnię po sido i dalej się błyszczy.

2. Jaka farbka Vallejo Model Color nadaję się na Dunkelgelb?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jaki lakier matowy najlepiej nadaje się pod pędzel?(najlepiej akrylowy) Pactrą pomalowałem kilkoma warstwami powierzchnię po sido i dalej się błyszczy. Evil or Very Mad

2. Jaka farbka Vallejo Model Color nadaję się na Dunkelgelb?

Ad1. Pactra A48 Ci błyszczy? Na pewno dobrze wymieszałeś? Hymmm, mi ładnie matowało. Możesz spróbować lakier matowy Vallejo - całkiem ładnie matuje z pędzla.

Ad2. Ja używam 914 Green Ochre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ech, ja to mam pecha. Wczoraj przyszły pocztą do mnie farbki do washa. Myślałem, że w końcu już zacznę kończyć podwozie, a tu biorę Vandyke Brown, dodaję rozcieńczalnik no i zonk. Farba się nie rozpuszcza. Patrzę na tubkę a tam napis acrylic...Więc postępów z budowy jeszcze nie pokażę, bo pewnie będę musiał odesłać farbkę i czekać, aż przyślą mi właściwą olejną. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W końcu aktualizacja.

Kółka dostały 4 warstwy dunkelgelbu pactry, a później 2 vallejo. Wash z farbki Vandyke Brown. Oczywiście koła jeszcze muszę poprawić, bo kiedy malowałem obręcze w niektórych miejscach zachlapałem szarą farbką. Myślę, że jak na pierwszy raz to nie jest źle.

th_7-4.jpgth_8-3.jpg

 

Powoli też pracuję nad nadwoziem:

th_9-2.jpgth_10-2.jpg

 

I niestety pojawił się kolejny problem. Otóż lakier matowy vallejo MC, który rozcieńczałem wodą w proporcjach 1:1, tak jak wcześniej pactra nie chce matowić modelu. Na jedno z kół położyłem 5 warstw, a ono nadal się świeciło. I w związku z tym mam pytanie, czy winą tego może być rozcieńczalnik? Może spróbować spirytusem czy czymś innym?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka!:D

Mała aktualizacja. Aby przetestować, różne techniki wykonałem tył działa. Na zdjęciach nie wygląda jak na prawdę, w rzeczywistości jest to wszystko jaśniejsze. Makro wyciąga też wszystkie niedokładności(np. pozostałości po wacikach) .

th_11-1.jpgth_12-1.jpg

 

Gąsienice z twardego plastiku, które wykorzystam w budowie nie mają ząbków, więc nie pozostaje nic innego jak dodać te z gąsek gumowych.

th_13-3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Minęły około 3 miesiące a ja mogę na razie pokazać tylko tyle:

Jednak nie zrobiłem ząbków w gąsienicach, które źle poskładałem. Na razie pomalowałem go tylko jedną warstwą farby, dlatego tak dziwnie wygląda. Te wszystkie szpary znikną, bo wszystko jest przytwierdzone ''na sucho''. Gąsienice będą pomalowane jak zrobię podstawkę.

th_14-1.jpgth_15-1.jpgth_16-1.jpg

th_17-1.jpgth_18-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się, że model po 1 warstwie farby dziwnie wygląda, ja też tak mam i dobrze jest dopiero po 3-4. Gąsienice bardzo ładnie poskładane(ja przy nich poległem przy mojej testowej Jagdpanterze). Ogólnie bardzo dobrze Ci idzie. Masz już jakiś pomysł na podstawkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.