Skocz do zawartości

Powracający połysk


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,  potrzebuje porady w temacie powracania połysku...mianowicie: Model malowany farbami ammo mig , pigmenty rozcienczalniki , zakończony lakierem Lucky  varnish matt,  później vallejo premium matt....wciąż po kilku tygodniach powraca połysk mimo iż po wyschnięciu Model kilka dni jest pięknie rowno jednolicie matowy...co zrobić z tym cholerstwem?

Ponadto na powierzchni zaczynaja sie robic jakies nierówności...pierwszy raz widze cos takiego...Proszę o jakies porady

20220827_112345.jpg

20220827_112221.jpg

Edytowane przez Bikernytzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ammo :) czemu mnie to nie dziwi.:)

 

Zamień na varnishe GX od Gunze. Albo chociaż Tamiya na IPA. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innych modelach nie ma tego problemu , zmyć będzie ciężko bo było malowane etapami później sklejane wiec raczej odpada takowy pomysł.zakupilem emalie typu humrol , revel mr hobby tamiya będę testował cienkimi warstwami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam ....widzę,  że wiele osób miało takie f*ckupy i nie było jednoznacznych porad pt , że to i to da rade.

Więc chyba jeden z moich podejrzanych czyli  rozcienczalnik albo pigment fixer dal ciała a teraz nie ma sposobu go odseparować i prysnąć Mattem. Zatem będę eksperymentował na własną rękę, łącznie z nitro :szczerbol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo różnych lakierów i prób wciąż to samo po wyschnięciu, lacznie z uzyciem nitro,hmm.... no to zacząłem kombinować i dumać...

 Po pierwsze , primo ...cokolwiek się tam dzieje (jakaś reakcja chemiczna) wciąż wychodzi na powierzchnię jak olej na wodzie.

 Po drugie , primo ...czym jest mat...przecież to chropowata , nierówna powierzchnia co nie odbija światła tak jak połysk.

 Tak stojac w łazience (tam operuje aero) spojrzałem na kropki na szkle po myciu zębów i jak matowe są na szkle.🤯

 Więc 

po trzecie!primo ultimo...przecież pasta do zębów to nic innego jak pasta ścierna z drobinkami czyli taki bardzo zagęszczony matt varnish...ta da!

 Zganijcie co zrobiłem...

Oto efekt:

 

20220827_173403.jpg

20220827_173401.jpg

20220827_173324.jpg

Tak oto przez zabrudzone szkło rozwiązał się problem powracającego polysku.stracone nerwy , wkur... ogromny i wizja , że wylądują w śmietniku moje miesieczne wypociny...

Aktualnie :Modele czyste , bez kurzu,mat powrócił, trochę nałożony pigment  sie stracił ale to nic,  uzupełni się brudzing, stracone cebuliny polskie (ok.100zl) na różne lakiery matowe w sklepie modelarskim.

Rozwiązanie?banał: szczoteczka i pasta do zębów,  szcxotkowanie , niedokladne plukanie! woda usunięta strumieniem powietrza z aero i przedmuchana suszarka do włosów żony. 

Polecam każdemu (czytałem sporo wątków o tym samym problemie).

Czasami rozwiązanie leży przed oczami 🤷‍♂️

 

Edytowane przez Bikernytzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiego fixera używaleś. Ja używalem miga taki z niebieska etykieta i mi sie plamy pojawiały (niestety używałem go punktowo). Nawet po macie nadal wyłaziły plamy na wierzch

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.