Skocz do zawartości

Fw 190 D-9 1:32 Hasegawa - Dorotka "pod but"


Marcin_C

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucę tą relacje i tutaj

 

 

Model, który zamierzam zbudować to Fw 190 D-9 z zestawu Hasegawa w skali 1:32.

Jako dodatki waloryzacyjne zastosuję cztery zestawy części fototrawionych firmy Eduard. Zestawy te to el. wewnętrzne, el. zewnętrzne, klapy lądowania oraz zestaw tabliczek inspekcyjnych. Dodatkowo na modelu odtworzone zostanie nitowanie na podstawie dostępnych planów.

 

Wybrane malowanie to: Fw 190 D-9 W.Nr 500618 "czarne 10" z 2./JG 26

Malowanie wykonane będzie na podstawie dokumentacji zawartej w publikacji "FW 190 D Camouflage and Markings vol. II" czeskiego wydawnictwa JaPo. Kalki zestawowe.

Model malowany będzie farbami Model Master i wykańczany werniksami Microscale.

 

Przygotowane pod malowanie kolorami podstawowymi elementy silnika widoczne przez wnękę podwozia głównego. Element ten jest bardzo charakterystyczny dla FW 190 z serii D.

 

Fot.1

 

1a.jpg

 

Poskładany do zdjęcia, zwaloryzowany własnym sumptem element silnika widoczny przez wnękę podwozia.

 

Fot.2

 

2a.jpg

 

Waloryzowałem na podstawie posiadanej dokumentacji, niestety nie wszystko widać na zdjęciach i rysunkach, więc część przewodów ma przebieg/zakończenie hipotetyczne.

 

Wnęka podwozia odbyła wstępna waloryzację, dodane będzie jeszcze kilka przewodów, ale to w późniejszym etapie budowy.

 

Fot.3

 

3c.jpg

 

Fot.4

 

3a.jpg

 

Fot.5

 

4b.jpg

 

Pokrywy zbiorników paliwa nie nituję, gdyż jest wielce prawdopodobne, że mój egzemplarz miał je zrobione z drewna. Wymaga to jeszcze zaszpachlowania linii podziału blach na zbiorniku.

 

Fot.6

 

4a.jpg

 

Kokpit prawie gotowy, zdjęcie fatalne ... tak więc wybaczcie, na żywo wygląda to o wiele lepiej.

 

Fot.7

 

4c.jpg

 

Ostatnie zdjęcia przed zamknięciem połówek kadłuba.

 

Widoczny przez wnękę podwozia fragment silnika + detale dorabiane z kabelków, przewodów itp.

 

Fot.8

 

5a.jpg

 

Fot.9

 

5b.jpg

 

Kokpit praktycznie gotowy, delikatny 'wash' będzie dodany w późniejszym czasie.

 

Fot.10

 

5c.jpg

 

Fot.11

 

5d.jpg

 

Fot.12

 

5e.jpg

 

 

I to na razie tyle

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym, że jedynej słusznej

 

Co do pytań, jeśli będę znał odpowiedź nie omieszkam jej udzielić, ale ja to lepiacz jestem prędzej niż modelarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja jedynie słuszna to 1:72 więc cicho siedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to życzę powodzenia, bo jeśli to będzie Fw 190 D to pogryzę jak zostawisz zamkniętą wnękę podwozia ...

 

Co do bohaterki tej relacji, kładę sobie kolorki kamuflażu powoli, jak będzie coś warte pokazania, nie omieszkam.

 

Tymczasem wracam do Gunze, malowanie nimi to jak na razie sama przyjemność.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kolejny krok do przodu.

 

Nastąpiła zmiana, w tak zwanym międzyczasie zakupiłem na próbę farby Gunze i raczej już przy nich zostanę

 

Czas na zdjęcia.

 

8d.jpg

 

8c.jpg

 

8b.jpg

 

8a.jpg

 

Pozdrawiam.

 

Dziś ciepło i ładna pogoda prawdopodobnie uda się dokończyć malowanie kamuflażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słownie raportuję bo nie za bardzo jest co pokazać.

1. Nieco poprawiłem z ręki przejścia kolorów, wygląda to teraz moim zdaniem lepiej.

2. Zacząłem malowanie oznaczeń przy użyciu masek firmy Montex.

3. Pas RV i statecznik pionowy się malują. Myślę, że w niedzielę wieczorem pojawią się kolejne zdjęcia.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz kolego Zgrabny, ja bym chciał dojść do takiego poziomu jak na tym modelu

fw190d932cw_19.jpg

źródło www.hyperscale.com model: Chris Wauchop

To jest REWELACJA a mój model to zwykły przeciętniak poparty pracą i jeszcze raz pracą i doskonaleniem swoich umiejętności, i przede wszystkim cierpliwość. Mimo popełniany błędów wciąż się uczę i staram, żeby każdy następny model był lepszy od poprzedniego. Inna sprawa, że ten model jest w sumie 6 modelem, który robię po powrocie do modelarstwa po latach.

 

Pozdrawiam.

 

P.S. Jak kogoś zaczną moje prace inspirować to idę na emeryturę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malutki postęp.

 

Jak na pierwszy raz z maskami Montex'u jestem zadowolony, jedna mała rzecz do poprawy i będzie zupełnie dobrze. Kilka podmalunków, ale to jak dokleję osłonę chłodnicy do całości.

 

Trzy zdjęcia:

 

10a.jpg

 

10b.jpg

 

10c.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.