Skocz do zawartości

Jagdpanther


HubertK

Rekomendowane odpowiedzi

A skąd ja mam wiedzieć jakie są tu błędy? stał czołg, to go obfotografowałem bo się pancerką też trochę interesuję. Jak nie pasuje to niech moderator temat usunie i już...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stał czołg, to go obfotografowałem bo się pancerką też trochę interesuję.

to miło z twojej strony :] w takim razie wrzuć zdjęcia czołgu..

a skoro fotografujesz Jagdpanterę to upewnij się, że to co masz na zdjęciu to właśnie to..

obstawiam, że przy eksponacie była również tabliczka z opisem skąd co jak i dlaczego.. szkoda, że jej nie uwieczniłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi nie pasują koła i gąsienice od T-34. Czy mam rozumieć, że lewa strona pojazdy (nie sfotografowana) posiada takie cuś

 

Jak na walkaround to brakuje mi trochę rzutów ogólnych, a tak to fajnie

 

FAZZY, uważam, że jak już ktoś się zbiera na produkcję Jagdpanthery i szuka jakiejś dokumentacji to poza tym materiałem zdjęciowym trafi też i na inne fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie wrzuć zdjęcia czołgu..

 

Wybacz mój brak profesjonalizmu, jaki zapewne można zauważyć z twojej strony, ale ja człowiek ze wsi nazywam pojazdy z gąsienicami i wielką lufą ogólnie czołgami, bo to pierwsze skojarzenie jakie mi przychodzi do głowy. Wybacz również, ale tabliczka na zdjęciu wyszła rozmazana, więc nie zamieszczałem jej.

 

Jednocześnie przyznaje również, że przez przypadek wkleiłem 2 zdjęcia T-34, nie wiem, zbanujcie mnie za to czy co skoro to taki poważny błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fazzy ty naprawdę jesteś bez humoru coś. Chłopak sie narobił pocykał fotki i zechciało mu się nimi podzielić z ludzikami na forum a ty zamiast mu podziękować, pomóc żeby jego walkaroundy byłe lepsze i dostarczały więcej informacji zjeżdżasz gościa.

 

Bardzo fajny walkaround, pokazałeś dużo cennych detali, ode mnie baaardzo duży plus za zbliżenie zimmeritu z baterią dla porównania wielkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert: Super, że zrobiłeś fotki Jagdpanthera. Zawsze się przydadzą, przy jego budowie. Kilka ciekawych detali pokazałeś, więc to się ceni.

błędy bo ktoś zrobi dokładnie wg. twoich zdjęć i wyjdzie potwór z dziwnymi łapami (podwozie!!)

Logiczną rzeczą jest, że podczas budowy bazuje się na wielu źródłach, a nie tylko na zdjęciu pojazdu zachowanego. Nie ma (chyba) takiego "inteligenta" który bazowałby, tylko na fotkach pojazdu z muzeum. A jeśli jest... to przepraszam :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Mam pytanko odnośnie kamuflażu. Czy macie może zdjęcia lub chociaż opis jakiś jak wyglądał kamuflaż na tych pojazdach w czasie inwazji na Normandie? Pytam się ponieważ znalazłem taką Jagdpanterke właściwie złożoną (zostały tylko gąski). Nie mam do niej instrukcji ponieważ model jest stary pamiętam tylko że tata kupił mi go kiedy mnie jeszcze nie interesowały tego typu rzeczy, i w końcu pokazał mi jak składa się takie modele . Jest to model revella z tego co sobie jeszcze przypominam to miał on bonus w postaci pędzelka i dwóch farbek 16 i 48 ,które posiadam do tej pory. Czy ktoś posiada może ten model i ma do niego instrukcję ? (jeśli tak prosił bym może o jakiś skan) lub jak wyżej pisałem jakieś zdjęcia jak wyglądał kamuflaż.

z góry dziękuje Stefek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Bardzo ładny walkaround.

 

To jest dość znana Jagdpanthera, wystarczy tylko chcieć poszukać.

Tak na szybko.

Wersja Dowódcza Jagdpanthery, nr boczny 01, ze sztabu 559 Schwere Panzerjager. Abt.

Zniszczona we wrześniu 1944 w Belgii.

Są zdjęcia pokazująca ją po zniszczeniu i po zdobyciu przez Brytyjczyków.

 

Edit. Tak na marginesie to zdjęcie które jest na tabliczce przed tą JP pokazuje całkiem inną JP, też z tej samej jednostki.

 

A więcej informacji na temat tej dokładnie Jagdpanther y z IWM można znaleźć w książce wyd. AJ-Pres z serii GunPower.nr 24. Sdkfz. 173 Jagdpanther.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.