Skocz do zawartości

Sdkfz 251/8


Bartosz Ciesielski

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zrobiłem małą renowację Sdkfz 251/8 
Jako bazę do budowy modelu wykorzystałem zestaw Tamya we wnętrzu deska rozdzielcza z blaszki fototrawionej  zmienione fotele z ARV, wnętrze za fotelami zbudowane od podstaw    gąsienice z Dragona. Malowanie z 9 Dywizji Pancernej SS Hohenstaufen 

 

 
  •  

20221104_181545.jpg

20221104_181602.jpg

20221104_181622.jpg

20221104_181655.jpg

20221104_181711.jpg

20221104_181724.jpg

20221104_181737.jpg

20221104_181821.jpg

Edytowane przez Bartosz Ciesielski
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy, choć zielony zbyt soczysty się wydaje. Przydałoby mu się jeszcze koła zmienić, bo widać, że to stara tamka, jak i po grubych burtach pancerza 😉

Gaśnica też nigdy nie występowała w kolorze czerwonym: ciemnoszare, piaskowożółte, lub niebieskawe, ale nigdy czerwone, bo to wymysł modelarzy.

Gąsienic się nie czepiam, bo prawdopodobnie źle Ci się do zdjęć ułożyły.

...no i jeśli miała to być renowacja relaksacyjna, to nie mam pytań, więc ogólnie może być 😎

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał B co do gaśnic trafiały się też czerwone miałem kiedyś foto z oryginalnymi niemieckimi gaśnicami tak jak piszesz szare , zielone , piaskowe i czerwone a nawet srebne tym bardziej montowane wewnątrz pojazdów :szampan:

Co do kół myślałem nad tym tematem ale stare koła są tak dobrze wklejone że nie chce tego ruszać boję się o przednie zawieszenie a co do gąsienic to masz rację tak się ułożyły podczas fotografowania są ruchome 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwone gaśnice TETRA oczywiście, że występowały, ale w takim kolorze były produkowane dla lotnictwa.  Zatem jeśli takowa znalazła się na wyposażeniu pojazdu pancernego/opancerzonego, to raczej przypadkiem, chyba tylko za sprawą jakichś nadwyżek, co jest raczej mało prawdopodobne.

2 godziny temu, Bartosz Ciesielski napisał:

... koła są tak dobrze wklejone że nie chce tego ruszać boję się o przednie zawieszenie...

 

Skoro tak, to faktycznie lepiej ich nie ruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2022 o 14:40, Rafał B napisał:

Czerwone gaśnice TETRA oczywiście, że występowały, ale w takim kolorze były produkowane dla lotnictwa.  Zatem jeśli takowa znalazła się na wyposażeniu pojazdu pancernego/opancerzonego, to raczej przypadkiem, chyba tylko za sprawą jakichś nadwyżek, co jest raczej mało prawdopodobne.

 

Skoro tak, to faktycznie lepiej ich nie ruszać.

Generalnie wszystko powonno być regulaminowo ale życie swoim torem sie toczy 

Edytowane przez Bartosz Ciesielski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.