Skocz do zawartości

Bristol Blenheim Mk I, Airfix 1/72


panDespota

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Planuję założyć sobie kolekcję Greków. Na półce czeka w kolejce w pudle już wspomniany Blenheim, Gladiator i P24. Powoli zaczynam myśleć o budowie Blenheima. Informacji jak na lekarstwo. Oczywiście masa niewiadomych. Dużo pytań na które nie znam odpowiedzi, a wiec:
1. Maszyny to były Mk-i jedynki jak u Brytyjczyków czy posiadały jakieś modyfikacje eksportwe?
2. Uzbrojenie- bomby brytyjskie 250lb a w wieżyczce Vickers 7,7mm?
3. Jak były malowane? Góra dark earth/dark green, a co z dołem- sky type s?
4. Nie mogę się dopatrzyć rondli na górze skrzydeł. Czyli tylko na bokach i spodzie skrzydeł. Samoloty były przemalowywane z brytyjskich? Jeśli tak to górne rondle po Brytyjczykach były zamalowane? Na stronie producenta kalkomanii znalazłem wzmiankę (z translatora) "Podczas działań wojennych RAF dostarczył 6 samolotów Blenheim Mk Is w celu odrobienia strat. Ich brytyjskie oznaczenia zostały zamalowane i zastąpione numerami seryjnymi od B263 do B268 oraz greckimi okrągłymi znakami na kadłubie i pod końcami skrzydeł" https://www.lmdecals.gr/index.php/en/x-series-en/military-aircraft/423-bristol-blenheim-rhaf-wwii-greece-hellenic-air-force-bomber-mki-mkiv
5. Na piatym zamieszczonym przeze mnie obrazku pod oznaczeniem B268 ten jasny odcień to zamalowany nr seryjny?

Jest jedna dosyć dobrze opstrykana maszyna o kodzie B268. Zdaje się porzucona gdzieś na lotnisku

 

Obrazek

jakiś inny rozmiar liter, brak rondli pod skrzydłami

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

zamalowany nr seryjny pod oznaczeniem B268?

 

Obrazek

kolorowanka 

Edytowane przez panDespota
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat. Rysunek jest chyba mocno uproszczony i nie wiem, czy można się na nim opierać. Inny kształt wieżyczki, brak stopni (bo to chyba stopnie do wchodzenia są) i sporo innych różnic.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny wybór tematu! Ta maszyna ma sporo egzotycznych malowań. :cool:

 

Z grekiem niestety nie pomogę bo nie znam się, ale z chęcią popatrzę.

Kojarzę, że w modelu Airfixa jest ZŁO z kabiną - montowana z trzech części.

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest ciekawy - chętnie obejrzę. Nic nie wiem o Grekach. Sądząc po zdjęciu, jeśli jest zamalowany numer seryjny, to kamuflaż jest brytyjski. Wydaje mi się, że na kilu po prawej stronie był zamalowany brytyjski tricolor.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.