Skocz do zawartości

Tiger I Ausf. E Frühe Produktion Tamiya 1:48


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Do projekciku dorzucam kolejny swój modelik (zapewne przedostatni w ramach tegoż) - wczesnego Tygrysa w zacnej i ciekawej skali 48. Malowanie dwubarwne - z przewagą barw forum

Sam model bardzo przyjemny, choć nie pozbawiony minusów. Wszystko jest ładnie odlane, bez żadnych błędów, ale np. uchwyty włazów to po prostu wypustki - konieczne jest wstawienie drucików. Wanna jest metalowa, więc gdyby (pozdrawiam Rafała) model spadł z 9 piętra w czasie suszenia, mógłbym stać się mordercą - waży nieźle (na koniec sprawdzę czy zgodnie ze skalą ). Gąski odcinkowe - jeszcze tylko one mi zostały ze składania.

Prezentuje wam model już po sklejeniu - po co pokazywać nudne dłubanie

Co przerobiłem - Tamiya zrobiła jeden błąd i na pokrywie silnika jest zbędny element (patrz. www.tiger1.info). Trzeba było wyciąć. Przerobiłem uchwyty na "drutowe", błotniki na blaszane, mocowania do brakujących błotników, wyciąłem jeden przedni błotnik, usunąłem jedną osłonę wydechu, dodałem słupki przy końcówce wydechu w odsłoniętym wydechu (firmowo lita część), blaszane mocowania wyrzutników granatów, granatniki napiłowałem jeszcze bo miały jakieś wcięcie, kabelki do świateł, dorobiłem też niechlujnie ten element między wydechami bo mi się zgubił. Usunąłem jedną linę holowniczą zostawiając uchwyty i najważniejsze - dorobiłem siatki. Ciut nie zgadzają się w skali, ale to najlepsze co znalazłem. Mama mi już prawie wybaczyła skatowanie sitka... (podziękowania dla Rafała za pomysł ). Na fotce wypatrzyłem że coś odstaje przy jednej - trza poprawić. Fajfocle z całego modelu znikną przy umyciu. Skala 1:48 fajną jest.

P8030027.JPG

P8030028.JPG

P8030029.JPG

P8030031.JPG

P8030032.JPG

P8030033.JPG

P8030034.JPG

P8030035.JPG

P8030036.JPG

P8030038.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaszcze mi reggy powiedz, dużo odstaje w detalach od 35?

Hym, raczej z detalami jest "nierówno". Dziwna jest sprawa, że np. łopata i siekiera są odlane razem z kadłubem, a młotek przyklejamy oddzielnie. Ale tak ogólnie wszystko mniej więcej "trzyma skalę" i nie ma tak jak czasem w 72 karykaturalnie dużych detali w stosunku do reszty. Trochę blaszek, drutów i można zrobić przyzwoity model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skala lipna , ale że mam obecnie wczesnego Tygrysa na warsztacie to wypada coś napisać.

Czy już skończyłeś "spawanie" ?

Jeżeli tak, to brakuje szerokich spawów na łączących boki kadłuba z przednią płytą.

Druga sprawa, niedawno skończyłem innego Tygrysa Tamki, wersja "środkowa" i jak dostałem "wczesnego" to miałem z czym porównywać i zaraz rzuciła mi się w oczy jedna rzecz. "Środkowy" Tygrys miał piękny spaw łączący przednią płytę pancerną z dachem przedziału bojowego, a model "wczesnego" już go nie ma Po przejrzeniu fotoalbumu wyd. Progress w którym obfotografowany jest Tygrys w Bovington, stwierdziłem, że rzeczywiście chyba tam nie było spawu ! Ale może się mylę, dzisiaj jeszcze raz pod lupą przejrzę te rejony Tygrysa

Tyle o spawach, widzę że w 35-tce brakuje tych samych spawów co w 48-mce

Uchwyt na granaty dymne to w rzeczywistości był kawał pancernego płaskownika, tak że wymiana elementu plastikowego na blaszany nie dokońca jest ok, no chyba, że w tej skali był mega pancerny.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co pokazywać nudne dłubanie Smile

Niektórym tylko to NUDNE dłubanie pozostaje....do czasu

Fajnie byłoby jakby w tym otworze strzelniczym jednak była dziurrrra ;)

Czy robisz go styranego,czy iglaka?

Bo jeśli styranego...to nie widzę faktury stali ;>(albo żarówka zabiła tą że)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Seb za wskazówki - popatrzę na zdjęcia i popoprawiam co się da

 

to nie widzę faktury stali

Wanna jest metalowa (boki kadłuba też) - nie widziałem sensu robienia faktury samych górnych powierzchni zostawiając gładkie burty... Tak mi się przynajmniej wydaje A czy styrany czy iglak? Coś pomiędzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to w naturze,bywają stale twarde i twardsze,wystarczy skorzystać z tej twardszej..od wanny-dla mnie ma to sens ;)

 

 

 

 

to obowiązkowo z lufą MP

Niekoniecznie-przemarsz,postój, ciepło od silnika/słońca i wszystko otwierali w tych rozpalonych puszkach i niekoniecznie obowiązkowo tylko z lufą od MP,mogła to być lufa pistoletu ...wojna,wojna,wojna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Seb za wskazówki - popatrzę na zdjęcia i popoprawiam co się da

Ten spaw łaczący przednią płyte z dachem zostaw, przypatrzyłem się dokładnie zdjęciom i rzeczywiście jest, słabiutko widoczny, ale jednak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten spaw łaczący przednią płyte z dachem zostaw, przypatrzyłem się dokładnie zdjęciom i rzeczywiście jest, słabiutko widoczny, ale jednak jest.

Właśnie go usunąłem Lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, prowizorka mojej sprężarki i marność aerografu wychodzi na jaw Chyba pora wstrzymać zakupy modeli i nazbierać na reduktor ciśnienia

No ale po mękach i poprawkach udało się coś tam namalować.

Najpierw trzeba było zaszpachlować zewnętrzne wypychacze w gąskach.

P8050004.JPG

A potem malowanie bardzo jasnymi kolorkami:

P8060007.JPG

P8060009.JPG

P8060012.JPG

P8060013.JPG

P8060016.JPG

P8060017.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie masz za dobra robotę.

Jak tak do końca będziesz dobrze robił model to będziesz miał całą kratę

Co do modelu to jest on pikny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miło że poznaliście po samym kamuflażu To znak, że chociaż trochę udało mi się weń trafić No ale pora się przyznać - zepsułem jedną z największych kalek - nie spodziewałem się takiej ładnej reakcji na płyn (przyzwyczajony po MasterBoxie, Trumpeterze i Academy ostatnich ). Ale stało się, S33 mi się pokrzywiło na lewej stronie wieży. Nie wiem, może rzucę szmatę... Po zasidoluxowaniu, gdy chciałem już nakładać kalki okazało się, że te orientalne znaczki nie mają żółtego tła na kalce - trzeba było szybko odmalować.

Zrobiłem wash tak przy okazji. Zastanawia mnie jedna rzecz - czemu zapomniałem przed nim pomalować trzonków na jakiś bazowy kolor drewna...

Teraz pora na eksperymenty z farbami olejnymi, trzonki, wydechy, gąski...

P8120006.JPG

P8120007.JPG

P8120010.JPG

P8120015.JPG

P8120020.JPG

P8120021.JPG

P8120029.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w temacie to ja mogę pokazać S14. Chyba kiedyś już się nim Tobie reggy chwaliłem.

 

tiger2ss44gz.jpg

 

 

 

A jeśli chodzi o Twój model to poza felerną kalką nie podoba mi się jeszcze jedna rzecz. Oczywiście dowiem się, że się czepiam, ale moim zdaniem brudzing wygląda jakby to była siedem dwójka. Szczególnie ślady pędzla, które wyraźnie są śladami pędzla i grubość zapuszczenia linii na filtrach tez jest nie fajna. Jest chyba za gruba przez co model wygląda na skale 72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie ślady pędzla, które wyraźnie są śladami pędzla

A wcale nie są Nie pomagałem sobie pędzlem przy ścieraniu washa - wszystko to patyczki higieniczne. Więc się czepiasz

Zresztą szkoła olsztyńska ukochała sobie silne washe (prawda MrBat? ).

 

Chyba kiedyś już się nim Tobie reggy chwaliłem.

Nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

No dobra, dawno nic nie było bo po washu straciłem miłość do tego modelu, na szczęście stara miłość nie rdzewieje i po pigmentach zażyłość wróciła. Rypnąłem jeszcze małą podstawkę z gipsu z nowoczesnym obłym design'em

Jest jak jest:

P9070047.JPG

P9070049.JPG

P9070050.JPG

P9070051.JPG

P9070054.JPG

P9070055.JPG

P9070056.JPG

P9070057.JPG

P9070058.JPG

P9070060.JPG

P9070061.JPG

P9070062.JPG

P9070064.JPG

P9070066.JPG

Być może to jest galeria - napiszcie co jest źle i ewentualnie się poprawi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Mam ten model też. Wszystko OK, poza jednym, rażą te cienkie uchwyty na wyrzutniki granatów. Poza tymmodel super zrobiony. Ja go zrobiłem w wersji zimowej Das Reich

 

3479856f963c572fm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.