Skocz do zawartości

1/35 T-72B3 mod.2016 + KMT-5 (Trumpeter)


x_bandit

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

zaliczyłem dość sporą przerwę. Jednak gdzieś coś tam sobie skrobałem powoli i tak oto udało mi się prawie skończyć. Zostały drobiazgi, które dołożę jak już go pomaluję. To co widzicie niżej to T-72B3 mod.2016 Trumpetera dołożyłem do niego oddzielnie zakupiony trał też trumpka. Czekam jeszcze na pancerz torebkowy :) 4s24, który zamówiłem na luckymodels - jak znam życie pewnie dojdzie w nowym roku.

Trochę o modelu trumpka.  Całość bazuje na wypraskach z 72ki i 90ki. Ogólnie najgorzej nie jest. Sosna-u jest bardzo słabo odwzorowana, więc musiałem ją trochę podocinać. Dodatkowo otworzyłem ją i dodałem optykę. Poprawiłem fakturę wieży, starałem się odwzorować w miarę możliwości wszystkie detale. Lufa jest od RB-Model.

Jeśli chodzi o kadłub to trumpek zrobił słabo ekrany boczne. Były za długie więc, je poprzycinałem. Do tego trochę zmniejszyłem prześwit. Gąsienice też w zestawie były słabe, dlatego wykorzystałem to co mi zostało z T-90MS od Zvezdy, trochę jeszcze nad nimi popracowałem i efekt nawet mi pasuje.

Slat armor jest od mikrodesign, jest w nim cały zestaw dla kadłuba i wieży. To ten sam, który wykorzystałem wcześniej w T-90M. Dorzuciłem też z mikrodesign błotniki przednie i kostki Kontakt-5. Klamry zasobników są z ET, tak samo jak osłona na wieżyczce dowódcy.

Reszta blach i dodatków to moja radosna twórczość :) 

Pierwszy raz składałem KMT-5 trumpka i muszę powiedzieć, że zestaw jest niestety średni. Za bardzo nie ma wyboru bo tylko Skif albo trumpek.  Mnóstwo błędów i uproszczeń. Tak naprawdę to można go wykorzystać tylko w co poniektórych wersjach T-55. Największym bólem jest to, że jest w nim tylko jeden komplet siłownika hydraulicznego. Dlatego olałem go i zrobiłem oba sam. Włącznie z linami i okablowaniem elektrycznym i hydraulicznym. Poprawiłem detale i pokusiłem się o zrobienie ruchomego całego mechanizmu trała włącznie z "prętami" tymi z przodu - nie do końca rozumiem ich rolę :) .

 

Jeśli chodzi o optykę to standardowo: zwykłe peryskopy na DVD bardziej zaawansowane (dowódca/Sosna-U i zapas) na soczewkach i lustrach.

 

Malowanie będzie w barwach Ukraińskich po tym jak w geście dobrej woli ruski zostawili czołg gdzieś w okolicach Kijowa.

 

 

DSC_0078.JPG

 

DSC_0080.JPG

 

DSC_0083.JPG

 

DSC_0085.JPG

 

DSC_0086.JPG

 

DSC_0087.JPG

 

DSC_0088.JPG

 

DSC_0093.JPG

 

DSC_0094.JPG

 

DSC_0108.JPG

 

DSC_0096.JPG

 

DSC_0098.JPG

 

DSC_0051.JPG

 

DSC_0052.JPG

 

DSC_0058.JPG

 

DSC_0059.JPG

 

DSC_0061.JPG

 

DSC_0074.JPG

 

DSC_0089.JPG

 

DSC_0090.JPG

 

DSC_0066.JPG

 

DSC_0050.JPG

 

DSC_0049.JPG

 

DSC_0073.JPG

 

DSC_0072.JPG

 

DSC_0071.JPG

 

DSC_0096.JPG

 

DSC_0129.JPG

Edytowane przez x_bandit
  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, bulik58 napisał:

Robota jak zwykle na wysokim poziomie , super ten teciak wyglada. Co do jakosci - czy ten model nie bazuje na podobnym oznaczonym jako  05564 T-72B mod.1990 Cast Turret?  Kiedy tylko ten model pokazal sie na rynku byl dosc mocno krytykowany na bledy . Dla mnie osobiscie najlepszy model Trumka to wersja T-72BI, Na T-72B3M wolalem poczekac z Menga , ktory ma porzadny tral nowszej wersji KMT-8 i torby na jajka . Ale pomimo wspomnianych bledow  wyszedl z spod twojej reki kolejny super model, masz juz dla niego malowanie , czyli typowa rosyjska zielen  czy tez laciaty?  Moglbym cie prosic o fotke Sosny z bliska?

 

05564 T-72B mod.1990 Cast Turret

                         Trumpeter 05564 Russian T-72B Mod.1990 MBT Cast Turret (1:35)                                                            T-72B3M with KMT-8 Mine Clearing System | Armorama™

 

Zgodnie z tym co widzę i co też pokazują na scalemates to cała rodzina 72/90 bazuje na tym modelu. Nie jest taki zły, ma swoje błędy ale nie są dyskwalifikujące, jak np. te w  T-90A Zvezdy. B1 tez jest na bazie 05564. Ja ten model dostałem w prezencie 2 lata temu, więc cóż, za bardzo nie miałem wyboru.

Patrzyłem sobie na Menga jak go wypuścili i trochę słabo odwzorowali te worki :)

Co do malowania to będzie na bank zieleń z czarnymi gumami tylko zastanawiam się jeszcze czy nie zrobić go w wersji zimowej plus ukraińskie oznaczenia.

 

Sosnę masz niżej

 

20221217_230105.jpg

 

20221217_230146.jpg

 

20221217_230206.jpg

Edytowane przez x_bandit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, bulik58 napisał:

Masz racje co do torebek bocznych marzeniem bylyby zywiczne ale wygladaja jednak lepiej od Trumpkowych, Piszac o wersji BI mialem na mysli np. wieze ktora zrobili lepiej , traki tez sa lepszej jakosci (wiem inny wzor) , jak bym cie mogl prosic o fotke oszklenia z przodu i wtedy bylbym ci wdzieczny dozgonnie.

mam jeszcze coś takiego z etapu budowy

 

 

20221002_181652.jpg

 

20221002_181615.jpg

Edytowane przez x_bandit
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, TAW napisał:

No, trochę Cie nie było ale dobrze, że znów jesteś. Jak zawsze bezkompromisowe podejście do detalu, kolejna złota robota :)

Nie no trochę kompromisów było, może nawet więcej niż trochę :)  z niektórymi trochę pomagikowałem, a części większych kompromisów i tak nie widać 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki 👽 :)  Wrzucam jeszcze kilka zdjęć wieżyczki dowódcy i  NSVT bo z tego jestem bardzo zadowolony. Szczególnie, że pierwszy raz podszedłem do zrobienia celownika NSVT wraz z ruchomym siłownikiem i jakiś tam patent na to wypracowałem... :D 

20221016_222037.jpg

 

20221017_181812.jpg

 

20221120_203307.jpg

 

20221120_202743.jpg

 

20221120_203552.jpg

 

20221120_203624.jpg

 

20221120_202812.jpg

 

20221120_202821.jpg

 

20221120_202900.jpg

 

20221120_202953.jpg

Edytowane przez x_bandit
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, x_bandit napisał:

dzięki 👽 :)  Wrzucam jeszcze kilka zdjęć wieżyczki dowódcy i  NSVT bo z tego jestem bardzo zadowolony. Szczególnie, że pierwszy raz podszedłem do zrobienia celownika NSVT wraz z ruchomym siłownikiem i jakiś tam patent na to wypracowałem... :D 

 

Skończysz w kaftanie 🙂

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bulik58 napisał:

Czyzbys wziol przyklad z tego mistrza lucznictwa w strzelaniu na 300 metrow

?zagadkowe zjawiska i ciekawostki świata: Łucznik bez rąk

o tak tak coś takiego, tylko zabawniej....

pobrane.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.