Skocz do zawartości

F 14A Tomcat


Mieszko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

To pierwsza moja relacja z budowy na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość. Jestem początkującym modelarzem, to mój trzeci samolot. Model, który obecnie sklejam to F 14A Tomcat firmy Academy w skali 1:48. Mam, nadzieje że będziecie mi pomagać A o to kilka fotek z postępów prac.

 

a0855598cbf6c4dbm.jpg

 

c34656c54acfd663m.jpg

 

e0ec0ca886000a4bm.jpg

 

8d69a7a94493a24cm.jpg

 

a6c89b421136a22fm.jpg

 

872b34a76c0e9c74m.jpg

 

Pierwszę pytanie jak, czym można zastąpić taką o to kratkę?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b27755a28ee4cd30.html

 

Z drugiej strony jest narazie tak:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b3cb1ac52e3e9cb3.html

 

 

Proszę o szczerę komentarze.

 

Pozdrawiam Mieszko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po pierwsze, robiąc zdjęcia małych elementów używaj opcji makro w aparacie, ewentualnie rób zdjęcie z większej odległości, ale w dużej rozdzielczości a potem kadruj. Popróbuj.

 

Fotel wygląda ok, wrzuć jeszcze lepsze fotki to coś powiemy.

 

Panele wyglądają na poplamione. Może lepiej dać całość jednym kolorem a potem zrobić suchy pędzel na wystających elementach?

 

Na forum są eksperci od kotków, oni powiedzą Ci więcej o szczegółach.

 

pozdrawiam i udanej pracy

Ostach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kratkę nie chcę wymieniać. Musze ją zrobić z konieczności, ponieważ myślałem ze tam ma przyjść fototrawionka ale się pomyliłem i złe miejsce nawierciłem Teraz chce to jakoś zastąpić.

Nowe zdjęcie :

 

16e30bb5a2be2a30.jpg

Będę musiał poprawić czarne panele nie są za bardzo prostokątne.

Pozdrawiam Mieszko.

Nowe zdjęcie :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emotikonka po nazwie firmy, z której zestawu korzystasz wskazuje, że masz świadomość, że jest to jeden z gorszych modeli F-14 w tej skali. Widać, że chcesz, ale jeszcze nie do końca Ci wychodzi. Pewnie nabierzesz wprawy i umiejętności. Po tym co pokazałeś (na kiepskich niestety zdjęciach) doradzałbym Ci malować aerografem. Nawet te najdrobniejsze elementy. Dobrze jest też rzucać okiem na zdjęcia prawdziwych elementów jeśli chcesz być wierny oryginałowi. Unikniesz błędów, takich jak choćby te w malowaniu foteli. Ten wziernik nie za bardzo masz czym zastąpić. Zrób podobnie jak zrobiłeś, od nowa. Wykorzystaj rozciągnięte nad płomieniem do odpowiedniej grubości ramki wlewowe. Naklej je od zewnętrznej strony w nacięte wcześniej rowki, a później zeszlifuj delikatnie do poziomu poszycia płatowca. Powinno dać zadowalający efekt, a na pewno lepszy od tego, który osiągnąłeś. Ten wziernik, którego jeszcze nie dotknąłeś proponuję Ci sfrezować i zeszlifować od spodu. Tak by została sama siatka. Będzie super. Uważaj tylko byś nie zeszlifował materiału zbyt blisko mocowania statecznika pionowego, bo ten może mieć problemy z utrzymaniem, a kadłub może w pobliżu popękać. Szlifuj tylko bezpośrednio pod wziernikiem.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje ci Marcinie za zainteresownie. Jak pisałem wcześniej to mój 3 model. Niestety modelu nie wybierałem tylko dostałem od kuzyna, ale zdaje sobie sprawe że model jest (lekko powiedziane) nienajlepszy. Przyglądam się orginalnym zdjeciom i ciagle coś poprawiam. A z fotelem co jest nie tak? Z ramkami wlewomymi to wiem jak zrobić. Mam nadzieje że bedziesz mi pomagać troszeczke. Jeśli macie jakieś uwagi to szczżerze mówić. Założyłem ten wątek po to by model byl jak najlepszy.

 

Pozdrawiam Mieszko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje serdecznie za zdjęcia. Na chwilę obecną fotele kąpią się w cleanluxie. Mam zamiar zabradz sie za pasy. A wie ktoś może jak pomalać te żółto-czarno pasy?(żeby byly cieniutkie)?

 

Pozdrawiam Mieszko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chłopie masz teraz przechlapane... jak Marcin wziął Twój model pod lupę, to możesz mieć pewność, że będzie lepszy niż oryginał Oczywiście jak go posłuchasz... a tak przy okazji zapytam - dlaczego pokazałeś język po słowie "najlepszy"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś może jak pomalać te żółto-czarno pasy?(żeby byly cieniutkie)?

 

Proponuję Ci owinąć uchwyty odpalania ładunku pirotechnicznego cienkim (dobierz szerokość) paskiem taśmy maskującej. Pewnie będziesz go musiał sobie dociąć z jakiejś szerszej, bo chyba nie ma na rynku aż tak wąskiej. Najpierw pomaluj całość na żółto, później zamaskuj taśmą, a na koniec czarny. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś może jak pomalać te żółto-czarno pasy?(żeby byly cieniutkie)?

 

Proponuję Ci owinąć uchwyty odpalania ładunku pirotechnicznego cienkim (dobierz szerokość) paskiem taśmy maskującej. Pewnie będziesz go musiał sobie dociąć z jakiejś szerszej, bo chyba nie ma na rynku aż tak wąskiej. Najpierw pomaluj całość na żółto, później zamaskuj taśmą, a na koniec czarny. Powodzenia

 

Marcinie,

 

Otóż na rynku można dostać Micron Masking Tape firmy AIZU, szerokość takiej taśmy to 0,4mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prace trochę ruszyły. Poprawiłem fotel 6b1fe80810153d0a.jpg Muszę go jeszcze oszlifować i dam zieloną farbę, a poźniej obicie spróbuje zrobić z chusteczki namoczonej wikolem albo sreberkiem od fajek. Co myślicie?

 

Pozdrawiam Mieszko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.