Skocz do zawartości

Tiger I tamiya last version


tomasson93

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.12.2022 o 10:39, tomasson93 napisał:

Które elementy malować przed złożeniem a które nie.

Pomyśl...

 

Np. Jak założysz koła to nie pomalujesz wahaczy 

 

W dniu 26.12.2022 o 10:39, tomasson93 napisał:

Jak zrobic moro?

Rozcieńczoną farbą na niskim ciśnieniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła i gąsienice malują wszyscy chyba malują przed przyklejeniem do modelu. Część kolegów maluje też narzędzia i zapasowe ogniwa. Ja osobiście narzędzia i ogniwa przyklejam i maluję na modelu ale oddzielnie maluję wszystkie elementy, które łatwo urwać podczas malowania czy brudzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, tomasson93 napisał:

Koledzy mam pytanie. Na jaki kolor pomalowac koła? Rot braun czy dunkelgelb (piaskowy). Koła się przykleja? Ma ktoś może jakiś poradnik dla początkujących? Jak pomalowac czolg?

Proszę bardzo. Dwa niezłe IMG_20230102_153527.thumb.jpg.5f20c6d2746399905e760c0fe34735e4.jpgIMG_20230102_153508.thumb.jpg.eca2b67618be3369ab2c93a7af346a39.jpgz YouTube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomasson93 napisał:

Koledzy mam pytanie. Na jaki kolor pomalowac koła? Rot braun czy dunkelgelb (piaskowy). Koła się przykleja? Ma ktoś może jakiś poradnik dla początkujących? Jak pomalowac czolg?

Nie wiem jaki pojazd chcesz dokładnie odtworzyć. Ale koła zazwyczaj malowane były w dunkelgelb.  Ja osobiście malowałbym każde z kół osobno, ze względu na złożoność układu jezdnego tygrysa. Możesz też superglutem pokleić między sobą koła tak jak robił to Wujek Nocna Zmiana i zdejmować cały układ kół. Ale wtedy jest nieco  mniejszy dostęp do wszystkich miejsc. Narzędzia, wydechy, i inne detale które mają inny kolor niż czołg proponuję malować osobno i potem dopiero przyklejać do pomalowanego czołgu. Jeśli będziesz kleił klejem do plastiku po pomalowaniu dobrze jest miejsce styku mieć odrapane z farby. Daje to pewne połączenie i nie ma obawy, że urwiesz coś razem z farbą. Poza tym klej do plastiku reaguje z farbą i miej to na uwadze, by nie zniszczyć sobie malunków. Do klejenia możesz użyć też supergluta lub też bezpiecznego kleju na bazie akrylu od Miga Majoneza. Jest on rozpuszczalny w wodzie i bardzo łatwo da się zmyć jego nadmiar. Nie reaguje też z farbą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.