Skocz do zawartości

XIV Festiwal Modelarski Jaworzno 09-10 września 2023


Paweł O.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jutro o tej porze będą już na stołach pierwsze modele a my w pełnej gotowości będziemy sprawdzać czy wszystko jest przygotowane. W międzyczasie dalej docierają nagrody.

Takimi nagrodami wsparła  nasz Festiwal firma IBG MODELS. Będzie lotniczo i nie tylko

 

Po raz kolejny wsparła nasz Festiwal Firma HOBBY 2000 przekazując bardzo ciekawe modele do puli nagród

 

Dotarła również przesyłka z zestawami FIRST TO FIGHT fantastycznej serii modeli z kampanii wrześniowej 1939.

 

Są gotowe już tegoroczne JAWORKI  Wykonanie jak zawsze od 10 lat nasi przyjaciele ze Wspólnoty Betlejem w Jaworznie.

 

 

 

IBG nag. lotn..jpg

IBG nag. fig.jpg

IBG nag. poj 35.jpg

IBG nag. poj 72.jpg

Hobby 2000 lotn (1).jpg

Hobby 2000 pan. 35.jpg

Hoby 2000 fig.jpg

First to Fight nag..jpg

Jaworki.jpg

Jaworki D.jpg

Jaworki L.jpg

Edytowane przez Paweł O.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam nadzieję że uda mi się zamieścić dwie relacje. Po to by przedstawić wszystkie nagrody które do nas dotarły i wciąż są jeszcze w drodze oraz pokazać już pierwsze modele które dotrą do nas dzisiaj późnym popołudniem. A zatem nie przedłużając.

Dotarły modele kartonowe z wydawnictwa FLY MODEL z Białegostoku. Taki sympatyczny zestaw.


Wydawnictwo ORLIK zawsze odpowiada pozytywnie na prośbę o wsparcie Festiwalu nie inaczej było w tym roku. Piękny zestaw lotniczy.
Oraz morski z elementami Formuły 1


Wydawnictwo Model Maker z Kołobrzegu producent doskonałych kalkomanii przesłało taki zestaw kalek do puli nagród.

 

Firma ARMA HOBBY przekazała po raz kolejny swoje modele na warsztaty gdzie tradycyjnie aż dwudziestu pięciu młodych modelarzy będzie mogło spróbować zbudować modele Jakowlewa Jak-1B oraz Hawker Huricanea IIc


Dotarły też nagrody od Instytutu Pamięci Narodowej odział w Katowicach i Muzeum Miasta Jaworzna. Nagrody te trafią dla młodzików i juniorów. Modele kartonowe RWD-6 trafią też na warsztaty modelarskie dla najmłodszych. A literatura o wielce ciekawych dziejach naszego miasta i regionu dla tych starszych.

 


Dotarła też paczka niespodzianka od BMZZ SZKŁO który wspiera nasz konkurs od kilku już lat. Jedna z nagród nie mogła się już doczekać i zaczęła samodzielnie opuszczać pudełko. Ledwo udało mi się resztę niespodzianek powstrzymać.

 

Wszystkim naszym darczyńcom raz jeszcze bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie.

 

ORLIK nag.lot.jpg

ORLIK nag. mors..jpg

Model Maker nag..jpg

Arma Hobby mod. warszt..jpg

Arma hobby nagrody.jpg

MMJ i IPN nag lot.jpg

MMJ i IPN nag pan.jpg

MMJ i IPN nag ks..jpg

BMZZ Szkło nag.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dziś życzę Wszystkim uczestnikom konkursu w Jaworznie dobrego weekendu.

Życzę dobrze spędzonego czasu, ciekawych spotkań.

Pamiętajmy, że chodzi o spotkanie fascynatów interesującego hobby o wymianę doświadczeń i zawieranie znajomości.

Zobaczenia fajnych prac.

Niech nagrody choć dla każdego wyróżnionego w pełni zasłużone nie staną się centrum tego modelarskiego święta.

Powodzenia dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje, o której godzinie jutro na stronie internetowej festiwalu pojawią się wyniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Thalgonis napisał:

O 14-tej

Dziękuję i miłego wieczoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Thalgonis napisał:

Szczerze, nie zauważyłem… Może słabo „reprezentowana”? :)

Do 11:30 był tylko jeden model. Może cały impet vintage poszedł w kategorię specjalną Matchbox?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Thalgonis napisał:

Nie wiem, to nie „mój” temat, nie śledzę tego

Tak pytam z uwagi na forumowego fana vintage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Thalgonis napisał:

A teraz najczęściej OBFOTOGRAFOWYWANA figurka :razz:

 

Zasada stara jak świat, wystarczą cycki i już więcej osób jest zainteresowanych tą figurką niż modelem, nad którym ktoś siedział długie godziny.

 

Wystawianie tego typu modeli jest dla mnie kontrowersyjne. Na wystawę przychodzą rodziny z dziećmi (ja sam chcę dzisiaj się wybrać z moim synem), pooglądać modele a tu taki kwiatek. No i co mam zrobić? Omijać stolik z figurkami? Zasłaniać dziecku oczy?

Wiem, że przed tego typu treściami dziecka nie mam szans uchronić ale pytanie, czy to znaczy, że wszędzie maja się one pojawiać? Drugie pytanie jest takie, czy w przyszłym roku rodzice będą chętni, żeby znowu wybrać się na wystawę że swoimi pociechami, skoro mogą się natknąć na tego typu modele?

 

  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest w tej figurce kontrowersyjnego? Naga kobieta (No, prawie ale nic nie zakrywa). Nie ma obscenicznej pozy, nic pruderyjnego. Nagość jest czymś naturalnym. Rodzimy się nago i nie powinno się z tego robić tematu tabu. Im bardziej tego dzieciom będziemy bronić, tym bardziej będą potrzebować szukać internet by to znaleźć. A wtedy nie wiadomo na co trafi i jakie zacznie mieć

podejście do nagości. Im bardziej obojętnie będziemy przy dzieciach podchodzić do nagości, tym bardziej będzie to dla nich naturalne, jak model czołgu czy samolotu. 
 

Sorry, za mały off top. @ThalgonisZnowu skę jakieś krasnale szykują? Bo widzę twoje dwa modele 😉

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to tzw. treść 18+. Żeby kupić tę figurkę prawdopodobnie trzeba potwierdzić, że ma się co najmniej 18 lat. Tutaj jest wystawiana ot tak dla wszystkich. Dlatego wystawianie jej uważam za kontrowersyjne. Nie musi być od razu wyuzdana lub wulgarna poza, żeby wzbudzać kontrowersje.

 

Oczywiście, że nagość jest naturalna, ale... nie kojarzę, żeby ludzie chodzili wszędzie nago. Dotyczy to także ludzi żyjących w znacznie gorętszym klimacie. Swoją drogą ciekawi mnie, co by było, gdybym na wystawę przyszedł nago, czy też by to było uważane za naturalne... Tak przy okazji, podczas oglądania wystawy mój syn powiedział, że chce mu się sikać. Całkiem normalna i naturalna sprawa. Jednak nie kazałem mu ściągnąć majtek i sikać tam gdzie stoi, tylko poszliśmy do ubikacji.

 

Czy jeśli będziemy obojętnie podchodzić do nagości to będą ja traktować naturalnie to nie wiem. Z chęcią bym poczytał jakieś badania na ten temat.

 

Agnieszka, miniatura maszyny do zabijania to co innego niż miniatura waginy w skali 1/12 na poziomie oczu dziecka. Dioram w których leje się krew nie widziałem.

  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Confused 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.