Skocz do zawartości

"Zocha" Hasegawa 1/72


krzychu83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Bristol Beaufighter Mk.VI "Zocha"

307 dyw. RAF " Lwowskich Puchaczy"

Model Hasegawa 1/72 + koła CMK i kalki Techmod

Całość malowana farbami AK z serii Real Color.

 

Model bardzo fajny i bezproblemowy, nie robiłem żadnego "researchu" i badań :)  (wywnioskowałem tylko, że muszę wyprostować stery wysokości i dać antenkę za nawigatorem) ot zająłem się czystą przyjemnością  klejenia i malowania, jak za dawnych lat 🤣

Pozdrawiam

 

 

 

 

IMGP8718~2.JPG

IMGP8733~4.JPG

IMGP8740~3.JPG

IMGP8742~2.JPG

IMGP8744~4.JPG

IMGP8746~4.JPG

IMGP8747~3.JPG

IMGP8749~3.JPG

IMGP8751~3.JPG

IMGP8752~3.JPG

IMGP8772~3.JPG

IMGP8779~3.JPG

IMGP8792~3.JPG

IMGP8798~2.JPG

  • Like 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam coś koło owiewki nawigatora nie pykło chyba, no i anteny bym zdecydowanie wymienił na delikatniejsze z drucika jakiegoś, bo te trochę biją grubością po oczach  wink3

Poza tymi pierdółkami to bardzo ładnie wymalowany i się podoba :super:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jachud3 napisał:

Tam coś koło owiewki nawigatora nie pykło chyba, no i anteny bym zdecydowanie wymienił na delikatniejsze z drucika jakiegoś, bo te trochę biją grubością po oczach  wink3

Poza tymi pierdółkami to bardzo ładnie wymalowany i się podoba :super:

Dzięki 👍

Tak, maska się wzięła i lekko odkleila (Pmask) i farba podeszła. Na razie zostawiłem,  pomyślę kiedyś, czy to zeskrobać, czy zmyć delikatnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krzychu83 napisał:

Dzięki 👍

Tak, maska się wzięła i lekko odkleila (Pmask) i farba podeszła. Na razie zostawiłem,  pomyślę kiedyś, czy to zeskrobać, czy zmyć delikatnie...

Jeśli malowałeś akrylami, to powinno dać się zeskrobać - ja do takich rzeczy używam odpowiednio zaostrzonego bambusowego patyczka. Jeśli farba jest bardziej uparta, to spróbuj zmywacza Wamodu (niby jest tylko do akrylu, ale to taki zajzajer, że usuwa wszystko do gołego plastiku, ze szpachlówką włącznie) - na cienkim pędzelku tak, żeby nałożyć precyzyjnie na odpowiednie miejsce.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, krzychu83 napisał:

Dzięki 🍻

Tzn? 

Wygląda jak polakierowane i mało przezroczyste.Choć to może tylko na zdjęciach tak wygląda dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Helmut napisał:

Jeśli malowałeś akrylami, to powinno dać się zeskrobać - ja do takich rzeczy używam odpowiednio zaostrzonego bambusowego patyczka. Jeśli farba jest bardziej uparta, to spróbuj zmywacza Wamodu (niby jest tylko do akrylu, ale to taki zajzajer, że usuwa wszystko do gołego plastiku, ze szpachlówką włącznie) - na cienkim pędzelku tak, żeby nałożyć precyzyjnie na odpowiednie miejsce.

Nie, RC to lakiery i tego tak łatwo usunąć się nie da.. Muszę kupić tą elastyczną taśmą maskującą, zabezpieczyć naokoło i leveling thinnerem spróbuję namoczyć i wykałaczką delikatnie usuwać 

4 godziny temu, Xmen napisał:

Wygląda jak polakierowane i mało przezroczyste.Choć to może tylko na zdjęciach tak wygląda dlatego pytam.

😊 Światło się odbija od góry i taki efekt 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, krzychu83 napisał:

Nie, RC to lakiery i tego tak łatwo usunąć się nie da..

20-letnie oleje Humbrola usunąłem. Tym zmywaczem do akryli...

Edytowane przez Helmut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.