Skocz do zawartości

JLTV 1:35 RFM


SnajperTBG

Rekomendowane odpowiedzi

Czołgiem 😉 a raczej cięższym hummerem. Dzisiaj miałem pół niedzieli dla siebie więc postanowiłem rozgrzebać świeży wypust RFM. Jakość taka sama jak w ich M-ATV (zaje##sta!!!). Detale mega dokładne chociaż są też ślady po wlewach. Większość z nich jest niewidoczna po za kabiną od środka. Robię wersję zamknięta więc spuszczał się na tym nie będę 😉 ale mam mały dylemat... Zawsze chciałem mieć pojazd z m134 no to kupiłem zestaw legenda i aliexpress wieże pod owy sprzęt. Fotek specjalsów na nich nie mam... Więc albo będzie zmyślony twór albo pustynny kamuflaż z wieżą ogpk którą producent daje w zestawie. Mam możliwość zrobienia z niego również wersji USMC która różni się wieża MCTAGS i przedłużonym tłumiku. Posiadam też wieże Legenda z TOWem który jest też montowany na tych pojazdach. I bądź tu człowieku mądry 🤣 No dobra koniec myślenia czas na fotki. Czas pracy to bite 7h do tego etapu. Spasowanie na 6+, detal lux. Nic tylko cieszyć się przyjemnością budowania.

IMG_20230219_221732_4.jpg

IMG_20230219_221805_1.jpg

IMG_20230219_221900_0.jpg

IMG_20230219_221854_3.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, makinen napisał:

Nie kombinuj z jakimś „what if”. Przyjdzie czas na inne wersje tego pojazdu. PS- masz zdjęcia z TOW?

 

jltv.JPG

Edytowane przez SnajperTBG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłona strzelca zadna się nie nadaje. Wykorzystać możesz samo uzbrojenie w postaci M2 z zestawu 35051, ale skrzynka amunicyjna raczej do wojsk specjalnych. Granatnika MK47 nie widziałem na tych pojazdach, ale mogę się myśli i może ktoś ma zdjęcia. To wszystko, co wrzuciłeś nadaje się na wersje specjalne humvee na bazie M1113 i M1165

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz foto z polskiego poligonu, które wrzuciłem powyżej:

20211216originalsaaxanhqgrbmui85k4lmkg3ub1fvlysl8by6nikjs_LBjA.jpg.c05623505a0ab806b1ed4bed977c99db.jpg

I fragment rozmowy Oshkosh z Defence24:

"Z kolei JLTV-EXP to zestaw modyfikacyjny zbudowany dla Wojsk Specjalnych, dysponujący tak samo jak konwencjonalny JLTV bardzo dobrą mobilnością w terenie. Kilka kluczowych modyfikacji zwiększa świadomość sytuacyjną, i zmniejsza ogólną masę pojazdu, pozwalając na lepsze przyspieszenie i krótszą drogę hamowania, a także zwiększając możliwości transportu pojazdu, zależnie od potrzeb danej misji. JLTV-EXP dostarczany jest ze standardowymi drzwiami typu lift-off, które można w łatwy sposób zamontować, lub też zdemontować w warunkach polowych, bez użycia narzędzi, co zwiększa ogólną elastyczność wykonywania zadań. Okna w drzwiach wykonano ze standardowego szkła motoryzacyjnego - można je podnosić i opuszczać, są one cieńsze i większe, niż te standardowo stosowane w JLTV. Okno przednie jest takie samo jak w standardowym pojeździe JLTV."

Czyli np. zrzucasz drzwi, DilionAero M34 na dach i jest wersja EXP czyli SOF.

Tak wygląda bez drzwi:

gvo-211119-183.thumb.jpg.d8ea1d06a0b86baebfd070f9fe2c1860.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie z demontażem drzwi, ale niewiadomą pozostaje wyposażenie wnętrza i wysoki wydech. Poza tym nie wiem, jaka w zestawie jest obrotnica, ale przypuszczam, że na 100% taka pod oGPK. Pojazd bez drzwi ma inną wersję obrotnicy. Sprawy się więc komplikują.

Edytowane przez makinen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, makinen napisał:

Wszystko fajnie z demontażem drzwi, ale niewiadomą pozostaje wyposażenie wnętrza.

Masz rację... Ale puki nie lata Toto na pierwszej linii tylko po poligonach, testach i pokazach to wyposażenie zestawowe powinno załatwić temat... W uproszczeniu oczywiście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model poskładany. Jutro jak się lepiej poczuje zejdę do lakierni i psikne kabinę i zamknę na głucho. Niestety choroba zmogła i to na grubo 😔 Potem wytnę szybki i zamaskuje je niebieska taśma Blue Delphin. Następnie pójdzie podkład na całość i model dostanie pustynne camo.  Co do przemyśleń to padło na wersję pokazową jaką daje producent z pudła. W modelu brakuje mi silnika tak jak był w m-atv.  Ogólnie patrząc na jakość rfm i Ilovekit to rfm biję detalem kita. Ciekawi mnie jak jest z jakością firmy Sabre bo też wypuścili JLTV i to fajny zestaw w wersji biedniejszej i full. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, SnajperTBG napisał:

Model poskładany. Jutro jak się lepiej poczuje zejdę do lakierni i psikne kabinę i zamknę na głucho. Niestety choroba zmogła i to na grubo 😔 Potem wytnę szybki i zamaskuje je niebieska taśma Blue Delphin. Następnie pójdzie podkład na całość i model dostanie pustynne camo.  Co do przemyśleń to padło na wersję pokazową jaką daje producent z pudła. W modelu brakuje mi silnika tak jak był w m-atv.  Ogólnie patrząc na jakość rfm i Ilovekit to rfm biję detalem kita. Ciekawi mnie jak jest z jakością firmy Sabre bo też wypuścili JLTV i to fajny zestaw w wersji biedniejszej i full. 

Sabre w pełnej opcji płynie do mnie z Chińczykowa. Jak dopłynie dam znać co i jak w środku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pojawił się problem... Chyba będę musiał oderwać zderzak z wyciągarka co by zamaskować grill który ma być czarny. Pędzelkiem ładnie tego nie da się pomalować...  No i rozkmina kolejna czy by nie odejść od pustynnego a dać NATO 3color. 

IMG_20230221_184848_2.jpg

IMG_20230221_184857_6.jpg

IMG_20230221_184918_3.jpg

IMG_20230221_184941_8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Jestem w tej chwili na etapie "kupić, nie kupić", ten model. Recenzja z początku tematu, zachęca do kupienia, więc chyba się skuszę. Mam jednak mały problemik. W pojeździe wojskowym z reguły występuje jakaś łączność. Na rynku są dostępne dwa zestawy radyjek do pojazdów typu MRAP. Jeden stworzony typowo pod M-ATV (droższy), i drugi, tańszy, stworzony ogólnie do MRAPów. Moje pytanie brzmi.  Który zestaw dokupić, gdybym ewentualnie zakupił modelki? Pierwszy, czy drugi?

Screenshot_20230227-060007-516.png

Screenshot_20230227-060050-500.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są prawie identyczne... Moim zdaniem bez znaczenia, w pierwszym masz dodatkowo monitor do BFT i jakiś mały PLGR.

Miej na uwadze, że różni użytkownicy mogą mieć różne urządzenia łączności.

Dodatkowo okna są tak małe, że przy zamkniętych drzwiach i włazie obrotnicy za wiele nie będzie widać.

Edytowane przez mandrivecs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.