Skocz do zawartości

Jakie podkłady wypełniające w sprayu polecacie? / Podkład Boll zostawia nierówną powierzchnię


MieczyslawRakowski

Rekomendowane odpowiedzi

Do tej pory używałem podkładu wypełniającego Boll, dobre krycie, dobra cena. Teraz przechodzę do dokładniejszych projektów to zauważyłem że powierzchnie bo pomalowaniu nie jest gładka. Próbowałem podgrzewać w wodzie (w rozsądnej temperaturze) puszkę ale nic się nie zmieniło.

 

Puszka trochę chlapie przy malowaniu, nie rozprasza farby odpowiednio drobno i przez to trzeba szlifować papierem ściernym żeby uzyskać gładką powierzchnię. Szlifowanie nie byłoby problemem gdyby nie to że często są miejsca do których nie da się dotrzeć papierem ściernym.

 

Czy jest to może natura wypełniających podkładów albo jest na to proste rozwiązanie?

Polecacie jakieś podkłady wypełniające które zostawiają gładką powierzchnię po pomalowaniu?

1676902283507.jpg

1676902283497.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

1. zmień podkład na "jakiś ludzki" - mr.surfacer, stynylrez albo bilmodel. 

lub 2. jak masz puszkę - wsadź do wody o temperaturze ok 35 stopni celsjusza i maluj "ciepłym" - lepiej płynie, uważaj, łatwo o zacieki...

3. nie malujesz puszkami w zimnych wilgotnych pomieszczeniach (chociaż dwuskładnikowy z puszki siadł mi idealnie w takich warunkach, ale to inna chemia :) ).

4. zmieniasz często "końcówki" - kup profesjonalne w sklepie dla lakierników - jest duża różnica, możesz sobie ustawić kręcąc dyszą...

tanie puszki nie mają "auto levelingu" i tyle. 

Z dotychczasowego doświadczenia nie ma czegoś takiego jak dobrze i tanio.

Edytowane przez blackriver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, cieciwa napisał:

@blackriver Przepraszam, 'podepnę się' pod pytanie:

jak dobrze 'kryją' te podkłady?

Gdzieś jest ich porównanie?

 

Co do podkładu Blolla idealna powierzchnia odlewu na pojazdach pancernych. Uzyskałeś fajny elekt, który trzeba specjalnie uzyskać  traktując powierzchnię sztywnym pędzlem.. Mam ten podkład - używam go do dużych modeli  czołgów 1/35 np. Abrams, Leopard, Challanger.

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, cieciwa napisał:

jak dobrze 'kryją' te podkłady?

Gdzieś jest ich porównanie?

Kryją bardzo dobrze. Mr i bilmodel to lakiery (śmierdzą i jedzą styropian), stynylrez to poliuretan (powiedzmy że nie śmierdzi, nie je styropianu).

Szukaj na yt, jest tego full i trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2023 o 15:13, MieczyslawRakowski napisał:

Do tej pory używałem podkładu wypełniającego Boll, dobre krycie, dobra cena. Teraz przechodzę do dokładniejszych projektów to zauważyłem że powierzchnie bo pomalowaniu nie jest gładka. Próbowałem podgrzewać w wodzie (w rozsądnej temperaturze) puszkę ale nic się nie zmieniło.

 

Puszka trochę chlapie przy malowaniu, nie rozprasza farby odpowiednio drobno i przez to trzeba szlifować papierem ściernym żeby uzyskać gładką powierzchnię. Szlifowanie nie byłoby problemem gdyby nie to że często są miejsca do których nie da się dotrzeć papierem ściernym.

 

Czy jest to może natura wypełniających podkładów albo jest na to proste rozwiązanie?

Polecacie jakieś podkłady wypełniające które zostawiają gładką powierzchnię po pomalowaniu?

1676902283507.jpg

1676902283497.jpg

Zupełnie nie  na temat  ale... fajny  asfalt / beton  kolega  wykonał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.