Skocz do zawartości

Relacja z budowy Western Star'a 5964 SS


Praetorian

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 93
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chyba jest przyzwoicie. Trochę trudno ocenić na 95%, bo wygląda na to, że za blisko przystawiłeś obiektyw do modelu. Widać, że aparat łapie ostrość przedmioty leżące trochę dalej.

Oddal aparat, a później na komputerze daj zbliżenie tego, co chcesz pokazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na jeden ogień razem z naczepą poszedł Western.

Pomalowałem obrysówki, kierunkowskazy, tylne światła oraz progi. Wymyśliłem koncepcję malowania na dwa kolory. Podłoga naczepy oraz przednia ścianka będą pomalowane tym samym sprayem co góra ciągnika, natomiast podwozie oraz progi i zderzak przedni na kolor czarny (chyba matowy).

d1decf3be141fa7d.jpg

 

 

Z zestawu Truck Accessories Italerki doałem "ptaszka" (w instrukcji napisano, iż powinien wylądować na dachu sleepera, a ja dałem go na maskę), a także chromowaną panią :D:D

0a5e646975d4fbc2.jpg

 

0454cc9b528ec208.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Porobiłem zdjęcia przy naturalnym oświetleniu... No i nareszcie zdjęcie które wg. mnie dość dobrze obrazuje malowanie silnika...

Oceniajcie

 

9907fb0b0b36a85f.jpg

 

e588006fecc684e0.jpg

 

f0ac1a2b9dbfe817.jpg

 

Ps. Jeśli chcecie coś zobaczyć z innej strony itd. to mówcie, bo jest dzisiaj ładna pogoda i fajnie zdjęcia wychodzą...

 

Pozdrawiam,

Przemas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam kolegów!

 

Od czasu MTM'a pewnie myślicie, że próżnuję.

Otóż jesteście w błędzie!

Nie wierzycie?

Proszę bardzo oto dowód. Nie aktualizowałem relacji, ponieważ chciałem zrobić Wam niespodziankę

 

28b6ba9c1b79a034.jpg

 

a8551fd1e30f5481.jpg

 

a67190253b012029.jpg

 

dbda47292bbe242a.jpg

 

a00b4f5e2d2da70b.jpg

 

I jak? :D:D:D

 

Proszę o komentarze i oceny. Zostało mi tylko przykleić i pomalować obrysówki i model będzie gotowy w 100 procentach. Taki właśnie był mój końcowy projekt zestawu z Western Starem. Osobiście bardziej podobra mi się takie zestawienie.

 

Ps. Jak zwykle przepraszam za jakość zdjęć i obiecuję, że po ukończeniu zrobie jakieś na dworze.

 

 

Pozdrawiam,

Przemas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak ponieważ flatbed mi się trochę przejadł. Miał wiele niedoróbek, a także błędów. Głównie przyczyną był brak surowców. :(

 

Chłodnie miałęm zbudować jako solo na eurotrucku, ale mam już inny zestaw na oku.

 

 

 

Pozdrawiam,

Przemas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dołączam następną porcję fotek.

 

Następne będą już z pleneru. Narazie ciężko jest mi się zorganizować, ale czas pokaże.

 

Oto fotki:

e8d52aff8e96a1f6.jpg

To kółko na naczepie to paproszek na obiektywie.

 

c49be3c2c03de6f7.jpg

 

20efc88ee42cbc2e.jpg

 

8e571faecdcad075.jpg

 

f6fed99d0e4325bb.jpg

 

 

Pozdrawiam,

Przemas.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem dać kalki które są z naczepą, ale jak okleiłem jedną sronę, to się okazało, że stasznie pod nią włazi powietrze i wygląda to szpetnie.

W efekcie kalka (jedna) wylądowała w kuble :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem dać kalki które są z naczepą, ale jak okleiłem jedną sronę, to się okazało, że stasznie pod nią włazi powietrze i wygląda to szpetnie.

W efekcie kalka (jedna) wylądowała w kuble :(

Tak wielkie kalkomanie powinno się powoli zsuwać z papieru i jednocześnie szmatką lub czymś innym delikatnym przecierać ją aby nie powstawały bąble z powietrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem dać kalki które są z naczepą, ale jak okleiłem jedną sronę, to się okazało, że stasznie pod nią włazi powietrze i wygląda to szpetnie.

W efekcie kalka (jedna) wylądowała w kuble :(

Tak wielkie kalkomanie powinno się powoli zsuwać z papieru i jednocześnie szmatką lub czymś innym delikatnym przecierać ją aby nie powstawały bąble z powietrzem.

 

Tak też robiłem, ale problem jest w tym, że kalkomanie w tym modelu umieszcza się na łączeniu części scianek. Do tego naczepa ma "wypukłe paski", więc nie dało rady :( Ale i tak jest całkiem ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystasz z płynów na kalkomanie?

Inna rzecz to pocięcie kalkomanii na mniejsze kawałki.

Jeszcze inna - w miejscach, gdzie porobiły sie pęcherzyki naciąć bardzo ostrym skalpelem, albo nakłuć igłą, pozbyć się pęcherzyków i dać na to płyn na kalkomanie. Poczekać kilka godzin, powtórzyć, jeżeli trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.