Skocz do zawartości

Relacja z budowy Western Star'a 5964 SS


Praetorian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich.

 

Jest to mój pierwszy model więc proszę się nie śmiać

 

A tak poważnie to proszę o kilka porad dotyczących tego modelu.

 

Na początek:

 

Zacznę od zdjęcia złożonego (prawie w 100%) podwozia. Niestety dopiero w tym momencie wpadłem na to żeby porobić mojemu maluchowi trochę zdjęć.

 

d12c2e4ef3861863.jpg

 

 

c4c0702eb874a5e5.jpg

 

Tutaj (słabo) widoczny silnik. Malowałem tylko niektóre elementy ze względu na brak farb. Ale zawsze coś się da wymyślić (przecież mama używa lakierów do paznokci:)

 

56d106dd8a032f26.jpg

 

Po zrobieniu podwozia zabrałem się za kabinę dzienną. W kabinie zrobiłem dywanik. Fotele obiłem futerkiem. Wszystko własnej roboty rzecz jasna:)

 

b677a8ca427b4a4a.jpg

 

a36272eda0e49e39.jpg

 

1c9b32d47d75029f.jpg

 

Na fotelach literki "W" biorące się od marki samochodu.

 

34f922f2caf132ae.jpg

 

e7cc6afb26c2242d.jpg

 

Więcej zdjęć już niedługo.

 

Jeszcze raz powtarzam swoją ogromną prośbę!!! Proszę, aby mi ktoś wytłumaczył jak zamontować bliźniaki na tyle tak, aby koła się kręciły, lecz nie spadały.

 

---<<>>---

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Najpierw nakładasz wewnętrzną felgę bliźniaka na oś mostu, następnie przyklejasz do osi (nie do felgi) takie małe kółeczko zabezpieczające aby ona nie spadała ( jest to podane w instrukcji). Dopiero gdy klej wyschnie na tym kółeczku to przyklejasz zewnętrzną felgę do wewnętrznej. Doradzam również przeszlifować papierem ściernym końcówkę mostu (oś) papierem ściernym, zmniejszy to tarcie koła na osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj, jakie to były piękne czasy jak sie kleiło pierwszy model Widzę, że wszystko ładnie idzie, jaka szkoda tylko, że te fotki są tak słabej jakości. I zachęcam jednak następnym razem do malowania wszystkich elementów. Pozdrawiam i trzymam kciuki za dalszy etap prac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo.

 

Dodaje zdjęcia z efektów moich nocnych zmagań javascript:emoticon(':?')

Confused Kupiłem baterie, wpakowałem do cyfrówy no i to są efekty javascript:emoticon(':)')

Smile

 

Ps. Toranado! Koła się kręcą i trzymają. Jeszcze raz serdeczne dzięki.

 

Jak widać karoseria pomalowana. Są to 3 warstwy lakieru Metallic Dream Blue, oraz (poczytałem o tym na forum) kalkomanie wspomagane podkładem z podróby Sidoluxu:) Efekt jak dla mnie bomba. Proszę powiedzcie co o nim myślicie.

 

38016e844b2dca6f.jpg

 

Nad tym także siedziałem długą część nocy. Ponieważ producent wymyślił mocowanie maski oferujące krótką żywotność- ja zrobiłem swoje z metalowego druta oraz wewnętrznej części wentyla od dętki rowerowej. Trochę musiałem się pomęczyć z odpowiednim wygięciem zaczepów połączonych z maską, bo odstawała na 1 cm.

06af1074850880c4.jpg

 

Jak Wam się podoba sceneria javascript:emoticon(':D')

Very Happy

 

75403aa43f61ded5.jpg

 

5c860fd73314a6c6.jpg

Obrysówki oraz kierunkowzkazy będą pomalowane w najbliższym czasie więc o to się nie martwcie.

7ced2541d69a94f9.jpg

 

e327a484d1430d22.jpg

 

06b8e83e116439b5.jpg

 

8bc41c07fb2dc9a4.jpg

 

8748572f99098c33.jpg

 

Zrobiłem sobie także kilka zminiaturyzowanych Trailerów, Mapę Polski, oraz plakat który będzie wisiał na tylnej ścianie kabiny sypialnej.

9b67a03180b29710.jpg

 

 

No! To by było na tyle. Myślę, że zdjęcia są całkiem niezłe. Pozdrawiam.

[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nieraz trzeba coś zrobić po swojemu aby dobrze działało. Ładny model, szkoda tylko że silnika odpowiednio nie pomalowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się zrobić Do MTM-a zdąże na pewno. Do tego ciągnika będzie jeszcze naczepa, z którą także pojade do Sycowa jeśli zdążę.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Wam!

 

Jestem na etapie kończenia kabiny sypialnej. Robiłem już pierwsze przymiarki i muszę przyznać, że efekt jest niezły. Sorry, że zdjęcia troche ciemne, ale tak wyszło.

e284a068bb82864d.jpg

 

 

deb50c4503d271c9.jpg

 

e097900b9bb79d37.jpg

 

7b270026768b84e2.jpg

Tutaj macie wygląd kabinki w (prawie) całej swojej okazałości. Zrobiłem plakat na ścianę, dywanik, prześcieradło, poduszkę i kołdrę coby kierowca spał jak przystało na porządnego truckera . Proszę tylko o radę. Mogę zrobić oświetlenie kabiny wewnątrz w taki sposób, że będzie się świecił plakat na ścianie. Nie wiem czy to dobry pomysł, ale jak wy uważacie??

c8443efaaa243709.jpg

 

ed9b20632f735c1b.jpg

 

e624263949b235a2.jpg

 

521c9fd6082c5ddd.jpg

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nawet nawet ale mam prozbe

rob foty z wiekszej odleglosci bo widze iz te blizej robione to ze maja kiepskjka jakosc to powoduja znieksztalcenie calego efektu pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkoda, że te fotki takie słabiuteńkie Tempo pracy widzę masz niczego sobie Nad wnętrzem sleepera troche się napociłeś, wygląda to bardzo dobrze. Jeśli o mnie chodzi to ja bym nie robił oświetlenia, ale Ty zrób jak uważasz. Natomiast pomalowałbym uszczelkę w oknie sypialnym, albo nawet zaciemniłbym tą szybę całą Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc.... Pare dni nie robiłem aktualizacji, ale przez ten czas jak najbardziej nie próżnowałem. Model skończony w 99% Jedyne co mi zostało to:

-pomalować obrysówki i kierunkowskazy

-dorobic panel z przewodami łączącymi ciągnik z naczepą

-domalować silnik

-zrobic naczepe

 

No. Nie będę się rozpisywał. Po prostu podziwiajcie.

 

Przymiarka kabiny sypialnej

deb50c4503d271c9.jpg

 

A tutaj widać (trochę :]) wnętrze kabiny dziennej. Dorobiłem mapkę polski, Cb Radio oraz ręcznie robioną tablicę z imieniem. Kabinę sypialną od dziennej oddziela zasłonka z kawałku materiału, grubych nitek z drewnianymi koralikami. Oświetlenia nie zrobiłem, a uszczelki pomalowałem na ten kolor co cały pojazd. W przyszości być może przeciągne je czarnuchem, ale sie obaczy.

 

36c438673799f971.jpg

 

62435bfa7c76e0ae.jpg

O kurde. Chyba troche krzywo. Dzisiaj naprawie.

 

0d8459fe640a5e3c.jpg

 

8c482a2696dcef3d.jpg

 

1a3e1402a3a0e7b9.jpg

 

d9e46fbf559008ca.jpg

 

4935d04a53052b41.jpg

 

feeae2d3e7af5387.jpg

 

9561101788d6274d.jpg

 

 

A tutaj cacko w mojej skromnej pracowni

 

ee8b6c63f61aa576.jpg

 

 

No to to by było na tyle. Jak dorobie te elementy o których wcześniej wspomniałem to dodam nowe zdjęcia.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o zwykły bezbarwny, tak? Jeśli tak to będzie na pewno, ale dopiero jak skołuje fundusze na lakier. Aha, mam pytanie. Czym mam wypolerować model i jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze tak post pod postem i off topic, ale mam coś dla fojera :D:D

 

Kupiłem sobie resoraka scanii R420 z naczepą do nadgabarytów malowaną na straż pożarną w Van Couver :D:D:D

 

60f63f056f689b0b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o zwykły bezbarwny, tak? Jeśli tak to będzie na pewno, ale dopiero jak skołuje fundusze na lakier. Aha, mam pytanie. Czym mam wypolerować model i jak to zrobić?

Jak masz zamiar dać bezbarwny skoro w modelu jest już wszystko poprzyklejane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zamiar dać bezbarwny skoro w modelu jest już wszystko poprzyklejane Question

 

 

Ja to nie wiem :| Nie znam się. A nydyrydy teraz pomalować?

 

A naczepa to prawdopodobnie będzie american cargo trailer Italerki przerobiona na nadgabaryty. Na dach jeszcze walne koguty z truck accesories Italeri, a co będzie wymagało tej nadgabarytowejk naczepy? Narazie nie powiem, żeby nie zapeszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to spray.

 

Nazwa koloru to Metallic Dream Blue, firma... hmmm... ciężko ocenić. Jest to w każdym bądź razie wytwór koncernu motip, ale inne malowanie puchy. Jutro dokładnie powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne postępy w budowie ciągnika. Pomalowałem silnik i parę pierdół. Proszę o Wasze zdanie.

 

Pozdrawiam,

Przemol .

 

55a7271d2ed14632.jpg

 

62ffb0640fd9f829.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.