Skocz do zawartości

T-72 - 11 Dywizja Pancerna, Tamiya 1/35


robertmodelarz

Rekomendowane odpowiedzi

Robercie, chociaż nie widziałem zdjęć wozu 0365, to Toro podaje że jest to T-72M - a więc nie jest to Ural. Także przy tym wyborze będziesz miał przedni pancerz z M1, wieżę Urala i oznaczenia z wersji M. Jak widzisz niezły miszmasz i musisz zdecydować co jest tematem przewodnim tego modelu, żeby go jakoś oznaczyć. Jakby co to na tym zdjęciu pierwsze dwa czołgi to na 100% Urale z szachownicą i widocznymi numerami:

92a97bbb17686b3091341709a6a0141f.jpg

*Zdjęcie zamieszczone jedynie w celu dyskusji.

Edytowane przez TAW
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • robertmodelarz changed the title to T-72M 11 Dywizja Pancerna, Tamiya 1/35
22 minuty temu, TAW napisał:

Robercie, chociaż nie widziałem zdjęć wozu 0365, to Toro podaje że jest to T-72M - a więc nie jest to Ural. Także przy tym wyborze będziesz miał przedni pancerz z M1, wieżę Urala i oznaczenia z wersji M. Jak widzisz niezły miszmasz i musisz zdecydować co jest tematem przewodnim tego modelu, żeby go jakoś oznaczyć. Jakby co to na tym zdjęciu pierwsze dwa czołgi to na 100% Urale z szachownicą i widocznymi numerami:

*Zdjęcie zamieszczone jedynie w celu dyskusji.

Dzięki czujnym i uważnym kolegom z forum oraz  Partii trzymającej władzę powstaje czołg. Tytuł warsztatu zmieniłem zgodnie z sugestiami.  Kalkomanii innych nie mam, więc powstanie pół Belmonda pół wielbłąda.  Będzie na pewno zielony i z szachownicami !!!!   Jak mawiał pewien zakonnik: Aerograf i do przodu...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, robertmodelarz napisał:

Kalkomanii innych nie mam

Robercie, z tego co widzę to na tym arkuszu kalkomanii masz wszystkie cyfry żeby zrobić zarówno nr 0382 i 0386 😉 Trzeba tylko poprzecinać kalki i ułożyć je w pożądane numery (Wariant malowania  C, E i F). Choć jak się przyjrzeć to może nie jest to ten sam krój cyfr co na zdjęciu ale zawsze jakaś opcja na wyjście z sytuacji. Jeśli nazwiesz go eM-ką to będzie to słabo bo jednak ten dalmierz stereo wychodzi w modelu na pierwszy plan jako główny detal określający wersję.

 

2 godziny temu, halset napisał:

A tak z ciekawości, Ural z Amusing Hobby się nie nadaje?

Na pewno koła są be. Co do wieży to polika by obleciały, może jedynie z lekkim podpiłowaniem bardziej na płasko, bo wydają mi się lekko zbyt wypukłe. Z tym nie powinno być większego problemu. Grubsza sprawa może być z podwyższeniem kopuły dowódcy ponad korpus wieży. Mało jest zdjęć skończonych Urali z Amusinga to i ciężko mi stwierdzić czy ten detal został oddany w należyty sposób ale wydaje mi się, że nie do końca... Ale można by się podjąć podrzeźbienia tego pogrubienia. Nie ma modeli idealnych 😞

395cb4fad18ece898c8cff4e499eb718.jpg

*Zdjęcie zamieszczone jedynie w celu dyskusji.

Edytowane przez TAW
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
W dniu 7.05.2023 o 19:26, TAW napisał:

Robercie, z tego co widzę to na tym arkuszu kalkomanii masz wszystkie cyfry żeby zrobić zarówno nr 0382 i 0386 😉 Trzeba tylko poprzecinać kalki i ułożyć je w pożądane numery (Wariant malowania  C, E i F). Choć jak się przyjrzeć to może nie jest to ten sam krój cyfr co na zdjęciu ale zawsze jakaś opcja na wyjście z sytuacji. Jeśli nazwiesz go eM-ką to będzie to słabo bo jednak ten dalmierz stereo wychodzi w modelu na pierwszy plan jako główny detal określający wersję.

Niestety prawda historyczna jest nieubłagana. Bajzel z tego wyszedł niezły.  Numeru taktycznego wozu nie będę już zmieniał ,  8 z zestawu kalek do BWP-1 jest nieco za wąska.  Mam model BWP -1 Trumpetera,  do którego te kalki wykorzystam.  Z jednej strony zakryję nr boczny kawałkiem zrolowanej plandeki, zostanie tylko ten na zasobniku. To taka prawda ekranu........Do budowy następnego modelu WP zaopatrzę się w zestaw Godła, tablice rejestracyjne wz.76 napisy eksploatacyjne pojazdów Wojska Polskiego ToRo Model 35D68 za jedyne 65 PLN- starczy pewnie na kilka modeli.

Próba koloru

 

1683473518855 (2).jpg

Edytowane przez robertmodelarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • robertmodelarz changed the title to T-72 - 11 Dywizja Pancerna, Tamiya 1/35

Proponuje wziasc sie na powaznie za ulepszenie techniki malowania elementow z tkanin. Wash czy drybrush to zła technika dla tego rodzaju elementow.  Cieniowanie kolorami jasniejszymi i ciemniejszymi to wlasciwa metoda. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.