Skocz do zawartości

F-117 Nighthawk 1:72 by Revel


pazazu

Rekomendowane odpowiedzi

Panie, Panowie,

Jeżeli jest wśród Was ktoś kto garnie się do modelarstwa ale wiemy, że na siłę i trzeba mu obrzydzić temat to proponuję ten model. Na pierwszy rzut oka to konstrukcja prosta, mało części, jednolita barwa. Ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Nic do niczego nie pasuje. Przypomina to trochę radzieckie konstrukcje lotnicze gdzie wiele zakładów tworzyło podzespoły do tego samego modelu i za Chiny nie pasowały do siebie. Jestem na etapie kładzenia podkładu a do tej pory zużyłem 1/5 puszki szpachli wamodowej i 2 arkusze papierów ściernych. A i tak nie udało mi się stworzyć porządnej bryły. To mój drugi Revel i raczej ostatni. Brak mi sił by walczyć z wiatrakami ... sorry.

20230511_182618.jpg

20230511_182405.jpg

20230511_182610.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruj się nazwą. Stara Hasegawa też bazuje na tym samym co ten Revell a Tamiya ma dziadka z Italii. Zostaw sobie model na różne działania doświadczalne a na odstresowanie złóż sobie jakiegoś Revella z dobrymi recenzjami praktyków  ( a tutaj coś dla porównania własnych przemyśleń https://www.scalemates.com/pl/kits/revell-03899-f-117a-nighthawk--1119685 i opinie, które warto zestawić z powyższym  doświadczeniem  https://www.britmodeller.com/forums/index.php?/topic/75427-best-options-for-f-117-and-f-22-in-172/  )

Edytowane przez panmopsik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, panmopsik napisał:

Nie sugeruj się nazwą. Stara Hasegawa też bazuje na tym samym co ten Revell a Tamiya ma dziadka z Italii. Zostaw sobie model na różne działania doświadczalne a na odstresowanie złóż sobie jakiegoś Revella z dobrymi recenzjami praktyków  ( a tutaj coś dla porównania własnych przemyśleń https://www.scalemates.com/pl/kits/revell-03899-f-117a-nighthawk--1119685 i opinie, które warto zestawić z powyższym  doświadczeniem  https://www.britmodeller.com/forums/index.php?/topic/75427-best-options-for-f-117-and-f-22-in-172/  )

Tak właśnie zrobiłem, traktuję go jako pole treningowe po długiej przerwie w robieniu modeli spowodowanej wypijaniem dużych ilości rozcieńczalników do akryli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tomek74, Niestety pandemia namieszała w życiorysach wielu osób. A po rozcieńczalnik nie musiałem daleko biegać. Robił się w piwnicy 😁. Obecnie hołduję lekkim piwom z Czech i to w niewielkich ilościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie kalek. Pomimo użycia settera i softera Gunze świecą się jak psu ... . Poza tym mam wrażenie jakby były one od innego samolotu. Coś na zasadzie "weźmiemy od MiGa to też się nada". TU  NAPRAWDĘ NIC NIE PASUJE! Nawet kalki. Ten Revell to jakiś koszmar! Nunca mas Revell! Szkoda kasy na ten złom. Lepiej sobie kupić kilka Mistercraftów i na nich trenować techniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2023 o 17:05, panmopsik napisał:

Co na warsztacie jest lub planujesz ?

Niedokończony I-16 w 24 1/48 od ICMa, Czekają "sznurki" w edkowym Airco DH-2 oraz MiG 29 (9-13) 1/72 od IBG w barwach ukraińskich z cyfrowym kamo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pazazu napisał:

Pomimo użycia settera i softera Gunze świecą się jak psu ...

Przecież te płyny nie wpływają na błyszczącą powierzchnie kalek. :)  Ja radzę sobie z tym zabezpieczając kalkę lakierem błyszczącym i dając satynę, która ujednolica powierzchnię kalki z resztą modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, może źle to napisałem. Te kalki jakby nie chciały się przykleić do polakierowanej na błyszcząco powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że wypłukał się klej spod kalki. Od jakiegoś czasu korzystam z Mr.Mark Setter Neo, płyn jest mlecznobiały i wydaje mi się, że ma w składzie klej, kalki po nim są nie do ruszenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Też mam ten płyn. Ale nie pomaga. A swoją drogą Mr.Mark Setter Neo to rozcieńczony wikol, zaś Mr Mark Softer Neo to zwykły ocet z wodą a kosztują majątek :)

Edytowane przez pazazu
skleroza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.