Jump to content

KV-5, Trumpeter 05552, 1:35


Skaidrus
 Share

Recommended Posts

Kupiłem tego mastodonta na bazie sentymentu – był to mój ulubiony pojazd z WOT’a. Nie musiałem się przejmować zgodnością z oryginałem ze względu na brak tegoż. Sam czołg ma sporo konstrukcyjnych absurdów, ale nie korygowałem tego ze względu na wspomniany wcześniej brak punktu odniesienia. Dodałem narzędzia saperskie, liny i mechanizm zamykania pokrywy kierowcy, do których użyłem blaszanego złomu pozostałego po innych modelach. Użyłem również gąsienice z Master Club, lufy Abera i jakieś miedziane spawy, które znalazłem w szufladzie z akcesoriami. Te ostatnie niespecjalnie się sprawdziły – po sesji zdjęciowej uznałem mianowicie, że są za szerokie. Model jest malowany mieszanką różnych kolorów pomarańczowej Hataki. Brudzenie to różne specyfiki Ammo, AK i Modellers World. Zrobiłem też bardzo prowizoryczną dioramkę, bo nie lubie stawiać modeli bezpośrednio na podstawce. Sam model był przyjemny w klejeniu, spasowanie jest ok, szpachli używałem tylko do faktury pancerza. Polecam poszukiwaczom pojazdów „teoretycznych”.

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

15.jpg

16.jpg

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Model i podstawka znakomita. Szkoda, że takie coś nie jeździło w realu, a tylko w grze  WOT,  projekt czołgu wielowieżowego powstał pod oznaczeniem Obiekt 225   Nigdy nie doczekał się opracowania nawet prototypu, Prace projektowe nad nim przerwano pod koniec 1941 roku. Szkoda wielka. Zezwalam na otwarcie ognia............

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.