Skocz do zawartości

sd.kfz 251/3 ausf b Zvezda


Skoren86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Oj błądzisz, błądzisz...

Absolutnie nie Trumpetera, a Tamiyi

 

Zawsze mi się wydawało że to dobra firma i że robi jedne z lepszych modeli a tu po tylu latach wychodzi wszystko na jaw Zgodzę się również że Tamiya też jest dobra dlatego dałem w swojej wypowiedzi skrót "NP." by podkreślić że tych firm jest kilka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o firmy to fakt jest ich wiele i kazda oferuje cos innego jesli chodzi o sklejalnosc to dragon tamiya przoduja ale nawet i z modelu sredniej klasy, z ktorymi pracujemy w pocie czola rowniez da sie wycisnac cos pieknego ( sa to modele w ktorych naprawde pokazujemy co potrafimy zdzialc )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie bardzo ładnie. A wybrałeś już figurki do Hanomaga?

 

Tak figurki beda dragonowskie te co podales

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Moja relacja zwolnila tempo z powodu egzaminu na studiach wiec bede dodawac zdjecia z lekkim poslizgiem

 

Jak narazie siedzenia i wszystko co widac na zdjeciach postawione jest na sucho. Wash wykonany farbami temperowymi ( jest to probny wash ) efekt malo zadowalajacy wiec jak dostane w rece farby mig`a lub van gog`a to sprobuje wycisnac z tego washu cos fajniejszego

 

100_1341.jpg

 

100_1342.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby czern kostna na malowaniu Dak Africa Korps nie zepsuje efektu modelu?? Teraz jest mazniety sienna palona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoren86 A co ty ? robisz dak a wnętrze masz panzergrau ?

 

 

Wnetrze jest MEDIUM GREY (model master nr 1723).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka uwag odnośnie twojego SdKfz 251:

 

-budujesz wersję B jednak ławki i siedzenia wewnątrz masz z wersji C... W budowanym przez ciebie pojeździe ławki powinny być proste rozkładane, bez skrzyń pod nimi.

-nie ma stelaża radia FuSpr F.

-silnik jest jak widzę dosyć uproszczony...

tu masz link do starego wątku o silniku, jest tam dosyć fotek: viewtopic.php?t=9296.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnetrze maluje tak jak pokazuje instrukcja teraz juz nic z tym nie zrobie :( Jelis chodzi o bledy zwiazane z tzw combo czyli kilka wersji w jednym to chcialbym o jak najwiecej fotek do wersji B tych poprawnych poki nie zdobede jakiejs porzadnego albumu do skd`ow. Laweczki sa ulozone na sucho wiec moze uda mi sie cos z nimi zdzialac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ławki w wersjach A i B wyglądały z grubsza tak:

 

251btek1.gif

 

SdkFz_251_int.jpg

 

zdjęcia z http://www.areamilitar.net/DIRECTORIO/TER.aspx?nn=176

 

 

A propos malowania:

"Pojazdy przydzielone do Deutsches Afrika Korps początkowo malowane były standardowo tj. jednolicie kolorem Panzer Grau RAL 7021, co w warunkach pustynnych było niedopuszczalne, gdyż demaskowało czołg. Taki system malowania w zasadzie utrzymywał się przez pierwsze kilka miesięcy walk w Afryce. 17 marca 1941 roku wprowadzono nowy wzór kamuflażu - jako podstawę przyjęto pomalowanie 2/3 powierzchni kolorem żółtobrązowym - Gelb Braun zwanym też Afrika Korps Gelb RAL 8000 (FS 595B; 33227?)"

cytat z http://klub.chip.pl/krzemek/index.htm

 

A produkcji SdKfz 251 ausf B zaprzestano w 1940 roku, oryginalnie wszystkie powinny mieć więc wnętrze w kolorze Panzer Grau (lub białym, ale z rzadka). Nawet jeżeli przemalowano by pojazd na potrzeby walk w Afryce nie sądzę aby zmieniano kolor wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam po przerwie wlasnie otrzymalem dzis moje figurki

 

100_1406.jpg

 

maly in-box

 

100_1407.jpg

 

a tu karabinki mg

Dragonowski ( ten bedzie spoczywal na sdku

100_1408.jpg

Zvezdowski

100_1411.jpg

 

Do figurek byla dodana mala blaszka fototrawiona

 

100_1412.jpg

 

W modelu poczynilem troszke zmian w malowaniu. Caly model bedzie w panzergrau. Jesli chodzi o siedzenia i skrzynki pod nimi to jest problem. Chcialem te skrzynki wyciac ale faktura pod skrzynkami jest calkowicie inna niz calej podlogi wiec mimo ze wersja B skrzynki zostana :( chyba ze ktos ma jakies propozycje co do zrobienia jednolitej faktury podlogi??

 

pozdrawiam zdjecia zalacze dzis lub jutro

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to widze ze czeka mnie troche zmian a co do malowania to mam teraz dylemat

Dlaczego dylemat? Wnętrze jak najbardziej zostaw panzegrau, a na zewnątrz wal żółć. Co do washa to pomieszaj raczej czerń kostną z sieną paloną +może brąz Van dycka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzu- nie uważasz, że to będzie z deczka trefnie wyglądało? Chodzi mi o malowanie zewnętrzne i wewnętrzne...

 

produkcji SdKfz 251 ausf B zaprzestano w 1940 roku, oryginalnie wszystkie powinny mieć więc wnętrze w kolorze Panzer Grau (lub białym, ale z rzadka). Nawet jeżeli przemalowano by pojazd na potrzeby walk w Afryce nie sądzę aby zmieniano kolor wnętrza.

 

Można walnąć żółć, ale wcale nie trzeba. Ewentulnie ( nie wiem czy maluje Skoren86) przetrzeć suchym pędzlem kolorem żółtym lub trysnąć lekko kolor żółty do wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi raczej o to, że to będzie głupio wyglądało i da za duży kontrast w owym modelu jeśli Skoren źle dobierze kolor wnętrza (szary)...

A co to ma za znaczenie?! Na zewnątrz ma być kolor żółty - środka Niemcy nie malowali na żółto, bo i po co?! Wnętrze w Panzergrau i gut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.