Skocz do zawartości

PZL 43A Czajka, Bułgaria 1943, konwersja od podstaw modelu Karasia z Hellera, 1/72


JWM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Prezentując konwersje czas może na 20 letni mój model PZL-43A w barwach Bułgarii. Konwersja od podstaw oparta na monografii w Militariach z 1999 roku (https://adumaru.pl/environment/cache/images/0_0_productGfx_38798/20210218_152621.jpg)

Chwała Mirage za model w 1/48, niestety, w 1/72 nie ma dalszego ciągu seria IBG 23 i 42.  PZL 43 wymagał właściwie tylko nowega (ale kompletnie nowego) kadłuba, włacznie z dłuższym oszkleniem itd. Sądże, że sukces byłby murowany, ale zdecydowano, że Dora jest bardziej sexy... Chyba szkoda.... Mnie cieszy ciągle moja stara już konwersja, mimo, że dziś bym w niej to i owo poprawił...

 

pzl 43 DSC02280.jpg

pzl 43 DSC02281.jpg

pzl 43 DSC02282.jpg

pzl 43 DSC02283.jpg

pzl 43 DSC02284.jpg

pzl 43 DSC02286.jpg

Edytowane przez JWM
literówki
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję pięknej konwersji! :brawo:

 

Za mną chodzi już od dłuższego czasu konwersja PZL-23 na PZL-43, ale dam jeszcze szansę IBG, bo jak ich kiedyś pytałem to mówili, że mają go w planach w 1/72.

 

Ja póki co przerobiłem karasia z Ruchu na PZL-23/I. Jest w moim portfolio i na blogu na fb.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

2 godziny temu, mig napisał:

Konwersja jak najbardziej udana :super:

Dzięki! Te zdjęcia są zrobione jak pokazywałem go na BW chyba w 2014. Od tego czasu poprwiłem przeleganie "2" - już nie srebrzą się... Jakbym robił te konwersję terz to po pierwsze przerył bym powierzchnię na wklęzłe podziały blach, tak jak np. zrobiłemw Ju188 z Itealeri. Tylko tyle i ąż tyle. 

 

4 godziny temu, Kolekcjoner WP napisał:

Gratuluję pięknej konwersji! :brawo:

 

Za mną chodzi już od dłuższego czasu konwersja PZL-23 na PZL-43, ale dam jeszcze szansę IBG, bo jak ich kiedyś pytałem to mówili, że mają go w planach w 1/72.

 

Ja póki co przerobiłem karasia z Ruchu na PZL-23/I. Jest w moim portfolio i na blogu na fb.

Dzięki! Myslę,że może nasza tu  dyskusja ich przekona :)  Jeszcze nie patrzyłem na Twoją konwersję ruchowskiego Karasia, nie mam mnie na FB, skorzystam z konta Żony potem... Deukrotnie robiłem podejścia do euchowskiego Karasia. Pierwszy raz chyab w V klasie podstawówki sarałem się go upodobnić do rzeczywistego Karasia. Na szczęście nis z tego nie pozostało. Drugia raz, jak byłem już studentem i grubo ponad 100 modeli zrobionych wykorzystałem elementy wycinane ze skrzydał Karasia do zrobienia jugosłowańskiego Ikarusa IK2. To był rok 1981. Mam ten model do dziś.... Kadłub głównie był oparty na Avii 534 z KP... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.