Skocz do zawartości

2 X Man TGA "Milewczyk" + Renault Magnum "Dru


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj odwiedził mnie mój kolega - modelarz z Kielc Krzysztof Ceforski, a że był ze swoimi modelami postanowiłem zaprezentować je Wam na forum. Na niektórych zdjęciach widać jak by modele były czymś popryskane, zapewniam że to tylko kurz, który nazbierał się w transporcie.

Sorki za jakość fotek ale były robione na szybko.

 

Ps.

Modele będzie można jutro obejżeć na żywo na MTM w Sycowie.

 

Man TGA "Milewczyk:

3f0e234137e7a270m.jpge77ffbf8c892bd41m.jpg9b36118c9d44cd6em.jpg1bb1e5bbb02c693bm.jpg

 

42489674d889de88m.jpg37930fd2611e4defm.jpgf7ba7be364f0dae6m.jpg38196e0f0e4353d4m.jpg

 

Man TGA "Milewczyk"

94fa67a53577c8c1m.jpg79229f900e338d64m.jpg02b1f92e3f51891em.jpg

 

548f2771bb774642m.jpg88ec5530eee69fafm.jpg30677c476fc0f8dcm.jpg

 

Renault Magnum - "Druzgała"

1821c6315be0c1c3m.jpg5625847214a29ea1m.jpg1a0fd890bb1665eam.jpgeb62029a8ec2e102m.jpg

 

399ee63357f3fe50m.jpg50a0916cc83ee8f7m.jpged49f21619a4cf28m.jpg4fc9833ad6e99f0dm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem, całkiem pokazna kolekcja, ale co do tego mana TG-a, ze spajdermenem, to nie bardzo jestem jakoś przekonany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do matrixa nie jestem przekonany , chociaz te cyferki/literki robią na mnie ogromne wrażenie . W ogóle to jestem kurde prawde mowiac powalony na nogi motywami ze spider-man-a .

Natomiast druzgała - świetnie sie prezętuje .

 

A teraz pytanie :

Czym było wszystko malowane , chodzi mi o technike wykonania malowideł .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Duży plus za malowanie! Niestety widać parę niedoróbek, zwłaszcza łączenia elementów (tylnie zawieszenie mana). I jeden merytoryczny błąd. W Manie, nadkola pod kabina idą z nią razem do góry. W modelu są doklejone na stałe do ramy. Pomysł z silnikiem fajny niestety wykonanie odbiega od rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co do tego mana TG-a, ze spajdermenem, to nie bardzo jestem jakoś przekonany.

 

Można wiedzieć dlaczego

 

Nie bardzo mi się podoba, taki styl choć za malowania ma umnie 6 z plusem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie :

Czym było wszystko malowane , chodzi mi o technike wykonania malowideł .

 

Mieliśmy tak mało czasu i tyle sobie do powiedzenia, że chyba zapomniałem zapytać się o to, albo pytałem się i nie usłyszałem odpowiedzi Podejżewam (tak mi to wygladało), że tło było malowane aero, szczegóy pędzelkiem a na wszystko połóżony clear z aero

 

Ps.

Przygladając się modelowi wreckera zauważyłem, że motywy na bokach zabudowy są namalowane do samego dołu, w oryginale kończą się nieco wyżej (mniej więcej w połowie koła), a dołem jest zółte tło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie akurat oba MAN'y przypadły do gustu (podoba mi się w ogóle model TGA).

 

Co do Magnum - wiem, że niektórzy forumowicze posądzą mnie o herezje - wykonanie i malowanie piękne, natomiast Renault samo w sobie mi się nie podoba.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie też pozdrów imiennika!!! A jeśli chodzi o modele to po prostu mnie zmiażdżyły... malowidła... bo tak to chyba można nazwać, strasznie mi się podobają, kiedy na Twoich modelach panie tornado takie cuda zobaczymy?? Kolor wnętrza reni mi się podoba, przypadł mi do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy na Twoich modelach panie tornado takie cuda zobaczymy??

 

Niestety nie mam takiego talentu malarskiego jak Krzysztof, więc wątpię aby poza kalkomaniami było coś więcej na moich truckach

 

Ps.

Magnumka Krzysztofa zajęła 1 miejsce w kat. "specjalistyczne" a ciągnik man zajął 3 miejsce w kat. "ciagniki europejskie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 years later...

Miło sie patrzy na te maszyny.Super MAN-y Mielewczyka.Pochodze z tych stron i widze je na codzień.Widać, że sie troszke napracował przy budowie.Teraz to Mielewczyk ma już MAN-y TGX też ładne .Może ktoś podejmnie sie budowy. Ładna galeria . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

tornado powiedz jeśli możesz czy ten chrom na kołach to Twoje dzieło ? Jeśli tak to czy możesz podać recepte na uzyskanie takiego efektu ? Z góry dziękuję , obecnie "męcze się" (wiem, że to brak doświadczenia i potrzebuję dużo praktyki, wymęczyłem już jednego naszego kolege , ale mi nie wychodzi) z Alcladem chrom , wiele prób i wychodzi bez połysku , wszystko jak wuen radzi , ale nie potrafie , może Twój sposób byłby dla mnie do ogarnięcia, ewentualnie cos w zamian za alclada, chodzi mi o wykonanie wydechu w motocyklu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.