Skocz do zawartości

Loire 130, Vichy 5HS-4 (No 46), krążownik Dupleix 1941-42, Azur, 1/72


JWM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdeczie!

Za ciosem -  kolejny Frnacuz: patrolowo-bombowy Loire 130, w barwach marynarki wojennej Vichy, dokładniej z krążownika Dupleix  jesień 1941-wiosna 1942. Operowałna Morzu Śródziemnym.

Krążownik został zatopiony 27 listopada 1942 w Tulonie przez załoge (https://en.wikipedia.org/wiki/French_cruiser_Dupleix_(1930) ) .

Model z Azur z pewnymi modyfikacjami (dodawane okna w burtach, korekta usterzenia) .  Wózek dorobiony...

 

 

loire 130 DSC09355.jpg

loire 130 DSC09354.jpg

loire 130 DSC09353.jpg

loire 130 DSC09352.jpg

loire 130 DSC09350.jpg

loire 130 DSC09348.jpg

loire 130 DSC09347.jpg

loire 130 DSC09346.jpg

loire 130 DSC09345.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, boberm1 napisał:

Przedstawiłes kolejna ciekawą - a mało znaną konstrukcję  -czyzby tydzień francuski????

Miałem niedawno takie półtora roku z ponad 20 Francuzami... Teraz zbieram się na Włochów, też mam sporo unikatów na razie w pudełkach...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Xmen napisał:

Te wszystkie modele samolotów francuskich to najnowsze dzieła?

sprzed ok 2 lat głównie, czasem sprzed prawie 50 (Amiot 143) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2023 o 17:18, JWM napisał:

Teraz zbieram się na Włochów, też mam sporo unikatów na razie w pudełkach...

No to dajesz. Też jestem na etapie budowy Włochów. Masz jakieś unikaty, np CR.25 czy CANTy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy masz/ miałeś jakąś dokumentacje do Loire?

Jest to zaiste łódź o urodzie mocno nienachalnej.  Do czasu jak ją ujrzałem to wydawało mi się, że Walrusa nic nie przebije. A jednak Francuzi znów dali radę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2023 o 17:26, mig napisał:

No to dajesz. Też jestem na etapie budowy Włochów. Masz jakieś unikaty, np CR.25 czy CANTy?

Najlepsze unikaty mam w pudłkach, w tym oczywiście też CR 25 i CANTY 506 oraz 1007 ale to nie największe rzadkości bo mam np. RS 14, SM 84 i duży set Broplana... Więc to praca na dwa-trzy lata... Prosze o cierpliwość. Na razie pokazałem 5 Włochów z Abisynii (trzy Caproni, Fiata CR 20 i Romeo) oraz jednego z Hiszpanii (SM 55). 

W dniu 24.06.2023 o 00:12, pulemiot napisał:

czy masz/ miałeś jakąś dokumentacje do Loire?

Jest to zaiste łódź o urodzie mocno nienachalnej.  Do czasu jak ją ujrzałem to wydawało mi się, że Walrusa nic nie przebije. A jednak Francuzi znów dali radę.

Tak, mam trochę rzeczy pomocnych w zrobieniu poprawek. Model ma błedne wnętrze i pominiete oszklenie  pod skrzydłami, do tego statecznik wymaga korekty. Trzeba uważać z malowaniami, wersja kolonialna miała inną tylne stanowisko strzeleckie. Chetnie udostepnie co mam. Przepraszam za zwlokę w odpowiedzi, byłem tydzień poza Internetem... 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.