Skocz do zawartości

Zestaw kompresor + aerograf dla bywałego nowicjusza


DieNadel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, 

szykuje dla siebie wielki powrót do modelarstwa po wieloletniej przerwie.  Zajmowałem się modelarstwem od 12 lat pod opieką klubu modelarskiego „Sztyk” w m. Berdyczów, Ukraina. Jakoś tak układało się ze wszystkie tematy odnośnie malowania modeli były robione tylko w klubie z pomocą starszych klubowiczów, także wiedzy technicznej i praktycznej na temat brakuje. 
 

Teraz podjarałem się myślą spróbować swoje siły w samolotach 1:48 ( wcześniej to w większości były czołgi czasów 2 wojny światowej w 1:35).

 

Bliżej do tematu, zdecydowałem się na zakup sprzętu do malowania, nie powinno to być na początek coś drogiego i super jakościowego o ile czeka na mnie długa ścieżka nauki prób i pomyłek, w tym momencie najbardziej moim wymaganiom odpowiada zestaw z tej oferty:

 

https://agtom.eu/zestawy/327401-aerograf-i-kompresor-zestaw-gold.html
 

Wiadomo że jest to dobry kawał Chińczycy, ale chciałbym usłyszeć Państwa opinii na temat tego cuda (zwłaszcza kompresora, z podobnym aerografem miałem odczynienia).

 

Malowanie będzie odbywało się w mieszkaniu, na szczęście parter i duże okno/drzwi na taras, zł w teorii powinno zapewnić dostatnią wentylację.

 

Z góry dziękuję z Państwa opinie i ewentualne porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw 

Aerograf i kompresor - zestaw Gold + akcesoria Numer katalogowy: AER2 jak na początek to świat i ludzie.  Będzie się tym super malowało do puki się nie popsuje. Życzę sukcesów i duzo cierpliwości. Dla skali 1/48 i innych w zupełności wystarczy.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znam ze Ultra jest polecanym aerografem, ale właśnie z tego tańszego wole zacząć, lepiej go zepsuć w razie W )

Ale napewno ultra będzie do kupienia jak dobrze z tym pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam ponownie,

chciałem założyć nowy temat, ale postaram się odnowić ten, żeby nie robić bałaganu.

 

Na koniec miesiąca szykuję się zakup zestawu kompresor+aerograf (jeśli budżet wytrzyma 30- lecie małżonki i przyjazd teściowych). 

Mam prośbę o porady w zestawieniu listy niezbędnej chemii, którą wypadałoby zakupić do aerografii.  
 

Pierwszy porządny model na który szykuję się to jest wymarzony F-16 od Tamki w 1/48 (nawet nie wyobrażam jeszcze jakiej wersji wybrać), także najpewniej farby będą od Tamiya albo Mr. Color.

 

Dziękuję za pomoc i porady.

 

P.S.: a tym czasem na zakup i przyjazd sprzętu, czeka o to ten mały:

IMG_0765.jpeg

IMG_0764.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2023 o 11:15, DieNadel napisał:

bywałego nowicjusza

zaciekawił mnie zwrot z tytułu.

Objaśnisz kto to "bywały nowicjusz"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Grzes napisał:

zaciekawił mnie zwrot z tytułu.

Objaśnisz kto to "bywały nowicjusz"?

Moja zabawa z modelarstwem zaczęła się około 15 lat temu, w wieku 13 lat. Było to losowe natrafienie na klub modelarski z mojego miasta Berdyczów. Przez około 8 lat zajmowałem się pod nadzorem starszych kolegów. Później były studia i w końcu przeprowadzka do Polski, co wstrzymało wszelkie próby w modelarstwie.

 

Teraz po wieloletniej przerwie zdecydowałem powrócić do ukochanego hobby i postanowiłem uczyć się wszystkiego od nowa. Pewnie od tej historii w moim nie zbyt zdrowym umyśle, urodziło się określenie „ bywały nowicjusz”.

Edytowane przez DieNadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, DieNadel napisał:

z mojego miasta Berdyczów.

Rozumiem skąd błąd.

Poprawnie po polsku to będzie "były nowicjusz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Hej, fajny wątek ale bajera poszła trochę bokiem :) 
Ja to bym się chętnie dowiedział co musze zakupić z chemii na start przy kupieniu pierwszego aero i kompresora. Czytam że aceton do czyszczenia po malowaniu. Widziałem na poradnikach agtomowych że dodaje się flow improver do farb (oprócz thinera).  Coś jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.