Jump to content

Modele z polskimi kalkami

united4ever
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie Jest to moj pierwszy post i nie wiem czy wybrałem dobry dział Moje pytanie dotyczy modeli samolotów w skalach 1/72 i 1/48. Możecie mi powiedzieć jakie modele mają polskie malowanie. Chodzi o to żebym nie musiał dokupywać kalek osobno (koszta ).

Edited by Guest

Możecie mi powiedzieć jakie modele mają polskie malowanie. Chodzi o to żebym nie musiał dokupywać kalek osobno (koszta Crying or Very sad ).
Na przykład Mustang III ICM'u w 1:48 jest w malowaniu Skalskiego, Revellowski przepak Hasegawy czyli Spitfire Mk.IX/XVI też ma polskie szachownice. No ale to oczywiście na wpół polskie malowania - może o coś takiego Ci chodziło?

Witam serdecznie Jest to moj pierwszy post i nie wiem czy wybrałem dobry dział Moje pytanie dotyczy modeli samolotów w skalach 1/72 i 1/48. Możecie mi powiedzieć jakie modele mają polskie malowanie. Chodzi o to żebym nie musiał dokupywać kalek osobno (koszta ).

Możecie mi powiedzieć jakie modele mają polskie malowanie. Chodzi o to żebym nie musiał dokupywać kalek osobno (koszta Crying or Very sad ).
Na przykład Mustang III ICM'u w 1:48 jest w malowaniu Skalskiego, Revellowski przepak Hasegawy czyli Spitfire Mk.IX/XVI też ma polskie szachownice. No ale to oczywiście na wpół polskie malowania - może o coś takiego Ci chodziło?

Dzięki to jest to o co mi chodziło Jeszcze jakieś przychodzą wam do głowy ?

An-2 Trumpetera (w skali i 1:48 i 1:72 chyba też). No i pewnie większość modeli polskich firm (takich jak Mastercraft) ale tych modeli to raczej bym nie polecał, no chyba, że będziesz bardzo chciał skleić jakiś polski model, ale na nich zwykle trzeba trochę popracować.

Oj chłopaku. Ale trzeba by wymieniać modeli.

Samych Spitfirów z możliwością wykonania polskiego malowania jest:

skala 1/48

Fujimi (nie polecam)

Hasegawa (Mk Vb dwia zestawy, Mk.IX też dwa zestawy)

HobbyCraft

ICM (2 zestawy w kilku pudełkach)

MPM (zestaw w środku to Ocidental Replicas)

Revell (Mk IX)

Tamiya

Skala 1/72

ABC Modelfarb (Mk.XII latał na nim Henryk Pietrzak)

Airfix

Hasegawa

HobbyBoss

Heller

Aurora

Matchbox (dwa zestawy)

Pominąłem polskie zestawy Lotnia, Intech i Kopro Mastercraft gdyż tam jest kilka dodatkowych zestawów

I to nie wszystkie dostępne na rynku.

Zobacz zatem ile takich zestawów jest jak się weźmie pod uwagę, że ja wymieniłem tylko jeden typ samolotu.

Jak lubisz "smaczki" modelarskie to polecam ci np. Trumpetera F-105 w skali 1/72

trumpeterf105d.jpg

Tu jest opis tego zestawu.

http://www.nieborek.pl/?pokaz=inbox_f105

Niby nic "polskiego" w nim nie ma. Ale kliknij na powiększenie kalkomanii.

A co do mądrości.

Ja po prostu fascynuje się Spitfirami i prowadzę stronę o modelach tego wspaniałego samolotu.

Eeee jaki smaczek, samolot Dona Kutyny zawsze byl popularny. Pamietam ze w latach 80-tych widzialem w SP relacje z jakiegos konkursu i bylo zamieszczone zdjecie modelu w takim malowaniu. F-105D-6RE 59-1822 jest eksponowany w Duxford (w innym malowaniu.).

c19a14d3e59a55f5.jpg

Wiki o Kutynie - Klik

Wywiad - Klik

Troszke po polsku - Klik

Pozdr.

Pawel

Jak lubisz "smaczki" modelarskie to polecam ci np. Trumpetera F-105 w skali 1/72

trumpeterf105d.jpg

Tu jest opis tego zestawu.

http://www.nieborek.pl/?pokaz=inbox_f105

Niby nic "polskiego" w nim nie ma. Ale kliknij na powiększenie kalkomanii.

A co do mądrości.

Ja po prostu fascynuje się Spitfirami i prowadzę stronę o modelach tego wspaniałego samolotu.

Fantastyczny !!!!! Nigdy o nim nie słyszałem . Wielkie dzięki