Skocz do zawartości

Modele z polskimi kalkami


united4ever

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie Jest to moj pierwszy post i nie wiem czy wybrałem dobry dział Moje pytanie dotyczy modeli samolotów w skalach 1/72 i 1/48. Możecie mi powiedzieć jakie modele mają polskie malowanie. Chodzi o to żebym nie musiał dokupywać kalek osobno (koszta ).

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć jakie modele mają polskie malowanie. Chodzi o to żebym nie musiał dokupywać kalek osobno (koszta Crying or Very sad ).
Na przykład Mustang III ICM'u w 1:48 jest w malowaniu Skalskiego, Revellowski przepak Hasegawy czyli Spitfire Mk.IX/XVI też ma polskie szachownice. No ale to oczywiście na wpół polskie malowania - może o coś takiego Ci chodziło?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Jest to moj pierwszy post i nie wiem czy wybrałem dobry dział Moje pytanie dotyczy modeli samolotów w skalach 1/72 i 1/48. Możecie mi powiedzieć jakie modele mają polskie malowanie. Chodzi o to żebym nie musiał dokupywać kalek osobno (koszta ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć jakie modele mają polskie malowanie. Chodzi o to żebym nie musiał dokupywać kalek osobno (koszta Crying or Very sad ).
Na przykład Mustang III ICM'u w 1:48 jest w malowaniu Skalskiego, Revellowski przepak Hasegawy czyli Spitfire Mk.IX/XVI też ma polskie szachownice. No ale to oczywiście na wpół polskie malowania - może o coś takiego Ci chodziło?

Dzięki to jest to o co mi chodziło Jeszcze jakieś przychodzą wam do głowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

An-2 Trumpetera (w skali i 1:48 i 1:72 chyba też). No i pewnie większość modeli polskich firm (takich jak Mastercraft) ale tych modeli to raczej bym nie polecał, no chyba, że będziesz bardzo chciał skleić jakiś polski model, ale na nich zwykle trzeba trochę popracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chłopaku. Ale trzeba by wymieniać modeli.

Samych Spitfirów z możliwością wykonania polskiego malowania jest:

skala 1/48

Fujimi (nie polecam)

Hasegawa (Mk Vb dwia zestawy, Mk.IX też dwa zestawy)

HobbyCraft

ICM (2 zestawy w kilku pudełkach)

MPM (zestaw w środku to Ocidental Replicas)

Revell (Mk IX)

Tamiya

Skala 1/72

ABC Modelfarb (Mk.XII latał na nim Henryk Pietrzak)

Airfix

Hasegawa

HobbyBoss

Heller

Aurora

Matchbox (dwa zestawy)

Pominąłem polskie zestawy Lotnia, Intech i Kopro Mastercraft gdyż tam jest kilka dodatkowych zestawów

 

I to nie wszystkie dostępne na rynku.

 

Zobacz zatem ile takich zestawów jest jak się weźmie pod uwagę, że ja wymieniłem tylko jeden typ samolotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz "smaczki" modelarskie to polecam ci np. Trumpetera F-105 w skali 1/72

 

trumpeterf105d.jpg

 

Tu jest opis tego zestawu.

http://www.nieborek.pl/?pokaz=inbox_f105

Niby nic "polskiego" w nim nie ma. Ale kliknij na powiększenie kalkomanii.

 

A co do mądrości.

Ja po prostu fascynuje się Spitfirami i prowadzę stronę o modelach tego wspaniałego samolotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee jaki smaczek, samolot Dona Kutyny zawsze byl popularny. Pamietam ze w latach 80-tych widzialem w SP relacje z jakiegos konkursu i bylo zamieszczone zdjecie modelu w takim malowaniu. F-105D-6RE 59-1822 jest eksponowany w Duxford (w innym malowaniu.).

 

c19a14d3e59a55f5.jpg

 

Wiki o Kutynie - Klik

Wywiad - Klik

Troszke po polsku - Klik

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz "smaczki" modelarskie to polecam ci np. Trumpetera F-105 w skali 1/72

 

trumpeterf105d.jpg

 

Tu jest opis tego zestawu.

http://www.nieborek.pl/?pokaz=inbox_f105

Niby nic "polskiego" w nim nie ma. Ale kliknij na powiększenie kalkomanii.

 

A co do mądrości.

Ja po prostu fascynuje się Spitfirami i prowadzę stronę o modelach tego wspaniałego samolotu.

 

Fantastyczny !!!!! Nigdy o nim nie słyszałem . Wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.