Skocz do zawartości

Diorama-Pantherturm


Pafica

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako, że rok szkolny się zaczął czas odreagować Oczywiście najlepiej lepiąc coś "lekkiego" Od pewnego czasu myślałem nad wykonaniem Pantherturma, ale czas, doświadczenie i miejsce mi nie pozwalało. Ale myślę, że teraz już co nieco umiem i zabieram się za pierwszą w moim życiu dioramkę. Podstawą do budowy będzie wieża revella z czołgu Panther A/D.

 

ca6e980fec1ae0bd.jpg

 

Jeszcze nie wiem czy wykonam Pantherturma I,II, czy III. Generalnie nie znam się za bardzo i możecie mi powiedzieć czym się owe wersje różniły i do czego najlepiej pasowała by moja wieża hmm?

 

Na dioramę zasadzę też-

a) takiego niemiaszka, tylko zabiorę mu minę-

 

 

9fd6aecf01e54712.jpg

 

 

Lub

b) dwóch takich jankesów krzyczących coś do siebie.

05c553c2946b21a6.jpg

 

1020c8bade31e723.jpg

 

Jeszcze nie wiem czy diorama będzie przedstawiała turma w jakimś mieście, czy w krzaczorach.... Może macie jakieś ciekawe zdjęcia je przedstawiające?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ładny materiał na dioramkę z walk miejskich. z Niemca może uda się coś zrobić ale Amerykanie wyglądają tragicznie (chodzi mi o wkład pracy jaki trzeba włożyć w figurkę). jeśli to miekki plastik to Amerykanów bym odradzał ze względów technicznych. zapowiada się kolejny ładny model...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zrobisz z resztą czołgu, czytaj kadłubem?

 

Sam miałem jakiś czas temu pomysł coby zakupić model Panthery i Pz.Kpfw. IV. Z wierzy od Panthery zrobić to co Ty. A z wierzy Pz.Kpfw.IV i kadłuba Panthery, Panthere z wierzą od Pz.Kpfw. IV. Tylko nie wiem co z kadłubem od Pz.Kpfw IV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakiej skali budujemy ?

 

Siedem dwa plosem pana....

 

z Niemca może uda się coś zrobić ale Amerykanie wyglądają tragicznie

 

 

Też się skłaniałem do szwabka.

 

 

Jaka będzie podstawa/stanowisko i co z wieżą, tj, która kopółka?

 

Ty mi powiedz :] Pojęcia nie mam, która wersja, jaka kopółka itp. Podpowiesz, bo ja jeszcze żółtodziób?

 

 

A co zrobisz z resztą czołgu, czytaj kadłubem?

 

Bergenpantherę-własna konwersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli ale jednak. Pobawiłem się nitro-chciałem zobaczyć czy działa. Działa. Mam prawie gotową imatację ostrzału (tylko jeszcze kilka większych szram będzie na jarzmie) Wiem, że wygląda na jakieś mega wżery-pod moim pędzlowaniem i tak większość tego zniknie, a to jest ledwo wyczuwalne paznokciem nawet...

 

Zostały mi jeszcze spawy i być może przeróbka wieży na uproszczoną.....

 

1f4089154ae908c0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się nitro-chciałem zobaczyć czy działa. Działa.

Prawidłowo.

Mam prawie gotową imatację ostrzału (tylko jeszcze kilka większych szram będzie na jarzmie)

Nie przesadź i nie zrób szram niczym z dział Bismarcka. W tej skali imitacje ostrzału powinny mieć 1mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej zyziek! Widziałem tę stronę, ale i tak wielkie dzięki. Co do prac-całość opędzlowana, washe, filtry też już zrobione. Po malowaniu byłem pewien, że model powędruje do kreta, ale jakoś się uchował. Rainsy jeszcze stonuję. Poza tym dodam gdzieniegdzie nieco rdzy, i całość okurzę. Bardzę chcę skończyć przed poniedziałkiem.

Lufa nie była malowana :]

 

7218cf1315cde0eb.jpg

 

eca41afb6b3fc254.jpg

 

A tutaj zdjęcie prawdziwej wieży pantery zrobione przez wujka w Anglii, na którym się wzorowałem. Czarny filtr który dałem idealnie dopasował kolory, chciaż te zdjęcie chyba i tak jest za niebieskie, ale za to wspaniale widać chropowatość

 

39735e7ab1b2b709.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już lakierowałeś?

 

Aha. A teraz zabiram się za niemieszka. Będzie to moja pierwsza figurka, ale mam nadzzieję, że coś tam wyjdzie.

 

Pokłony dla Ciebie . Wygląda jak prawdziwy i to w 1:72

 

Dzięki, ale mnie przeceniasz. Do twojego poziomu brakuje mi lat świetlnych.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieża Panther'a ładna, nawet bardzo. Figurka fajnie pomalowana za wyjątkiem twarzy (za ciemna) - niestety te paprochy na niej, spowodowane słabą jakością plastiku, psują końcowy efekt efekt... Na drugi raz zainwestuj może w Preisera - ponoć fajne figurasy robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha

szkoda

 

Przy kolejnym figurancie, spróbuj te "złączenia" podlewać klejem do plastiku rzadkim,nieco je "zdejmie"

 

W Preiserach(niewszystkich) , głowy do wymiany- i tu możesz podleczyć taka figurkę-główkami MIG`a(bo robi-jutro wrzucę Ci fotki próbek,jakie mi po szufladzie latają)

 

 

Wżery i kammo fajne, te zacieki jak dla mnie za bardzo zalały wieżę(po boku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda

 

Ale zacieki robiłem na ostatnim lakierze, więc je zgasze bo mi też się nie podobają. Figurasa całego rozjaśniłem, bo wyglądał jak z kopalni. Paproszki usunąłem, były jedenie na MP i na nodze.

 

Powstał bunkier. Nie wiem czy takie były- z betonowych znalazłem jedynie jedną kiepską rycinę, więc mam nadzieję, że specjaliści mi dopowiedzą. Na wierzchu będzie jedynie zaznaczona na czerwono część. Oczywiście jescze całość nieociosana., a wieża nieschowana.

 

11f8501dc97babcd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.