Jump to content

Polikarpow I-16 typ 18- Academy 1:48

Chudziutki
 Share

Recommended Posts

Witam

Wiem, wiem za czysty Model robiłem głównie w celu "wczucia się" w lotnictwo ale czy mi się to udało ? Sami oceńcie

Kilka słów podsumowania dla osób które mają zamiar brać się za ten model : wybierzcie Eduarda Academowski I-16 jest bardzo uproszczony, żadnych detali kokpitu, wnęk podwozia a odwzorowanie powierzchni sterowych to już zupełna pomyłka. Kalkomanie, przynajmniej według mnie, są zbyt sztywne, mają słaby klej, strasznie pękają i słabo reagują na wszelkiego rodzaju płyny. No ale dość biadolenia i czas na fotki:

Clipboard01-2.jpg

100_3970.jpg

100_3967.jpg

100_3969.jpg

100_3964.jpg

Clipboard011.jpg

Clipboard01h-1.jpg

Proszę o łagodny wymiar kary

Pozdrawiam, a szczególnie dla tych którzy tak jak ja w taką piękną letnią pogodę chorują na grypę .

Chudziutki no to nieługo czas na mnie ale najpierw Bf-109, Grumman Hellcat, Hind-D, wyrzutnia na dioramce, Schwimmwagen, BMW R75 i jeszcze jedna dioramka Revella i dopiero się zabiorę

Patrząc na to co zrobiłeś już zazdroszczę

Pytanie do wielbicieli kacapów-czy Academiowski Isaczok nie jest przepakiem Hobbycrafta?

A ogólnie to podoba się. Fakt,trochę czysty...grube obejmy osłon,ale efektowne. I on raczej nie miał czerwonych elementów...chyba wiem na jakim zdjęciu się wzorowałeś. Kiepska jakość, retusz...i stąd błąd.

Zdrowia życzę! pomaga góralska herbatka z prądem ;)

No model ładniutki Może nawet trochę za bardzo

A tak na poważnie, to zalej jakąś ciemną (czarną?) farbą wloty powietrza nad i pod osłoną silnika, bo trochę dziwacznie wyglądają takie czerwone od środka. No i zmień kolor wnęk podwozia na jasny szary. Podobnie jak goleni podwozia - zróżnicuj je - bo są jednolicie 'niebieskie', a przecież elementy 'pracujące' były w kolorze stalowym. Wewnętrzne powierzchnie klap (osłon) podwozia też raczej jasnoszare powinny być.

Poza tym wszystko gra - bardzo ładnie skleiłeś i pomalowałeś tego 'iszaka'.