Skocz do zawartości

[W] Sd.Kfz.251/22 Ausf.D (Dragon, 1/35))


Thalgonis

Rekomendowane odpowiedzi

Ciałko,

zawsze chciało mi się zrobić tego „dziwoląga” - szkopy już nie miały innych pomysłów jak wtryniać działo polowe na hannomaga :woot:

 

image.thumb.jpeg.44f6801c40226596e5234addc9cc9345.jpeg

 

Model od Dragona - stosunkowo stary, 2004 - ale jak na tę firmę chyba najgorszy w ich katalogu, nie polecam... Sporo części nie pasujących, trzeba troszkę kombinować, błędy w instrukcji (np. taka pierdółka jak wskazywanie danej cześci jako lewej, a ewidentnie jest ona prawą :) )... Czyli każdą popierdółkę trzeba najpierw pięć razy przyłożyć, żeby się upewnić co chiński „poeta” miał na myśli :haha: Niby norma modelarska (te pięć razy przyłóż...), ale patrząc na inne produkty Dragona to  nie za bardzo... Pomijam to, że jest to połączenie dwóch modeli: osobne ramki dla esdeka i osobne dla paka - czego dowodem, że na jednej z ramek mamy figurki ale tylko... od pasa w dół, reszty ni ma... Takie te niemiaszki zarozumiałe, wszędzie mówili o innych „podludzie” a sami co? Półczłowieki! :haha:

 

Co zrobione? Ano to:

 

image.thumb.jpeg.7e26285fdc5b842b96da7ee9a6fb32d9.jpeg

 

image.thumb.jpeg.f4eec0b6c2086500daec19e3352bdab5.jpeg

 

image.thumb.jpeg.5db461a1af55e51ff97306e4372d3b3a.jpeg

 

image.thumb.jpeg.f510b963ad13efb6825b60bab524e4f6.jpeg

 

Malowanie próbowałem wykonać hiszpańskim błotem. Jednak poległem - farbki ciągle mi się glutowały (mimo przetestowania z nimi 4 różnych rozcieńczalników, a włąściwie pięciu wliczając wodę) albo bardzo źle przechodziły przez aerek. W końcu się wkurzyłem i użyłem tamki Dunkelgelba z opcją mieszania do modulacji z Deck Tanem. Jak widać wyszło fajnie (a co, choć raz będę zarozumialcem :banan:). Tył nie jest jeszcze ruszony, bo się zastanawiam nad drzwiami w opcji zamknięte/otwarte.

 

image.thumb.jpeg.2ae1b6f640b07a98f91707ec7677e05c.jpeg

 

image.thumb.jpeg.70a0933beb053fdf07309a31d18ae1d5.jpeg

 

Teraz czas na drobnicę i narzędzia, które zawsze robię osobno.

 

Edytowane przez Thalgonis
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Greif napisał:

Klasyczny babol w Dragonie- spasowanie zasobników względem góry kadłuba... do bani.

Dobrze że takie błędy ktoś wytyka, bo wygląda że chodzi o rozmieszczenie nitów czy co to tam było, tak ?, nie zgadzają się się z położeniem zasobników,  może komuś się przydać, a producent jaja wywali, szła sprzedaż jak bułeczki pewnie 😄,ale majster pewnie zetnie i poprawi :)

615d24074624c.jpg

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam ten model na warsztacie, jeszcze nie założyłem mu warsztatu, bo podobnie jak kolega, walczę z materią Dragona. 
 

Ale widzę, że sobie całkiem nieźle poradziłeś. A malowanie wyszło super. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrapki metodą „na lakier”

 

image.thumb.jpeg.0da8cc8056f95e84d6b4c56a709079f5.jpeg

 

image.thumb.jpeg.e6c8dcb572d53df5db671be96c96dee9.jpeg

 

A będą jeszcze większe :banan:  bo pojazd ma być z gatunku porzuconych ina poboczu i oznakowanych przez ruskich że „na złom” :)

image.thumb.jpeg.6c3c45198d1ffc346724fac794756a44.jpeg

 

 

Edytowane przez Thalgonis
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Greif napisał:

Klasyczny babol w Dragonie- spasowanie zasobników względem góry kadłuba... do bani.

Na forum mała sensacja-dwa tego typu model w jednym czasie Nie pasuje góra z dołem. Jest to dosyć trudne do korekty. Generalnie fajny model. 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, Rafał B napisał:

Podoba mi się Maciek Twoje tempo. Model zaczęty w niedzielę, w środę już zapowiada się galeria 😎

 

Jako emeryt mam od Was o wiele więcej czasu - no i nie mam tv w domu :woot::cool:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda całkiem fajnie. Podoba mi się. A czemu jednak drzwi zamknięte?

Lewa gąsienica oczywiście do poprawy, ale zakładam, że to jeszcze nie koniec prac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

i jednak nic nie zrobiłeś z zasobnikami... szkoda , kłuje w oczy taki babol w sklejaniu, z ciekawostek to ta wersja była jednostrzałówką, po oddaniu strzału uciekano z pozycji bo drugi był ryzykowny w razie ostrzału robił się durszlak 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.