Skocz do zawartości

Iveco Turbo Star II with Tank Trailer


Truckerek93

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 93
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

Tak wiec powracam.Dodaję fotki liche strasznie ale nic lepszego nie moglem wykrzesać z cyfrówki kompaktowej która ma 4.1Mpx. 4 strona o zgrozo...

 

dsc06928l.th.jpg dsc06934q.th.jpg dsc06959x.th.jpg dsc06960k.th.jpg

dsc06961v.th.jpgdsc06962v.th.jpg dsc06964.th.jpg

 

Tak jak widać model traktuje eksperymentalnie uczę się na nim wielu nowych rzeczy. Nie mniej jednak staram się aby to jakoś wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzyskałeś bardzo ładny efekt rdzy, ale jak dla mnie jest jej stanowczo za dużo. No chyba, że robisz wraka stojącego pod płotem, ale w takim wypadku i z kabiną trzeba by coś zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem. Kabina nie jest do końca pomalowana i tez będzie zabrudzona. Użyłem farby tamiya TS-7 dala efekt wyblakniętego białego. Zmieniłem koncepcja na stojącego pod płotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Tak wiec, od dłuższego czau męczę się z malowaniem uszczelek, za cholerę nie wiem jak się za to zabrać, za każdym, razem wychodzi źle. Czy jest jakiś dobry patent na to może by markerem?Zaraz się wezmę zrobię parę fotek. Ale nic się praktycznie nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No wiec obiecane wcześniej fotki :

09052010207.th.jpg09052010209.th.jpg09052010211.th.jpg

09052010210.th.jpg09052010224.th.jpg09052010223.th.jpg

09052010231.th.jpg09052010228.th.jpg09052010227.th.jpg

09052010226.th.jpg09052010225.th.jpg09052010233.th.jpg

09052010221.th.jpg09052010221.th.jpg09052010217.th.jpg

09052010216.th.jpg09052010216.th.jpg09052010214.th.jpg

09052010222.th.jpg

 

 

A wiec jak widać, generalnie najgorzej wyszły uszczelki, których za nic nie moglem pomalować tak jak trzeba, wiec już tak zostawię. Poszedłem w założenie całkowitego trupa, który już nie pojedzie. Kabina do przybrudzenia, i do zrobienia jeszcze wiele elementów. Liczę na słowa krytyki, bo chwalić nie ma za co. Mogę bronić się tylko tym ze to mój pierwszy taki model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelki, linie podziału WTF. Silnik pomalowałeś od góry do dołu na ten sam kolor. Nie ma tam ani jednego plastykowego, czy gumowego elementu? Rdza fajna, tylko czemu pomalowana i zabezpieczona rama jest bardziej skorodowana niż wytarte do gołej stali siodło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówiłem uczę się. Linie podziału fakt i uszczelki już pisałem. Czy elementy gumowe są na pewno, ale już nie będę poprawiał. Czy rama wygląda gorzej, możliwe. Kierowałem się bardziej własną głową, niż zdjęciami, ale chciałem żeby nie było przesadzone. Co do ramy, i siodła to jeszcze to poprawię, ale nie wydaje mi się żeby siodło bardziej mogło skorodować, bo zabezpieczone jest smarem, gdy jeździ z naczepą. Więc wydaje mi się ze rama jednak będzie bardziej zjedzona, niż siodło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rama jest zabezpieczona farbą ;) najlepiej jednak wzorować się na zdjęciach. Tu na przykład taki Petek (będę go robił niedługo, właśnie takiego ) rama brudna a siodło sporo rdzy.

1988_Peterbilt_378_003.jpg

 

A tu kilka złomków może pomogą:

Mack%20005%20%2811%29.jpg

file0004.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo poszarpane uszczelki w drzwiach i blachach kabiny, ale i tak jest duży postęp w porównaniu ze Scanią ! Mogłeś nałożyć na siodło trochę smaru i rozetrzeć, żeby wyglądało, że leży już trochę na złomie. Piasty na przodzie i tyle pomaluj na kolor ramy, no i zrób coś z tylnymi lampami, bo bardzo kiepsko wyglądają, pomaluj normalnie jak w Iveco, a nie dół na biało. Kabine musisz trochę pordzewić, bo to Iveco, więc w tym roczniku mile widziana rdza, szczególnie, że rama jest cała w rudej. Nie spoczywaj na laurach i dąż do perfekcji. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku, no o uszczelkach to ja bardzo dobrze wiem. Kabina, jeszcze nie jest skończona, dojdzie rdza , kurz i brud. Siodło było washowane, ale o smarze mogę pomyśleć. Co do piast, z przodu jeszcze nie są założone, a z tyłu piasty spróbuje, ale boję się je ruszyć, żeby na około nie pomalować felg. Światła malowane wg instrukcji. Dzięki za pochwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Tak wiec, mi się osobiście podobuje, ale wiadomo są ale, dałem trochę ciała, ale zakładając ze to trup powinienem dawać rade? Sami oceńcie:

19062010307.th.jpg19062010299.th.jpg19062010297.th.jpg19062010298.th.jpg

19062010304.th.jpg

19062010305.th.jpg19062010302.th.jpg

 

Tylko mnie nie zabijcie czasem... Do zrobienie lusterka te lampki na dachu do pomalowania i pobrudzenia i hmm będzie finito.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam myśl żeby na trawie go postawić do dokoła obkoszona a pod nim no taka wysoka, tylko teraz z czego taką wysoką zrobić nie skoszoną?? Jak robić rejestracje to tylko polskie, mam wzór nawet dokładne cyferki, bo ma to być coś na wzór oryginału (cały model).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trawe można może z jakiś akcesori do dioram. Pogadaj o tym z pancerniakami(u nich często się spotyka dioramy), albo luknij do działu dioramy.Co do rejestracji możesz wziąśc te co były w jakimś trailerze. Są bardzo ładne. Sam je używam. A co do konstruktywnych komentarzy. Hmmm. Sam nie wiem .Mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no całkiem nieźle Iveco wygląda, tylko chyba ciut przesadziłeś z ilością rdzy na kabinie (za dużo plam rozmazanych). No i wycieraczki wyglądają jak nówki, warto było by je tez trochę postarzyć.

Ps.

Z prawej strony przy szybie to rozmazana uszczelka ? jeżeli tak to może zamaskuj to rdzą

 

wpisz jakąś polską rejestracje skopiuj i wydrukuj (ktoś kiedyś taki pomysł tutaj podrzucił przy jakimś modelu)

Też tak robiłem, a efekt końcowy był nawet całkiem całkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.